рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Теоретична частина

Теоретична частина - раздел Образование, ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ Серед Факторів Зовнішнього Середовища, Що Впливають На Організм Людини В Проц...

Серед факторів зовнішнього середовища, що впливають на організм людини в процесі праці, світло займає одне з перших місць, оскільки 90% всієї інформації про довкілля людина одержує через органи зору.

При поганому освітленні людина швидко втомлюється, працює менш продуктивно, зростає потенціальна небезпека помилкових дій і нещасних випадків. До 5% виробничих травм можна пояснити недостатнім освітленням,, а в 20% воно сприяло виникненню травм. Погане освітлення може призвести до професійних захворювань органів зору.

Освітлення виробничих приміщень характеризується кількісними та якісними показниками. До основних кількісних показників відносяться: світловий потік, сила світла, яскравість і освітленість.

До основних якісних показників зорових умов роботи можна віднести: фон, контраст між обєктом і фоном, видимість.

Для створення сприятливих умов зорової роботи виробниче освітлення повинно відповідати наступним вимогам:

5.створювати на робочій поверхні освітленість, що відповідає характеру зорової роботи і не є нижчою за встановлені норми;

6.не повинно чинити засліплюючої дії як від самих джерел освітлення, так і від інших предметів, що знаходяться в полі зору;

7.забезпечити достатню рівномірність та постійність рівня освітленості у виробничих приміщеннях, щоб уникнути частої переадаптації органів зору;

8.не створювати на робочій поверхні різких та глибоких тіней (особливо рухомих);

9.повинен бути достатній для розрізнення деталей контраст поверхонь, що освітлюються;

10. не створювати небезпечних та шкідливих виробничих факторів (шум, ураження струмом, пожежо- та вибухонебезпеки, теплові випромінювання, тощо);

11. повинно бути надійним і простим в експлуатації, економічним та естетичним.

Залежно від джерел світла виробниче освітлення може бути: природним, штучним та суміщеним (рис.1), при якому недостатнє за нормами природне освітлення доповнюється штучним.

Природне освітлення поділяється на бокове, верхнє і комбіноване, при якому поєднуються верхнє та бокове освітлення.

Штучне освітлення може бути загальним та комбінованим. Загальне освітлення поділяється на: загальне рівномірне і загальне локалізоване.

Комбіноване освітлення складається із загального та місцевого.

Види виробничого освітлення

Рис. 1. Класифікація видів виробничого освітлення

 

За функціональним призначенням штучне освітлення поділяється на робоче, аварійне, евакуаційне, охоронне, чергове.

Природне освітлення, як правило, передбачається у всіх приміщеннях з постійним перебуванням людей. Для нормування та розрахунку природного освітлення приміщень використовують відносний показник – коефіцієнт природного освітлення (КПО). Нормовані значення КПО визначаються відповідно до СНиП П-4-79.

Штучне освітлення передбачається у всіх виробничих та побутових приміщеннях для компенсації нестачі природного світла та для освітлення приміщень у темний період доби.

Величина штучної освітленості (абсолютне її значення) нормується залежно від характеристики зорової роботи, тобто найменшого лінійного розміру об’єкта розпізнавання, контрасту між об’єктом розпізнавання і фоном, типу системи освітлення і джерел світла.

В СНиП П-4-79 приведено вісім розрядів зорової роботи. Найбільша нормована освітленість складає 5000 лк, а найменша – 30 лк.

В якості джерел штучного освітлення використовують лампи розжарювання та газорозрядні лампи.

Лампи розжарювання відносяться до теплових джерел світла. Поряд з деякими перевагами їм притаманні і суттєві недоліки: низька світлова віддача, малий термін експлуатації, висока температура нагрівання, що робить їх пожежонебезпечними.

Газорозрядні лампи випромінюють світло оптичного діапазону спектру внаслідок електричного розряду в середовищі інертних газів і парів металів та явища люмінесценції.

Основною перевагою газорозрядних ламп є їх економічність.

Газорозрядні лампи бувають низького та високого тиску. Газорозрядні лампи низького тиску, що називаються люмінесцентними, застосовуються для освітлення приміщень (виробничих і побутових).

Газорозрядні лампи високого тиску застосовуються в умовах, коли необхідна висока світлова віддача, компактність джерел світла і стійкість до умов зовнішнього середовища. Найчастіше використовують металогалогенні, дугові ртутні та натрієві лампи.

