ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ ПОТОЧНИХ ОДИНИЧНИХ РОЗЦІНОК

Поточні одиничні розцінки складені на підставі РЭСН (ДБН Д.2.2-99).

Заробітна плата робочих-будівельників і монтажників розрахована на підставі середніх розрядів робіт, відмічених в нормах РЭСН і усередненої вартості людино-години по розрядах робіт в будівництві, приведеною в Додатку [1].

Витрати по експлуатації будівельних машин і механізмів розраховані за усередненими показниками вартості експлуатації будівельних машин і механізмів, приведеним в РСНЭМ.

Заробітна плата робочих, зайнятих на управлінні і обслуговуванні машин, розрахована як сума заробітної плати машиністів і робочих, зайнятих ремонтом і технічним обслуговуванням і перебазуванням машин і механізмів.

Вартість матеріальних ресурсів розрахована по поточних цінах. Витрати на перевезення розраховані із застосуванням усереднених показників проїздної плати за перевезення будівельних вантажів автомобільним транспортом, приведених в Збірці №1, січень 2001 року, "Ціноутворення в будівництві" на відстань 30 км.

У складі кошторисної вартості матеріальних ресурсів враховані заготівельно-складські витрати:

- для будівельних, санітарно-технічних і електротехнічних матеріалів, виробів і конструкцій – 2%;

- для металевих конструкцій – 0,75%.

Поточні одиничні розцінки можуть застосовуватися для складання кошторисної інвесторської документації, а також використовуватися при визначенні вартості будівництва на стадії договірних цін з обов'язковим уточненням під час проведення розрахунків за об'єми виконаних робіт.

Поточні одиничні розцінки носять довідковий характер.