До основних характеристик джерел штучного освітлення відносять: напругу живлення, В; потужність лампи, Вт; світловий потік, лм; світлову віддачу, лм/Вт; термін експлуатації, год.; спектральний склад світла.

Одним з основних питань проектування штучного освітлення виробничого приміщення є вибір світильника.

Від правильного вирішення цього питання залежить не лише якість та економічність, але й надійність та безпека роботи освітлювальної установки.

Світильник – це світловий прилад, що складається із джерела світла (лампи) та освітлювальної арматури.

Основними світлотехнічними характеристиками світильників є: світлорозподілення, крива сили світла, коефіцієнт корисної дії, захисний кут.

Для розрахунку штучного освітлення використовують, в основному, три методи: світлового потоку (коефіцієнту використання), точковий та питомої потужності.

Метод світлового потоку призначений для розрахунку загального рівномірного освітлення горизонтальних поверхонь. Цей метод дозволяє врахувати як прямий світловий потік, так і відбитий від стін та стелі.

Світловий потік ламп визначають за формулою:

де - нормована освітленість, лк;

- площа освітлюваного приміщення, м2;

- коефіцієнт запасу, що враховує зниження освітленості в результаті забруднення та старіння ламп (= 1,3 – для ламп розжарювання; 1,5 – для газорозрядних ламп);

- коефіцієнт нерівномірності освітлення (= 1,1¸1,15);

- кількість світильників;

- кількість ламп в світильнику;

- коефіцієнт використання світлового потоку.

Коефіцієнт визначається за світлотехнічними таблицями залежно від показника приміщення і, коефіцієнтів відбиття стін та стелі.

Показник і знаходиться за формулою:

і =

де і - довжина і ширина приміщення, м;

- висота світильника над робочою поверхнею, м.

Визначивши світловий потік лампи в світильнику , за таблицею вибирають найближчу стандартну лампу і визначають електричну потужність всієї освітлювальної установки.

Точковий метод призначений для розрахунку локалізованого та комбінованого освітлення, а також освітлення похилих площин.

Метод питомої потужності застосовують лише при наближених розрахунках.

 

Приклад виконання завдання

Завдання:

Розрахувати систему загального рівномірного освітлення для виробничого приміщення.

а) з лампами розжарювання, встановленими в світильники (по 1 шт. в світильник);

б) з люмінесцентними лампами, встановленими по 2 шт. в світильник.

Визначити загальну потужність електроенергії для живлення систем освітлення з лампами розжарювання і з люмінесцентними лампами.

Визначити економію енергії в квт-год. за рік за рахунок використання люмінесцентних ламп.

Вихідні дані:

12. довжина приміщення ;

13. ширина приміщення ;

14. нормована освітленість ;

15. коефіцієнт відбиття:

стелі %

стін %;

16. тип світильника з лампами розжарювання – “універсаль”;

17. висота підвісу світильників над робочою поверхнею (однакова для всіх варіантів);

18. режим роботи освітлювальної установки за рік – 260 робочих днів, по 10 годин на день, всього:

260´10=2600 годин/рік, (однаково для всіх варіантів).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ... УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... До друку і в світ дозволяю...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Теоретична частина

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
Вивчення дисципліни ”Основи охорони праці” здійснюється відповідно до Наказу Міністерства Освіти України № 420 „Про вдосконалення навчання з охорони праці й безпеки життєдіяльності у вищих навчальн

Розділ 1. Правові та організаційні питання охорони праці
Законодавча та нормативна база України про охорону праці. Державне управління охороною праці та організація охорони праці на виробництві. Навчання з питань охорони праці.

Важливі терміни і поняття
1. охорона праці 2. умови праці 3. шкідливий виробничий фактор 4. небезпечний виробничий фактор 5. виробнича травма 6. професійне захворювання 7. безпека життє

Розділ 2. Основи фізіології, гігієни праці та виробничої санітарії
2.1. Загальні положення 2.2. Повітря робочої зони. 2.3. Вентиляція виробничих приміщень. 2.4. Освітлення виробничих приміщень. 2.5. Вібрація. 2.6. Шум,

Важливі терміни і поняття
діяльність діяльність фізична діяльність розумова фактори виробничого середовища виробничий пил гранично допустима концентрація повітряні душі адаптація ко

Розділ 3. Основи техніки безпеки
3.1. Загальні вимоги безпеки до технологічного обладнання та процесів. 3.2. Безпека при експлуатації систем під тиском і кріогенної техніки. 3.3. Безпека при вантажно-розвантажува

Важливі терміни і поняття
безпечність технологічного обладнання безпечність тех

Важливі терміни і поняття
122. пожежа 123. пожежна небезпека 124. вогонь 125. паніка 126. горіння 127. вогневі роботи 128. вибух 129. детонація 130. спалах 131. займання 132. сп

Розділ 1. Правові та організаційні питання охорони праці
Охорона праці як суспільно-економічний чинник і галузь науки. Основні етапи розвитку охорони праці Стан охорони праці в Україні та інших країнах. Основні поняття у галузі

Розділ ІІ. Основи фізіології, гігієни праці та виробничої санітарії
  1.Законодавство в галузі гігієни праці. 2. Фізіологічні особливості різних видів діяльності (фізична діяльність, категорії робіт за ступенем важкості, розумова діяльність л

Розділ ІІІ. Основи техніки безпеки
1. Машини, механізми, технологічне обладнання виробництва, їх безпека для життя та здоров’я працюючих. Основні напрямки забезпечення безпеки виробничого обладнання. 2. Основні напрямки заб

Розділ ІV. Пожежна безпека
  · Основні нормативні документи в галузі пожежної безпеки. · Основні положення Закону України „Про пожежну безпеку”. · Небезпечні та шкідливі фактори, пов’язані з п

Рішення завдання
Визначаємо орієнтовну кількість світильників: Рівномірність освітлення досягається при співвідношенні відстані між світильниками і

Варіанти вихідних даних до завдання
Вар Приміщення Нормована освітленість, Коефіцієнт відбиття

Теоретична частина
Вантажопідйомні машини в залежності від виду вантажу, обладнані вантажним гаком, грейфером або електромагнітом. В залежності від призначення, геометричних розмірів, маси вантажу і умов виробництва

Приклад виконання завдання
Визначити діаметр стального канату для виготовлення стропу згідно з схемою строповки (по варіанту). Вихідні дані: · схема стропування № 6. · маса вантажу

Характеристики стальных проволочных канатов
Диаметр ,мм Площадь поперечн. сечения, мм2 Масса 1000 м каната, кг Разрывное усилие каната в целом, кН, при маркировочной

Варіанти вихідних даних
вар № схеми строповки Маса вантажу, т Кут

Теоретична частина
Попередження електротравм є важливим завданням охорони праці , яке реалізується на виробництві в вигляді системи організаційних і технічних заходів, що забезпечують захист людей від ураження електр

Послідовність розрахунку заземлюючого пристрою
Визначається допустимий опір заземлюючого пристрою в залежності від виду електроустановки і призначення заземлення згідно з Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ). Визначається розра

Приклад виконання завдання
Завдання: Провести розрахунок повторного заземлення нульового проводу в мережі трьохфазного змінного струму з глухозаземленою нейтраллю, при вихідних даних (згідно варіанту): Грун

Варіанти вихідних даних до розрахунку заземлення
  вар   грунт , Ом´м Розташування електродів

Призначення і види первинних засобів пожежогасіння
Первинні засоби пожежогасіння призначені для ліквідації невеликих осередків пожеж, а також для гасіння пожеж у початкові стадії їхнього розвитку силами персоналу об'єкта до прибуття штатних підрозд

Оснащення об¢єктів первинними засобами пожежогасіння
Визначення видів та кількості первинних засобів пожежогасіння слід проводити з врахуванням фізико-хімічних та пожежонебезпечних властивостей горючих речовин, їх взаємодії з вогнегасними речовинами,

Вибір типу та визначення необхідної кількості вогнегасників
Необхідна кількість вогнегасників та їх тип визначаються залежно від їх вогнегасної спроможності, граничної захищуваної площі, категорії приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою, а також

Приклад виконання завдання
Завдання: визначити необхідну кількість і типи вогнегасників для оснащення ними виробничого приміщення, привести відстань від можливого осередку пожежі до місця розташування вогнегасника, визначити

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги