рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді

Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді - раздел Образование, ...

Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді

Наказ Державної судової адміністрації України від 27 червня 2006 року N 68

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 2006 р. за N 860/12734

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Державної судової адміністрації України
від 26 вересня 2007 року N 100

Абзаци третій і четвертий пункту 16.6 Інструкції з діловодства в місцевому
загальному суді, затвердженої цим наказом, визнано нечинними
постановою Окружного адміністративного суду міста Києва
від 2 жовтня 2009 року у справі N 2a-2517/09/2670

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Державної судової адміністрації України
від 4 листопада 2009 року N 115,
від 15 грудня 2011 року N 168,
від 3 липня 2012 року N 75,
від 4 вересня 2012 року N 101,
від 25 вересня 2012 року N 109,
від 16 листопада 2012 року N 156

 

(З 1 січня 2013 року до цього наказу будуть внесені зміни згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 5 вересня 2012 року N 103)
(З 1 січня 2013 року до цього наказу будуть внесені зміни згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 25 вересня 2012 року N 111)


Додатково див. оголошення
("Офіційний вісник України", N 54, 1 серпня 2008 р.,
"Офіційний вісник України", N 72, 3 жовтня 2008 р.),
ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва
від 24 лютого 2009 року,
оголошення
("Офіційний вісник України", N 61, 21 серпня 2009 р.,
"Офіційний вісник України", N 65, 6 вересня 2010 р.)

Відповідно до Закону України "Про судоустрій України", Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого Указом Президента України від 03.03.2003 N 182 (із змінами), та у зв'язку з набранням чинності Цивільним процесуальним кодексом України та Кодексом адміністративного судочинства України, з метою удосконалення організації діловодства в місцевих загальних судах НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з діловодства в місцевому загальному суді (далі - Інструкція), що додається.

2. Юридичному управлінню (Мягкоход Ю. В.) організувати вивчення Інструкції працівниками відповідних структурних підрозділів центрального апарату Державної судової адміністрації України.

3. Управлінню організації роботи з ведення судової статистики, діловодства та архіву судів (Букіна Л. Є.) довести наказ до відома начальників територіальних управлінь державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління державної судової адміністрації), голів місцевих військових судів гарнізонів.

4. Начальникам територіальних управлінь державної судової адміністрації організувати вивчення Інструкції його працівниками та довести до відома голів місцевих загальних (крім військових) судів.

5. Рекомендувати головам місцевих загальних судів організувати вивчення Інструкції суддями та працівниками апарату судів.

6. Наказ Державної судової адміністрації України від 17.02.2005 N 20 "Про затвердження Тимчасової інструкції з діловодства в місцевому загальному суді", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.03.2005 за N 346/10626, уважати таким, що втратив чинність.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної судової адміністрації України Гашицького О. В.

 

Голова І. Балаклицький


 

ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державної судової адміністрації України від 27 червня 2006 р. N 68 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 2006 р. за N 860/12734


ІНСТРУКЦІЯ з діловодства в місцевому загальному суді

Загальні положення

1.2. Положення цієї Інструкції поширюються також і на організацію роботи з документами, що створюються і опрацьовуються засобами обчислювальної,… 1.3. Порядок ведення діловодства, що містить інформацію з обмеженим доступом,… 1.4. Прийняття вхідної кореспонденції з ознаками підозрілих вкладень здійснюється із суворим додержанням чинного…

Порядок приймання судових справ і кореспонденції. Основні вимоги до опрацювання (розгляду) документів, які не стосуються розгляду судових справ

Робота з електронною поштою визначається відповідною Інструкцією про порядок використання електронної пошти в центральному апараті Державної судової… 2.2. Працівник апарату суду, на якого відповідною Посадовою інструкцією… Конверти (пакети), у яких надходять документи, приєднуються до одержаних документів. У разі одержання матеріалів у…

Реєстрація та облік судових справ і матеріалів

У разі, коли до суду надходять у незначній кількості документи з грифом "Для службового користування", то такі документи реєструються у… (пункт 3.1 доповнено новим абзацом другим згідно з наказом Державної судової… Указані документи долучаються до матеріалів відповідної справи. На справі робиться позначка "ДСК".

Реєстрація та облік звернень громадян

4.1. Викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) та скарги громадян, що не підлягають розгляду відповідно до кримінального, цивільного чи адміністративного судочинства і розглядаються в порядку, визначеному Законом України "Про звернення громадян", реєструються в журналі вхідної кореспонденції за індексом першої літери прізвища заявника з дотриманням правил, визначених пунктами 2.1, 2.2 та 2.6 Інструкції.

4.2. Після реєстрації в журналі вхідної кореспонденції діловодство за зверненнями громадян у суді ведеться згідно з Інструкцією з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 348, із змінами.

Формування судових справ

5.2. На обкладинці судової справи вказуються: найменування суду; найменування та номер справи відповідно до обліково-статистичної картки чи реєстраційного журналу (у визначеному для…

Оформлення кримінальних справ у стадії попереднього розгляду справи суддею

(згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 25.09.2012 р. N 109) 6.2. Працівниками апарату суду згідно з розподілом обов'язків здійснюється… (пункт 6.2 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 25.09.2012 р. N 109) …

Повідомлення про права та обов'язки осіб, що беруть участь у судовому розгляді під час кримінального провадження

61.1. Судовий розпорядник, а в разі його відсутності - секретар судового засідання роздає особам (потерпілому, його представнику та законному представнику, обвинуваченому, законному представнику обвинуваченого, захиснику, свідку, цивільному позивачу, представнику цивільного позивача та законному представнику цивільного позивача, цивільному відповідачу, представнику цивільного відповідача, перекладачу, експерту, спеціалісту), які беруть участь у судовому розгляді, пам'ятку про їхні права та обов'язки, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (додатки 351 - 3513).

(Інструкцію доповнено розділом 61 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Робота з позовними заявами, заявами наказного та окремого провадження у цивільних справах, залишеними без руху

7.2. Позивачу (заявнику) не пізніше наступного дня після винесення ухвали про залишення позовної заяви (заяви) без руху надсилається рекомендованим… 7.3. Позовна заява (заява) з ухвалою про залишення позовної заяви (заяви) без… Про рух позовної заяви (заяви) робиться відмітка у відповідній обліково-статистичній картці.

Робота з адміністративними позовами, залишеними без руху

8.2. Позивачу не пізніше наступного дня після винесення ухвали про залишення позовної заяви без руху надсилається рекомендованим поштовим… 8.3. Позовна заява з ухвалою про залишення позовної заяви без руху передається… Про рух позовної заяви робиться відмітка у відповідній обліково-статистичній картці.

Робота з позовними заявами, заявами окремого провадження, у відкритті провадження у справі за якими позивачеві (заявникові) відмовлено

9.1. У разі постановлення суддею ухвали про відмову у відкритті провадження у справі копія цієї ухвали невідкладно надсилається рекомендованим… (пункт 9.1 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової… 9.2. Оригінал ухвали про відмову у відкритті провадження у справі з копією позовної заяви (заяви) та копіями…

Робота з адміністративними позовами, у відкритті провадження в адміністративній справі за якими позивачеві відмовлено

10.1. У разі постановлення суддею ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі копія цієї ухвали невідкладно надсилається… (пункт 10.1 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової… 10.2. Оригінал ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі з копією адміністративного позову,…

Оформлення цивільних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду

11.1. Після закінчення підготовки справи до судового розгляду і призначення справи до розгляду особам, які беруть у ній участь, невідкладно надсилаються поштою рекомендованим листом з повідомленням судові повістки про виклик до суду з розпискою з копіями ухвал про відкриття провадження і призначення справи до попереднього розгляду. Для забезпечення розгляду судових справ секретар судового засідання здійснює виклики та повідомлення відповідно до процесуального законодавства і вимог Інструкції та слідкує за поверненням до суду підтверджень про їх отримання (додаток 36). Відповідачеві надсилаються також копії позовної заяви та доданих до неї документів, про що зазначається в судовій повістці; крім того, зазначається про право подати письмове заперечення проти позову.

(абзац перший пункту 11.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 25.09.2012 р. N 109)

Порядок здійснення виклику до суду через друковані засоби масової інформації, відповідно до статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 74 ЦПК України, врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2006 року N 52 "Про порядок визначення друкованого засобу масової інформації, у якому розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме". Перелік друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, у яких розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб і свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме, щороку затверджується відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України.

(абзац другий пункту 11.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100)

11.2. У разі надходження зустрічного позову чи позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, позовна заява реєструється відповідно до вимог розділу 3 Інструкції. Про прийняття зустрічного позову сповіщаються особи, які беруть участь у справі.

11.3. Відповідно до вказівок судді та в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України, провадяться інші дії щодо підготовки справи до судового розгляду.

Оформлення адміністративних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду

12.1. Після закінчення підготовки справи до судового розгляду і призначення справи до розгляду особам, які беруть у ній участь, невідкладно надсилаються повістки про виклик до суду. Відповідачеві надсилаються також копії позовної заяви та доданих до неї документів, про що зазначається в судовій повістці; крім того, зазначається про право подати письмове заперечення проти позову.

12.2. Пункт 12.2 виключено

(згідно з наказом Державної судової
адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100)

12.3. Відповідно до вказівок судді та в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, провадяться інші дії щодо підготовки справи до судового розгляду.

Дії секретаря судового засідання під час розгляду справ

13.2. Після розгляду справи або відкладення її на інший час на повістках осіб, викликаних у суд, відмічається час їх явки та час залишення суду,… 13.3. Після закінчення судового засідання секретарем судового засідання у… 13.4. Секретар судового засідання:

Фіксування судового процесу технічними засобами

14.1. Повне фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувальної апаратури чи інших технічних засобів здійснюється у випадках і порядку, передбаченими процесуальним законодавством.

14.2. Порядок роботи з технічними засобами (фіксування судового засідання, повне або часткове відтворення технічного запису, повне або часткове роздрукування технічного запису, зберігання носіїв інформації тощо) регламентується Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами в загальних судах України, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України 21.07.2005 N 84, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.08.2005 за N 868/11148.

Приймання й облік апеляцій, апеляційних скарг, касаційних скарг та касаційних подань на судові рішення

(пункт 15.1 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100, у редакції наказу Державної… 15.2. Суд першої інстанції через три дні після закінчення строку апеляційного… (пункт 15.2 у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 25.09.2012 р. N 109)

Звернення до виконання судових рішень

Усе листування щодо звернення до виконання вироків, рішень, ухвал і постанов покладається на апарат суду. 16.1.1. Після набрання вироком суду законної сили копія вироку з супровідним… Якщо за справою декілька засуджених і щодо деяких із них подано апеляційні скарги чи подання, вирок суду звертається…

Приймання, облік і зберігання речових доказів та особистих документів у судових справах

17.2. Для зберігання речових доказів у суді обладнується спеціальне приміщення (сховище) зі стелажами, решітками на вікнах, оббитими металом… 17.3. Для роботи з речовими доказами (зберігання, обліку тощо) наказом голови… 17.4. Доступ до приміщення (сховища) для зберігання речових доказів можливий лише в присутності працівника апарату…

Оформлення документів

18.2. Судові документи оформлюються відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України,… 18.3. Під час підготовки та оформлення документів необхідно дотримуватись… 18.4. Документ має юридичну силу за наявності обов'язкових реквізитів: найменування (або бланк із зазначенням назви)…

Підготовка розпорядчих документів

19.1. Проекти наказів суду та розпоряджень голови суду розробляє за дорученням голови суду керівник апарату суду чи інший працівник апарату суду. Накази суду та розпорядження голови суду підписує голова суду. Накази суду поділяються на накази з основної діяльності, накази за особовим складом та накази про надання відпусток.

(пункт 19.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100)

19.2. Текст наказу складається з констатуючої та розпорядчої частин.

19.2.1. У констатуючій частині викладається мета запропонованих дій. Якщо основою для видання наказу є законодавчий акт, нормативно-правовий акт чи розпорядчий документ, то в констатуючій частині зазначаються його назва, дата, номер, заголовок, викладається зміст тієї частини документа, що безпосередньо стосується судових органів.

19.2.2. Розпорядча частина починається словом "Наказую". У пунктах розпорядчої частини наказу зазначаються виконавці, конкретні дії та термін виконання запропонованих дій.

Якщонаказ доповнює, скасовує або змінює раніше видані накази чи їх окремі пункти, про це зазначається в його тексті.

В останньому пункті розпорядчої частини, у разі потреби, указується посадова особа, на яку покладається контроль за виконанням наказу в цілому.

19.2.3. Реєстрація наказів здійснюється в журналі реєстрації наказів, де вказуються дата реєстрації, порядковий номер наказу та короткий зміст. Накази голови суду формуються в справи за категоріями залежно від терміну їх зберігання. Сформовані з наказів справи заносяться до номенклатури справ суду. До передачі в архів суду накази зберігаються в керівника апарату суду.

19.2.4. Накази нумеруються в межах календарного року за порядком їх підписання головою суду та реєстрації в журналі реєстрації наказів.

19.3. Розпорядження оформлюються в такому самому порядку, як і накази, тільки розпорядча частина починається словом "Пропоную", "Вимагаю", "Зобов'язую". Реєстрація розпоряджень також здійснюється за правилами, установленими для наказів.

19.4. Протокол засідання (наради) - це документ, у якому фіксується хід обговорення питань і прийняття рішень на нараді працівників апарату суду.

19.4.1. Текст протоколу засідання (наради) складається з двох частин: вступної та основної.

Вступна частина протоколу засідання (наради) містить такі реквізити: "Головуючий", "Секретар", "Присутні", "Порядок денний".

Основна частина протоколу засідання (наради) складається з розділів, які відповідають пунктам порядку денного. Зміст кожного розділу викладається за схемою: "Слухали", "Виступили", "Постановили" ("Ухвалили"). Основний зміст доповідей і виступів викладається у протоколі або додається до нього.

19.4.2. Рішення може бути виготовлено окремо й у цьому разі додається до протоколу.

19.4.3. Протокол підписується головуючим на засіданні (нараді) та секретарем.

19.4.4. Протоколи засідань (нарад, зборів) нумеруються за порядком складання в межах календарного року. Протокол спільного засідання (нарад, зборів) працівників суду та інших організацій має складний номер, який включає номери протоколів засідань (нарад, зборів) організацій, що взяли участь у роботі загального засідання (нарад, зборів).

19.4.5. Матеріали нарад чи засідань апарату суду формуються в окремі справи відповідно до номенклатури справ суду.

Бібліотека суду

20.1. Робота бібліотеки суду проводиться на підставі відповідного Положення про бібліотеку суду.

20.2. На працівника бібліотеки суду також покладається обов'язок щодо ведення кодифікаційно-довідкової роботи.

Облік та зберігання печаток, штампів і бланків

21.2. Облік печаток і штампів ведеться в журналі обліку печаток і штампів суду (додаток 52), бланків процесуальних документів - у журналі обліку… Журнали обліку включаються до номенклатури справ суду. Аркуші журналів обліку… 21.3. Печатки і штампи повинні зберігатися у сейфах або металевих шафах. Бланки дозволяється зберігати у шафах, що…

Складання номенклатури справ суду

Усі журнали суду також уносяться до номенклатури справ суду. 22.2. Номенклатура справ суду на наступний календарний рік складається в… 22.3. Номенклатура справ суду розглядається експертною комісією (далі - ЕК) суду та подається на погодження…

Порядок видачі для ознайомлення судових справ і копій документів

23.2. Справи для ознайомлення видаються апаратом суду: прокуророві (після пред'явлення службового посвідчення); адвокатам, які беруть участь у розгляді справ (після пред'явлення Свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю…

Передача справ до архіву суду

24.2. Порядок ведення архівної справи в суді, а також передавання судових справ та документації, що утворилася в процесі управлінської діяльності… (розділ 24 у редакції наказу Державної судової адміністрації України від…   Заступник Голови Державної судової адміністрації України О. Булка

ЖУРНАЛ РЕЄСТРАЦІЇ ВХІДНОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

  Дата надходження документів зазначається через усю сторінку поперек граф…   Заступник Голови Державної судової адміністрації України О. Булка

АКТ

______________________________________________________________________________________ (найменування суду) "___" ____________ 20__ року м. _____________________ Ми, __________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________, склали цей акт про те, що при розкриванні поштового відправлення ____________________________ ______________________________________________________________________________________, (указати, якого саме) яке надійшло від _______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________, не виявилося вказаних у додатку документів, відсутній, пошкоджений (потрібне підкреслити) документ, а саме: _______________________________________________________________________ (указати, що саме) ______________________________________________________________________________________ Прізвища: Посади: Підписи: ________________________ ________________________ ________________________ ________________________ ________________________ ________________________ ________________________ ________________________ ________________________


 

Додаток 3 до підпункту 3.2.1 Інструкції


Обліково-статистична картка на кримінальне провадження (з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру, клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру, клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності)
Відомості про справу
Єдиний унікальний номер справи ______/_______ р.
Номер провадження слідчих органів _________/___________ р.
Номер провадження 1 - кп ___________/______ р.
Стаття КК України чи Закону України про крим. відповід. (про кримінальні проступки) (два довідники: довідник статей відповідно до Кодексу і Закону і довідник відповідно до розділу 2 звіту N 1):
за якою справа обліковується у звіті N 1 _______ N 1-Л _____
рядок звіту N 1 ____ N 1-Л ____
Стаття КК України чи Закону України про крим. відповід. (про кримінальні проступки) (з урахуванням перекваліфікації) N 1 ______ N 1-Л _____
рядок звіту N 1 ____ N 1-Л ___
Справу об'єднано ___ _________ 20__ р. до N ________________
Справу роз'єднано ___ _________ 20__ р., присвоєно N
Дата надходження до суду (вибрати потрібне):
справи з обвинувальним актом "___" _______________ р.
справи з обвинувальним актом та угодою
справи з обвинувальним актом, порушені в порядку приватного обвинувачення "___" _______________ р.
справи з обвинувальним актом та клопотанням прокурора про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні "___" _______________ р.
справи за клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру "___" _______________ р.
справи за клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру "___" _______________ р.
справи за клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності "___" _______________ р.
Від кого надійшла ______________________________________ Супровідний лист
від "___" ___________ ____ року
N _______
Справа надійшла:
уперше;
після скасування вироку (ухвали);
за підсудністю;
після виділення в окреме провадження;
після досудового розслідування;
інакше ______________________________ (указати, як саме)
Досудове розслідування проводилось органами (довідник, ст. 38 КПК) ______________________________
Число обвинувачених за справою ______________
Відомості щодо обвинуваченого
Прізвище___________________________________________________
Ім'я________________________________________________________
По батькові_________________________________________________
Стать чоловіча/жіноча(вибрати потрібне)
Місце фактичного проживання/реєстрації
Дата народження "___" ___________ ____ року
повнолітній/неповнолітній* (на момент вчинення кримінального правопорушення)
Місце роботи, навчання, служби _____________________________________
Посада, звання ______________________________________
За якими статтями КК України чи Закону обвинувачується _______________
з урахуванням зміни обвинувачення _______________________
Злочин учинено в складі (пред'явлено обвинувачення)
злочинної організації
організованої групи
судом визнано / не визнано
незавершений склад злочину (довідник: замах на злочин / готування до злочину)
Заходи забезпечення кримінального провадження
ухвала слідчого судді / судді (обрати небхідне) від "___" _______________ р. про
1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід;
2) накладення грошового стягнення; на суму ________ грн.
довідник причин накладення стягнення (обов'язково за неявку до суду і вільне поле для вводу)
3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом;
4) відсторонення від посади;
5) тимчасовий доступ до речей і документів;
6) тимчасове вилучення майна;
7) арешт майна;
8) затримання особи;
9) запобіжні заходи:
особисте зобов'язання
особиста порука
тримання під вартою
домашній арешт
застава
Сума застави
унесеної ____________________ грн.
поверненої заставодавцю _______________________ грн.
зверненої на користь держави ___________________ грн.
зверненої на виконання вироку в частині майнових стягнень ____________ грн.
Ухвала судді про зміну чи скасування раніше обраного заходу забезпечення кримінального провадження від "___" ___________ ____ р.:
Направлено клопотання про видачу особи (екстрадицію) (ст. 575 КПК) ___________________ р.
Підготовче провадження
Ухвала судді за результатами підготовчого розгляду справи від "___" ___________ ____ р.:
призначення справи до судового розгляду;
повернення справи прокуророві;
направлення справи для встановлення підсудності;
закриття кримінального провадження;
затвердження угоди;
відмова в затвердженні угоди та повернення прокурору для продовження досудового розслідування
Судовий розгляд
Призначення справи до розгляду на "___" _______________ р. (розмножуване поле і до кожної дати відомості про причини нерозгляду)
причини нерозгляду (довідник):
відкладення
перерва
Застосовано привід _______________ (довідник учасників процесу) __________________ р. (дата) розмножувані поля
виконано привід / не виконано привід
ухвала про зупинення провадження в справі у зв'язку з:
оголошенням розшуку "___" ___________ ____ р.
тривалою хворобою "___" ___________ ____ р.
ухвала про відновлення провадження "___" ___________ ____ р.
Винесено ухвалу про усунення присяжного від подальшої участі у розгляді __________________ р.
Справу розглянуто: "___" ___________ ____ р.
одноособово/колегіально
у спрощеному провадженні (для контролю - ст. 381 - 382 КПК України)
у суді присяжних (для контролю - лише якщо довічне позбавлення волі)
під головуванням судді __________________________________________ (П. І. П.)
Справу розглянуто за участю:
слідчого судді ____________________________ (П. І. П.)
суддів _____________________________________________________________ (прізвища суддів, які брали участь у колегіальному розгляді)
народних засідателів _______________________________________________ (П. І. П.)
прокурора ________________________________________________________ (П. І. П.)
запасного судді _________________________________ (П. І. П.)
присяжних / запасних присяжних ________________________________________ (П. І. П.)
Порушено строк призначення справи до розгляду:
підготовчого так/ні;
судового так/ні
Справу розглянуто з порушенням строків КПК України так/ні
Справа перебувала в провадженні ______ р. ______ м. _______ дн.
Результат розгляду справи в суді(довідник):
розглянуто з постановленням вироку:
у т. ч. відмовлено у затвердженні угоди / із затвердженням угоди (ст. 475 КПК України)
закрито кримінальне провадження і звільнено від кримінальної відповідальності (ст. 284 КПК України) (довідник підстав) / відмовлено
застосовано примусові заходи медичного характеру / відмовлено
застосовано примусові заходи виховного характеру (довідник заходів) / відмовлено
Статті КК України чи Закону, за якими особу (перелік всіх статей у справі)
засуджено
виправдано
у т. ч. відмовлено у затвердженні угоди / із затвердженням угоди (ст. 475 КПК України)
закрито кримінальне провадження і звільнено від кримінальної відповідальності (ст. 284 КПК України) / відмовлено
застосовано примусові заходи медичного характеру / відмовлено
застосовано примусові заходи виховного характеру / відмовлено
Покарання (довідник):
з урахуванням статті 70 КК України ч. _______
з урахуванням статті 71 КК України
з урахуванням статті 69 КК України
основне (довідник) ______________________________________
додаткове (довідник) _____________________________________
Застосовано випробування на підставі (довідник) ст. ___________ КК України
на строк: ____ р. ______ міс.
Особу в залі суду:
узято під варту
звільнено з-під варти (довідник):
у зв'язку з засудженням особи до інших видів покарання, не пов'язаних із позбавленням волі
у зв'язку із постановленням відносно особи виправдувального вироку
Винесено ухвалу про надання судового доручення від:
"___" ___________ ____ р. "___" ___________ ____ р.; виконано доручення так/ні
Винесено ухвалу щодо заходів піклування про неповнолітніх, непрацездатних і збереження майна обвинуваченого __________________ р.
Винесено окрему ухвалу __________________ р. (розмножуване поле) про ____________________ (поле для внесення інформації у суді)
Судовий процес фіксувався технічними засобами так/ні
Судове провадження здійснювалося у режимі відеоконференції так/ні
Апеляційне провадження (розмножувані поля, єдині для всіх карток першої інстанції)
подано апеляційну скаргу "___" _______________ р.
дата направлення справи до апеляційного суду "___" _______________ р.
дата розгляду "___" _______________ р.
Результати розгляду апеляційної скарги
Касаційне провадження (єдині для всіх карток першої інстанції)
подано касаційну скаргу "___" ___________ ____ р.
дата направлення справи до касаційного суду "___" ___________ ____ р.
дата розгляду "___" ___________ ____ р.
Результати розгляду касаційної скарги
Перегляд справи Верховним Судом України
подано "___" ___________ ____ р.
дата направлення справи до ВСУ "___" ___________ ____ р.
дата розгляду "___" ___________ ____ р.
Результати розгляду скарги
Виконання
Справу повернуто до канцелярії суду після розгляду її по суті___ ___________ ____ р.
Судове рішення (вирок ухвала) набрало законної сили "___" ___________ ____ р.
Вирок (ухвалу) звернуто до виконання
"___" ___________ ____ р.,
у тому числі з порушенням термінів так/ні
Справа надійшла в місцевий суд після розгляду з:
апеляційної інстанції "___" ___________ ____ р.;
касаційної інстанції "___" ___________ ____ р.
Верховного Суду України "___" ___________ ____ р.
Відомості про процесуальні витрати: вид(довідник ст. 118 КПК України)сума _________ грн.
Призначено захисника судомтак/ні.
Винесено ухвалу про усунення захисника від участі у справі: "___" ___________ ____ р. (розмножуване поле);
ВІДОМОСТІ ПРО ПОТЕРПІЛИХ
ФІЗИЧНА ОСОБА (стаття, за якою обліковується у звіті _______________)
Кількість осіб за справою, яким завдано збитки ________
у тому числі:
чоловікам
жінкам
повнолітнім
неповнолітнім
Завдано збитків:
життю
здоров'ю
матеріальних
моральних
ЮРИДИЧНА ОСОБА (стаття, за якою обліковується у звіті _______________), у т. ч. держава
Усього осіб (загальна кількість осіб, яким завдано матеріальних збитків) __________, у тому числі:
держава
установа
підприємство
організація
Загальна сума завданої шкоди за справою (за вироком):
заявлена ___________________ грн.;
визнана судом _________________________ грн.;
відшкодована на стадії досудового розслідування, у суді до постановлення вироку ____________________ грн.;
присуджена до стягнення _________________________ грн.
Цивільний позов на суму:
заявлено ____________________________ грн.;
задоволено _________________ грн.;
залишено без розгляду; інше _______________________
Заповнено картку обліку сум шкоди на загальну суму за справою:
так/ні
Дата звернення до виконання ___ ___________ ____ р.
Дата видачі виконавчих листів _______________________
виконавчий лист про: ___________________________ (поле для внесення інформації в суді)
кому направлено виконавчий лист _____________________ (поле для внесення)
Справу передано в архів суду:
Дата "___" ___________ ____ р.
Архівний номер ____________________
ІНШІ ВІДМІТКИ
 


(додаток 3 у редакції наказів Державної судової
адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100,
від 25.09.2012 р. N 109)

 

Додаток 4 до пункту 3.2.1 Інструкції


АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

  Додаток 5 до підпункту 3.2.2 Інструкції Обліково-статистична картка про перегляд судового рішення за…

АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК СПРАВ У ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ

Прізвище, ім'я та по батькові особи, щодо якої розглядається справа Про що вирішується питання Номер справи відповідно до обліково-статистичної картки Прізвище судді, у провадженні якого перебуває справа Примітки


 

Додаток 10 до пункту 3.3 Інструкції


АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ

Прізвище, ім'я та по батькові відповідача (заявника, скаржника, особи, щодо якої розглядається справа) Прізвище, ім'я та по батькові позивача (особи, щодо якої розглядається справа) Зміст позовної заяви, заяви, скарги Номер справи відповідно до обліково- статистичної картки Прізвище судді, у провадженні якого перебуває справа Примітки


 

Додаток 11 до підпункту 3.3.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 26 вересня 2007 р. N 100)


ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ

заводиться в день надходження заяви (справи) Лицьовий бік 1.Дата надходження заяви "___" ___________… 5. Заява (справа) надійшла (потрібне підкреслити): 5.1 уперше; 5.2 інше…

ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА ЗАЯВУ ПРО СКАСУВАННЯ СУДОВОГО НАКАЗУ

5. Заяву подано на судове рішення від "___"___________ ____ р. (справа N 2-н) _________/____ р. 6. Заява про скасування … (додаток 12 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100) …

ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА ЗАЯВУ ПРО ПЕРЕГЛЯД ЗАОЧНОГО РІШЕННЯ

  Додаток 15 до пункту 3.3.1 Інструкції

ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА ЗАЯВУ ПРО ПЕРЕГЛЯД РІШЕННЯ (УХВАЛИ, СУДОВОГО НАКАЗУ) У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ

Лицьовий бік картки   1. Справа N 8-__________/______ р. 3. Номер рядка звіту ________ 2. Перереєстровано… 4. Дата надходження заяви до суду "___" …

ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА СПРАВУ про визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні

Лицьовий бік картки 1. Справа N 2-к-_________/______ р. 2. Перереєстровано за N _________/_____ р. 3.Дата надходження до суду"___" ___________________… Зворотний бік

ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА ЗАЯВУ ПРО ВІДНОВЛЕННЯ ВТРАЧЕНОГО СУДОВОГО ПРОВАДЖЕННЯ

5. Заяву подано на судове рішення від "___" __________ ____ р. (справа N 2-) _________/_____ р. 6. Заява про відновлення… (додаток 19 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100) …

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ПОДАНЬ, ЗАЯВ І КЛОПОТАНЬ У ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

N з/п Прізвище, ім'я та по батькові заявника (найменування органу державної виконавчої служби), що звернувся до суду Суть подання, заяви, клопотання Повернуто Дата розгляду Наслідки розгляду Розглянуто з порушенням строків, установлених ЦПК України Прізвище судді, у провадженні якого перебувала заява Дата звернення до виконання ухвали Примітки


 

Дата надходження документів зазначається через усю сторінку поперек граф журналу.

 

Додаток 21 до пункту 3.4 Інструкції


АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВ

Прізвище, ім'я та по батькові відповідача (заявника, скаржника, особи, щодо якої розглядається справа) Прізвище, ім'я та по батькові позивача (особи, щодо якої розглядається справа) Зміст позовної заяви, заяви, скарги Номер справи відповідно до обліково- статистичної картки Прізвище судді, у провадженні якого перебуває справа Примітки


 

Додаток 22 до підпункту 3.4.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 26 вересня 2007 р. N 100)


ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА АДМІНІСТРАТИВНУ СПРАВУ

Лицьовий бік картки 1. Дата надходження позовної заяви (справи) "___" ___________ ____ р. 3. Справа N 2-а -… 5.Позовна заява (справа) надійшла(потрібне підкреслити): …

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ЗАЯВ ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЗОВУ, ДОКАЗІВ У АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВАХ

  Додаток 24 до пункту 3.4.3 Інструкції Лицьовий бік картки

ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА ЗАЯВУ ПРО ПЕРЕГЛЯД ПОСТАНОВИ (УХВАЛИ) В АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВАХ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ

4. Дата надходження заяви до суду "___" ________________ ______ р. 5. Заява надійшла:5.1 уперше; 5.2 після скасування… Зворотний бік 17. Апеляційний розгляд 17.1. Подано заяву про апеляційне оскарження"___" …

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ПОДАНЬ, ЗАЯВ І КЛОПОТАНЬ У ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ В АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВАХ

N з/п Прізвище, ім'я та по батькові заявника (найменування органу державної виконавчої служби), що звернувся до суду Суть подання, заяви, клопотання Дата розгляду Наслідки розгляду Прізвище судді, у провадженні якого перебувала заява Дата звернення до виконання ухвали Примітки


 

Дата надходження документів зазначається через усю сторінку поперек граф журналу.

 

Додаток 26 до пункту 3.5 Інструкції


ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА СПРАВУ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

3. Дата надходження в суд"___" _______________ _____ р. 4. Справа надійшла(потрібне підкреслити): 4.1 уперше; 4.2 після… Зворотний бік картки 20. Провадження в справі закрито у зв'язку з: 20.1 відсутністю події і складу правопорушення; 20.2…

АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

  Додаток 28 до пункту 3.5 Інструкції ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА СПРАВУ в порядку виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення* …

ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНА КАРТКА НА СПРАВУ ПРО НАПРАВЛЕННЯ НА ПРИМУСОВЕ ЛІКУВАННЯ ДО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ЛІКУВАЛЬНОГО ЧИ ЛІКУВАЛЬНО-ВИХОВНОГО ЗАКЛАДУ

Лицьовий бік картки

1.Справа N 7-_________/________ р. 2.Перереєстровано за N _______/______ р.


3.Дата надходження подання до суду"___" ____________ ____ р. 4. Подання надійшло (потрібне підкреслити): 4.1 уперше; 4.2 після скасування постанови; 4.3 інше ______________________________________________________________________________ (указати, як саме)
5. Ким подано подання ________________________________________________________________ 6. Супровідний лист6.1від "___" ____________ ____ р. 6.2 за N__________________________
7. Прізвище__________________________________________________________________________ 8. Ім'я_______________________________________________________________________________ 9. По батькові________________________________________________________________________ 10. Стать:10.1 чоловіча; 10.2 жіноча(потрібне підкреслити). 11. Дата народження "___" ____________ _____ р. 13.Освіта(потрібне підкреслити):
13.1вища; 13.4 повна загальна середня; 13.7 без освіти.
13.2 вища базова; 13.5 базова загальна середня;  
13.3 повна професійно-технічна; 13.6 початкова загальна середня;  


14. Місце роботи, навчання, служби____________________________________________________

15. Раніше застосовувались заходи примусового лікування за постановою суду:

15.1 так;15.2 ні(потрібне підкреслити).

16. Раніше судимий(потрібне підкреслити): 16.1 так; 16.2 ні.

17. Подання про направлення на примусове лікування алкогольно/наркотично залежних на строк: 17.1 до 6 місяців; 17.2 від 6 місяців до 1 року; 17.3 понад 1 рік. 18. Дата повернення подання"___" _____________ ____ р. 19. Дати розгляду подання: "___" ____________ ____ р.; "___" ____________ ____ р.; "___" ____________ ____ р.; "___" ____________ ____ р. 20.Прізвище судді, на розгляді в якого знаходиться (знаходилась) справа, ___________________ 21. Скільки справа була в провадженні: 21.1 _____ р. 21.2 _____ міс. 21.3 _____ дн.


Зворотний бік картки

22. Результати розгляду(потрібне підкреслити): 22.1 подання задоволено, направлено на примусове виконання: 22.1.1.1 алкоголіків / 22.1.1.2 наркоманів; 22.1.2 строк лікування за постановою суду ______ міс. 22.2 відмовлено в задоволенні подання; 22.3 закрито провадження в справі; 22.4 інше _____________________________________________________________________________
23. Апеляційний розгляд 23.1. Апеляцію подано: 23.1.1 особою, стосовно якої застосовано примусове лікування; 23.1.2 прокурором; 23.1.3 іншою особою ____________________________________________________ (указати, якою). 23.2. Справу призначено до розгляду в апеляційній інстанції на"___" ______________ ____ р. 23.3. Ухвала апеляційного суду:23.3.1.1про відмову в прийнятті апеляції до свого розгляду;23.3.1.2про закриття апеляційного розгляду справи у зв'язку з відмовою апелянта від своїх вимог(потрібне підкреслити)23.3.2 від "____" _____________ _____ р. 23.4. Апеляцію розглянуто "____" _______________ _____ р. 24.Результати розгляду апеляції ______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________ 25. Дата звернення постанови до виконання "___" ______________ ____ р. 26. Дата виконання "___" ________________ _____ р.
27.У порядку виконання надійшло подання про: 27.1.1 дострокове припинення лікування алкогольно/наркотично залежного (залежної); 27.1.2 продовження строку лікування алкогольно/наркотично залежного (залежної); 27.1.3 інше (указати, про що саме) ________________________________________________________ 27.2 Результати розгляду ________________________________________________________________
28. Справу передано в архів суду: 28.1. Дата "___" ____________ _____ р. 28.2.Архівний номер____________________
29. Примітки ______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________


(додаток 29 у редакції наказу Державної судової
адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100)

 

Додаток 30 до пункту 3.6 Інструкції


АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК СПРАВ ПРО НАПРАВЛЕННЯ НА ПРИМУСОВЕ ЛІКУВАННЯ ДО СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ЧИ ЛІКУВАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДІВ

Прізвище, ім'я та по батькові особи, щодо якої вирішується питання Про що вирішується питання Номер справи відповідно до обліково- статистичної картки Прізвище судді, у провадженні якого перебуває справа Примітки


 

Додаток 31 до пункту 3.14 Інструкції


КОНТРОЛЬНИЙ ЖУРНАЛ СУДОВИХ СПРАВ І МАТЕРІАЛІВ, ПЕРЕДАНИХ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ СУДДІ

  У цей журнал заноситься інформація про всі справи і матеріали, що передаються…   Додаток 32 до пункту 3.16 Інструкції

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ОКРЕМИХ СУДОВИХ ДОРУЧЕНЬ ІНШИХ СУДІВ

  Додаток 33 до пункту 5.1 Інструкції Перша сторінка УКРАЇНА …

ОПИС ДОКУМЕНТІВ У СПРАВІ

ДОВІДКОВИЙ ЛИСТ ДО СПРАВИ

  Додаток 34 до пункту 5.11 Інструкції

Повістка про виклик до суду в кримінальному провадженні

(додаток 35 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової…

ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (потерпілого), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Потерпілий має право:

1) бути повідомленим про свої права та обов'язки, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК);

2) знати сутність обвинувачення, бути повідомленим про обрання, зміну чи скасування щодо обвинуваченого заходів забезпечення кримінального провадження;

3) за наявності відповідних підстав - на забезпечення безпеки щодо себе, близьких родичів чи членів своєї сім'ї, майна та житла;

4) на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом;

5) бути завчасно проінформованим про час і місце судового розгляду;

6) брати участь у судовому провадженні;

7) заявляти відводи та клопотання;

8) давати пояснення, показання або відмовитися їх давати;

9) давати пояснення, показання рідною або іншою мовою, якою він вільно володіє, безоплатно за рахунок держави користуватися послугами перекладача в разі, якщо він не володіє державною мовою чи мовою, якою ведеться кримінальне провадження;

10) мати представника та в будь-який момент кримінального провадження відмовитися від його послуг;

11) оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК;

12) застосовувати з додержанням вимог, передбачених КПК, технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких він бере участь. Суд вправі заборонити потерпілому застосовувати технічні засоби при проведенні окремої процесуальної дії чи на певній стадії кримінального провадження з метою нерозголошення даних, які містять таємницю, що охороняється законом чи стосується інтимних сторін життя людини, про що виноситься (постановляється) вмотивована постанова (ухвала);

13) брати участь у безпосередній перевірці доказів;

14) підтримувати обвинувачення в суді у випадку відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення;

15) висловлювати свою думку під час вирішення питання про призначення покарання обвинуваченому, а також висловлювати свою думку при вирішенні питання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру;

16) знайомитись з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, а також з судовим рішенням, журналом судового засідання і технічним записом кримінального провадження в суді;

17) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення у випадках, передбачених КПК;

18) оскаржувати судові рішення в порядку, передбаченому КПК;

19) на всіх стадіях кримінального провадження примиритися з обвинуваченим і укласти угоду про примирення;

20) користуватися іншими правами, передбаченими КПК.

Потерпілий зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду, а в разі неможливості своєчасного прибуття - завчасно повідомити про це, а також про причини неможливості прибуття;

2) не перешкоджати встановленню обставин вчинення кримінального правопорушення;

3) не розголошувати без дозволу суду відомості, які стали йому відомі у зв'язку з участю у кримінальному провадженні і які становлять охоронювану законом таємницю.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 351 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 352 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (представника та законного представника потерпілого), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Представник та законний представник потерпілого має право:

1) бути повідомленим про свої права та обов'язки, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК);

2) знати сутність підозри та обвинувачення, бути повідомленим про обрання, зміну чи скасування щодо підозрюваного, обвинуваченого заходів забезпечення кримінального провадження та закінчення досудового розслідування;

3) подавати докази суду;

4) заявляти відводи та клопотання;

5) за наявності відповідних підстав - на забезпечення безпеки щодо себе, близьких родичів чи членів своєї сім'ї, майна та житла;

6) давати пояснення, показання або відмовитися їх давати;

7) оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК;

8) давати пояснення, показання рідною або іншою мовою, якою він вільно володіє, безоплатно за рахунок держави користуватися послугами перекладача в разі, якщо він не володіє державною мовою чи мовою, якою ведеться кримінальне провадження;

9) знайомитися з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо потерпілого кримінального правопорушення, в порядку, передбаченому КПК, у тому числі після відкриття матеріалів згідно зі статтею 290 КПК, а також знайомитися з матеріалами кримінального провадження, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо потерпілого кримінального правопорушення, у випадку закриття цього провадження;

10) застосовувати з додержанням вимог КПК технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких він бере участь;

11) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення у випадках, передбачених КПК;

12) висловлювати свою думку під час вирішення питання про призначення покарання обвинуваченому, а також висловлювати свою думку при вирішенні питання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру;

13) знайомитися з судовими рішеннями, журналом судового засідання і технічним записом кримінального провадження в суді;

14) користуватися іншими правами, передбаченими КПК;

15) оскаржувати судові рішення в порядку, передбаченому КПК.

Представник та законний представник потерпілого зобов'язаний:

1) прибути за викликом судді до суду, а в разі неможливості своєчасного прибуття - завчасно повідомити про це, а також про причини неможливості прибуття;

2) не перешкоджати встановленню обставин вчинення кримінального правопорушення;

3) не розголошувати без дозволу суду відомості, які стали йому відомі у зв'язку з участю у кримінальному провадженні і які становлять охоронювану законом таємницю.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 352 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 353 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (обвинуваченого), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Обвинувачений має право:

1) знати, у вчиненні якого кримінального правопорушення його обвинувачують;

2) бути чітко і своєчасно повідомленим про свої права, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК), а також отримати їх роз'яснення;

3) на першу вимогу мати захисника і побачення з ним до першого допиту з дотриманням умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, а також після першого допиту - мати такі побачення без обмеження їх кількості й тривалості; на участь захисника у проведенні допиту та інших процесуальних дій; на відмову від захисника в будь-який момент кримінального провадження; на отримання правової допомоги захисника за рахунок держави у випадках, передбачених КПК та/або законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, в тому числі у зв'язку з відсутністю коштів на її оплату;

4) не говорити нічого з приводу обвинувачення або у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання;

5) давати пояснення, показання з приводу обвинувачення чи в будь-який момент відмовитися їх давати;

6) брати участь у проведенні процесуальних дій;

7) під час проведення процесуальних дій ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, які заносяться до протоколу;

8) застосовувати з додержанням вимог КПК технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких він бере участь;

9) заявляти клопотання про проведення процесуальних дій, про забезпечення безпеки щодо себе, членів своєї сім'ї, близьких родичів, майна, житла тощо;

10) заявляти відводи;

11) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення;

12) оскаржувати рішення, дії та бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді в порядку, передбаченому КПК;

13) вимагати відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, в порядку, визначеному законом, а також відновлення репутації, якщо підозра, обвинувачення не підтвердилися;

14) користуватися рідною мовою, отримувати копії процесуальних документів рідною або іншою мовою, якою він володіє, та в разі необхідності користуватися послугами перекладача за рахунок держави;

15) брати участь під час судового розгляду у допиті свідків обвинувачення або вимагати їхнього допиту, а також вимагати виклику і допиту свідків захисту на тих самих умовах, що й свідків обвинувачення;

16) збирати і подавати суду докази;

17) висловлювати в судовому засіданні свою думку щодо клопотань інших учасників судового провадження;

18) виступати в судових дебатах;

19) ознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов'язані надати уповноважені працівники суду, і подавати щодо них свої зауваження;

20) оскаржувати в установленому КПК порядку судові рішення та ініціювати їх перегляд, знати про подані на них апеляційні та касаційні скарги, заяви про їх перегляд, подавати на них заперечення;

21) обвинувачений, який є іноземцем і тримається під вартою, має право на зустріч з представником дипломатичної чи консульської установи своєї держави, яку йому зобов'язана забезпечити адміністрація місця ув'язнення.

Обвинувачений зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це суд;

2) виконувати обов'язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

3) підкорятися законним вимогам та розпорядженням суду.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 353 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 354 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (законного представника обвинуваченого), яка бере участь у судовому розгляді

Законний представник обвинуваченого має право:

1) знати, у вчиненні якого кримінального правопорушення обвинувачують;

2) бути чітко і своєчасно повідомленим про свої права, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК), а також отримати їх роз'яснення;

3) давати пояснення, показання з приводу обвинувачення чи в будь-який момент відмовитися їх давати;

4) брати участь у проведенні процесуальних дій;

5) під час проведення процесуальних дій ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, які заносяться до протоколу;

6) застосовувати з додержанням вимог КПК технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких він бере участь;

7) заявляти відводи;

8) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення;

9) вимагати відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, в порядку, визначеному законом, а також відновлення репутації, якщо обвинувачення не підтвердилися;

10) користуватися рідною мовою, отримувати копії процесуальних документів рідною або іншою мовою, якою він володіє, та в разі необхідності користуватися послугами перекладача за рахунок держави;

11) брати участь під час судового розгляду у допиті свідків обвинувачення або вимагати їхнього допиту, а також вимагати виклику і допиту свідків захисту на тих самих умовах, що й свідків обвинувачення;

12) збирати і подавати суду докази;

13) висловлювати в судовому засіданні свою думку щодо клопотань інших учасників судового провадження;

14) виступати в судових дебатах;

15) ознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов'язані надати уповноважені працівники суду, і подавати щодо них свої зауваження;

16) оскаржувати в установленому КПК порядку судові рішення та ініціювати їх перегляд, знати про подані на них апеляційні та касаційні скарги, заяви про їх перегляд, подавати на них заперечення.

Законний представник обвинуваченого зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це зазначених осіб;

2) виконувати обов'язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

3) підкорятися законним вимогам та розпорядженням суду.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 354 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 355 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (захисника), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Захисник має право:

1) знати, у вчиненні якого кримінального правопорушення обвинувачують;

2) бути чітко і своєчасно повідомленим про свої права, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК), а також отримати їх роз'яснення;

3) давати пояснення, показання з приводу обвинувачення чи в будь-який момент відмовитися їх давати;

4) вимагати перевірки обґрунтованості затримання;

5) брати участь у проведенні процесуальних дій;

6) під час проведення процесуальних дій ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, які заносяться до протоколу;

7) застосовувати з додержанням вимог КПК технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких він бере участь;

8) заявляти клопотання про проведення процесуальних дій, про забезпечення безпеки щодо себе, членів своєї сім'ї, близьких родичів, майна, житла тощо;

9) заявляти відводи;

10) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення;

11) оскаржувати рішення, дії та бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді в порядку, передбаченому КПК;

12) вимагати відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, в порядку, визначеному законом, а також відновлення репутації, якщо, обвинувачення не підтвердилося;

13) користуватися рідною мовою, отримувати копії процесуальних документів рідною або іншою мовою, якою він володіє, та в разі необхідності користуватися послугами перекладача за рахунок держави;

14) брати участь під час судового розгляду у допиті свідків обвинувачення або вимагати їхнього допиту, а також вимагати виклику і допиту свідків захисту на тих самих умовах, що й свідків обвинувачення;

15) збирати і подавати суду докази;

16) висловлювати в судовому засіданні свою думку щодо клопотань інших учасників судового провадження;

17) виступати в судових дебатах;

18) ознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов'язані надати уповноважені працівники суду, і подавати щодо них свої зауваження;

19) оскаржувати в установленому КПК порядку судові рішення та ініціювати їх перегляд, знати про подані на них апеляційні та касаційні скарги, заяви про їх перегляд, подавати на них заперечення;

20) відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо:

є обставини, які згідно з КПК виключають його участь у кримінальному провадженні;

незгоди з обвинуваченим щодо вибраного ним способу захисту, за винятком випадків обов'язкової участі захисника;

умисного невиконання обвинуваченим умов укладеного з захисником договору, яке проявляється, зокрема, у систематичному недодержанні законних порад захисника, порушенні вимог КПК тощо;

якщо він свою відмову мотивує відсутністю належної кваліфікації для надання правової допомоги у конкретному провадженні, що є особливо складним.

Захисник зобов'язаний:

1) використовувати засоби захисту, передбачені КПК та іншими законами України, з метою забезпечення дотримання прав, свобод і законних інтересів обвинуваченого та з'ясування обставин, які спростовують обвинувачення, пом'якшують чи виключають кримінальну відповідальність обвинуваченого;

2) прибувати для участі у виконанні процесуальних дій за участю обвинуваченого. У разі неможливості прибути в призначений завчасно повідомляти про таку неможливість та її причини суд, а у разі, якщо він призначений органом (установою), уповноваженим законом на надання безоплатної правової допомоги, - також і цей орган (установу);

3) без згоди обвинуваченого не розголошувати відомості, які стали йому відомі у зв'язку з участю в кримінальному провадженні і становлять адвокатську або іншу охоронювану законом таємницю.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 355 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 356 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (свідка), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Свідок має право:

1) знати, у зв'язку з чим і в якому кримінальному провадженні він допитується;

2) користуватися під час давання показань та участі у проведенні інших процесуальних дій правовою допомогою адвоката, повноваження якого підтверджуються згідно з положеннями статті 50 Кримінального процесуального кодексу України (надалі - КПК);

3) відмовитися давати показання щодо себе, близьких родичів та членів своєї сім'ї, що можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні ним, близькими родичами чи членами його сім'ї кримінального правопорушення, а також показання щодо відомостей, які згідно з положеннями статті 65 КПК не підлягають розголошенню;

4) давати показання рідною або іншою мовою, якою він вільно володіє, і користуватися допомогою перекладача;

5) користуватися нотатками і документами при даванні показань у тих випадках, коли показання стосуються будь-яких розрахунків та інших відомостей, які йому важко тримати в пам'яті;

6) на відшкодування витрат, пов'язаних з викликом для давання показань;

7) ознайомлюватися з протоколом допиту та заявляти клопотання про внесення до нього змін, доповнень і зауважень, а також власноручно робити такі доповнення і зауваження;

8) заявляти клопотання про забезпечення безпеки у випадках, передбачених законом;

9) заявляти відвід перекладачу.

Свідок зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду;

2) давати правдиві показання під час судового розгляду;

3) не розголошувати без дозволу суду відомості, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються (здійснювалися) під час нього, і які стали відомі свідку у зв'язку з виконанням його обов'язків.

За завідомо неправдиві показання суду або за відмову від давання показань суду, крім випадків, передбачених КПК, свідок несе кримінальну відповідальність.

За злісне ухилення від явки до суду свідок несе відповідальність, встановлену законом.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 356 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 357 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (цивільного позивача), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Цивільний позивач має право:

1) бути повідомленим про свої права та обов'язки, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК);

2) знати сутність обвинувачення, бути повідомленим про обрання, зміну чи скасування щодо обвинуваченого заходів забезпечення кримінального провадження;

3) за наявності відповідних підстав - на забезпечення безпеки щодо себе, близьких родичів чи членів своєї сім'ї, майна та житла;

4) на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом;

5) бути завчасно проінформованим про час і місце судового розгляду;

брати участь у судовому провадженні;

6) заявляти відводи та клопотання;

7) мати представника та в будь-який момент кримінального провадження відмовитися від його послуг;

8)давати пояснення, показання або відмовитися їх давати;

9)давати пояснення, показання рідною або іншою мовою, якою він вільно володіє, безоплатно за рахунок держави користуватися послугами перекладача в разі, якщо він не володіє державною мовою чи мовою, якою ведеться кримінальне провадження;

10) оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність суду в частині, що стосується цивільного позову в порядку, передбаченому КПК;

11) подавати докази суду в частині, що стосується цивільного позову;

12) застосовувати з додержанням вимог, передбачених КПК, технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких він бере участь. Суд вправі заборонити цивільному позивачу застосовувати технічні засоби при проведенні окремої процесуальної дії чи на певній стадії кримінального провадження з метою нерозголошення даних, які містять таємницю, що охороняється законом чи стосується інтимних сторін життя людини, про що виноситься (постановляється) вмотивована постанова (ухвала);

13) брати участь у безпосередній перевірці доказів, що стосуються цивільного позову;

14) знайомитись з судовим рішенням, що стосується цивільного позову, журналом судового засідання і технічним записом кримінального провадження в суді;

15) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення у випадках, передбачених КПК;

оскаржувати судові рішення у частині, що стосується вирішення цивільного позову в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України;

16) користуватися іншими правами, передбаченими КПК.

Цивільний позивач зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду, а в разі неможливості своєчасного прибуття - завчасно повідомити про це, а також про причини неможливості прибуття;

2) не перешкоджати встановленню обставин вчинення кримінального правопорушення;

3) не розголошувати без дозволу суду відомості, які стали йому відомі у зв'язку з участю у кримінальному провадженні і які становлять охоронювану законом таємницю.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 357 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 358 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (представника та законного представника цивільного позивача), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Представник та законний представник цивільного позивача має право:

1) підтримувати цивільний позов або відмовитися від нього до видалення суду в нарадчу кімнату для ухвалення судового рішення;

2) бути повідомленим про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються цивільного позову, та отримувати їх копії у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК) для інформування та надіслання копій процесуальних рішень потерпілому;

3) бути завчасно поінформованим про час і місце судового розгляду;

4) брати участь у судовому провадженні;

5) брати участь у безпосередній перевірці доказів;

6) знайомитися з судовими рішеннями, журналом судового засідання і технічним записом кримінального провадження в суді;

7) оскаржувати судові рішення в порядку, передбаченому КПК.

Представник та законний представник цивільного позивача зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду, а в разі неможливості своєчасного прибуття - завчасно повідомити про це, а також про причини неможливості прибуття;

2) не перешкоджати встановленню обставин вчинення кримінального правопорушення;

3) не розголошувати без дозволу суду відомості, які стали йому відомі у зв'язку з участю у кримінальному провадженні і які становлять охоронювану законом таємницю.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 358 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 359 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (цивільного відповідача), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Цивільний відповідач має право:

1) визнавати позов повністю чи частково або заперечувати проти нього;

2) бути чітко і своєчасно повідомленим про свої права, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК), а також отримати їх роз'яснення;

3) заявляти відводи;

4) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення;

5) користуватися рідною мовою, отримувати копії процесуальних документів рідною або іншою мовою, якою він володіє, та в разі необхідності користуватися послугами перекладача за рахунок держави;

6) збирати і подавати суду докази;

7) висловлювати в судовому засіданні свою думку щодо клопотань інших учасників судового провадження;

8) виступати в судових дебатах;

9) ознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов'язані надати уповноважені працівники суду, і подавати щодо них свої зауваження;

10) оскаржувати в установленому цим Кодексом порядку судові рішення та ініціювати їх перегляд, знати про подані на них апеляційні та касаційні скарги, заяви про їх перегляд, подавати на них заперечення;

Цивільний відповідач також має інші процесуальні права, передбачені КПК.

Цивільний відповідач зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це суд;

2) виконувати обов'язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

3) підкорятися законним вимогам та розпорядженням суду.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 359 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 3510 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (представника та законного представника цивільного відповідача), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Представник та законний представник цивільного відповідача має право:

1) визнавати позов повністю чи частково або заперечувати проти нього;

2) бути чітко і своєчасно повідомленим про свої права, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі - КПК), а також отримати їх роз'яснення;

3) заявляти відводи;

4) одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення;

5) користуватися рідною мовою, отримувати копії процесуальних документів рідною або іншою мовою, якою він володіє, та в разі необхідності користуватися послугами перекладача за рахунок держави;

6) збирати і подавати суду докази;

7) висловлювати в судовому засіданні свою думку щодо клопотань інших учасників судового провадження;

8) виступати в судових дебатах;

9) ознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов'язані надати уповноважені працівники суду, і подавати щодо них свої зауваження;

10) оскаржувати в установленому КПК порядку судові рішення та ініціювати їх перегляд, знати про подані на них апеляційні та касаційні скарги, заяви про їх перегляд, подавати на них заперечення;

Представник цивільного відповідача також має інші процесуальні права, передбачені КПК.

Представник та законний представник цивільного відповідача зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це суд;

2) виконувати обов'язки, покладені на нього рішенням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

3) підкорятися законним вимогам та розпорядженням суду.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 3510 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 3511 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (перекладача), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Перекладач має право:

1) ставити запитання з метою уточнень для правильного перекладу;

2) знайомитися з протоколами процесуальних дій, в яких він брав участь, і подавати до них зауваження;

3) одержати винагороду за виконаний переклад та відшкодування витрат, пов'язаних із його залученням до кримінального провадження;

4) заявляти клопотання про забезпечення безпеки у випадках, передбачених законом.

Перекладач зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду;

2) заявити самовідвід за наявності обставин, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України;

3) здійснювати повний і правильний переклад, посвідчувати правильність перекладу своїм підписом;

4) не розголошувати без дозволу суду відомості, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються (здійснювалися) під час нього, і які стали відомі перекладачу у зв'язку з виконанням його обов'язків;

5) додержуватись порядку в судовому засіданні і беззаперечно підкорятись відповідним розпорядженням головуючого.

За завідомо неправильний переклад або за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків перекладач несе відповідальність, встановлену законом.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 3511 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 3512 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (експерта), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Експерт має право:

1) знайомитися з матеріалами кримінального провадження, що стосуються предмета дослідження;

2) заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов'язаних із проведенням експертизи;

3) бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предметів та об'єктів дослідження;

4) викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення відомості, які мають значення для кримінального провадження і з приводу яких йому не були поставлені запитання;

5) ставити запитання, що стосуються предмета та об'єктів дослідження, особам, які беруть участь у кримінальному провадженні;

6) одержати винагороду за виконану роботу та відшкодування витрат, пов'язаних із проведенням експертизи і викликом для надання пояснень чи показань, у разі, якщо проведення експертизи не є службовим обов'язком особи, яка залучена як експерт;

7) заявляти клопотання про забезпечення безпеки у випадках, передбачених законом;

8) користуватися іншими правами, передбаченими Законом України "Про судову експертизу".

Експерт зобов'язаний:

1) особисто провести повне дослідження і дати обґрунтований та об'єктивний письмовий висновок на поставлені йому запитання, а в разі необхідності - роз'яснити його;

2) прибути до суду і дати відповіді на запитання під час допиту;

3) забезпечити збереження об'єкта експертизи. Якщо дослідження пов'язане з повним або частковим знищенням об'єкта експертизи або зміною його властивостей, експерт повинен одержати на це дозвіл від особи, яка залучила експерта;

4) не розголошувати без дозволу сторони кримінального провадження, яка його залучила, чи суду відомості, що стали йому відомі у зв'язку з виконанням обов'язків, або не повідомляти будь-кому, крім особи, яка його залучила, чи суду про хід проведення експертизи та її результати;

5) заявити самовідвід за наявності обставин, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України;

6) повідомляти особу, яка його залучила, чи суд, що доручив проведення експертизи, про неможливість проведення експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів;

7) у разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення невідкладно заявляти клопотання особі, яка призначила експертизу, чи суду, що доручив її проведення, щодо його уточнення або повідомляти про неможливість проведення експертизи за поставленим запитанням або без залучення інших осіб;

8) додержуватись порядку в судовому засіданні, беззаперечно підкорятись відповідним розпорядженням головуючого.

За завідомо неправдивий висновок, відмову без поважних причин від виконання покладених обов'язків у суді, невиконання інших обов'язків експерт несе відповідальність, встановлену законом.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 3512 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

Додаток 3513 до пункту 61.1 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України 16.11.2012 N 156)


ПАМ'ЯТКА про права та обов'язки особи (спеціаліста), яка бере участь у судовому розгляді, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України

Спеціаліст має право:

1) ставити запитання учасникам процесуальної дії з дозволу сторони кримінального провадження, яка його залучила, чи суду;

2) користуватися технічними засобами, приладами та спеціальним обладнанням;

3) звертати увагу сторони кримінального провадження, яка його залучила, або суду на характерні обставини чи особливості речей і документів;

4) знайомитися з протоколами процесуальних дій, в яких він брав участь, і подавати до них зауваження;

5) одержувати винагороду за виконану роботу та відшкодування витрат, пов'язаних із його залученням до кримінального провадження;

6) заявляти клопотання про забезпечення безпеки у випадках, передбачених законом.

Спеціаліст зобов'язаний:

1) прибути за викликом до суду і мати при собі необхідні технічне обладнання, пристрої та прилади;

2) виконувати вказівки сторони кримінального провадження, яка його залучила, чи суду та давати пояснення з поставлених запитань;

3) не розголошувати відомості, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються (здійснювалися) під час нього, і які стали відомі спеціалісту у зв'язку з виконанням його обов'язків;

4) заявити самовідвід за наявності обставин, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

 

Начальник управління з питань організації діяльності судів О. О. Іванченко


(Інструкцію доповнено додатком 3513 згідно з наказом
Державної судової адміністрації України від 16.11.2012 р. N 156)

 

Додаток 36 до пункту 11.1 Інструкції


Підлягає врученню адресату Місце для марки


Повістка про виклик до суду в справі цивільній, адміністративній, про адміністративне правопорушення, іншій

Справа N _________________ ________________________________________________ ________________________________________________ … Підлягає поверненню Справа цивільна, до суду … Підлягає поверненню Оплачено наклеюванням марки на повістці Повідомлення про…

ЖУРНАЛ РОЗГЛЯДУ СУДОВИХ СПРАВ І МАТЕРІАЛІВ СУДДЕЮ

  Дата розгляду судових справ і документів зазначається поперек граф журналу. …   Додаток 38 до пункту 13.5 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України …

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ АПЕЛЯЦІЙНИХ СКАРГ В КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ

(додаток 39 у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 25.09.2012 р. N 109)   Додаток 40 до пункту 15.2.2 Інструкції Штамп суду, вихідний номер і дата _________________________________ …

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАДХОДЖЕННЯ АПЕЛЯЦІЇ

  Додаток 41 до пункту 15.2.2 Інструкції Штамп суду, вихідний номер і дата Перший аркуш … Надсилаються повідомлення про надходження апеляції та її копія для вручення засудженому за вироком …

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ЗАЯВ ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ, АПЕЛЯЦІЙНИХ СКАРГ У ЦИВІЛЬНИХ ЧИ АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВАХ

  Дата надходження документів зазначається через усю сторінку поперек граф…   Додаток 43 до пункту 16.1.4 Інструкції

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРО ВИКОНАННЯ ВИРОКУ, ЩО НАБРАВ ЗАКОННОЇ СИЛИ

  Додаток 44 до пункту 16.1.7 Інструкції Справа N ____________

ВИКОНАВЧИЙ ЛИСТ

_____________________________________________________________________________________ (позивач, відповідач, а по кримінальній справі… ВИКОНАВЧИЙ ЛИСТ ВИДАНИЙ "___" ____________ 20__… Відмітки державного виконавця про виконання рішення (вироку) або про повернення виконавчого листа…

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ОСІБ, ЯКИХ ПЕРЕДАНО НА ПОРУКИ КОЛЕКТИВУ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ

  Додаток 46 до пункту 16.1.24 Інструкції

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ РЕЧОВИХ ДОКАЗІВ

  Додаток 47 до пункту 16.6 Інструкції

СУДОВИЙ НАКАЗ

Інші відмітки _________________________________________________________________________ …   Додаток 48 до пункту 16.6.3 Інструкції

ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ВИКОНАВЧИХ ДОКУМЕНТІВ, ВИДАНИХ СУДОМ

N з/п Номер справи, дата винесення судового рішення Боржник Стягувач Характер стягнення Сума стягнення Кому надсилається (видається) Відмітка про надіслання (отримання) Примітки


 

Дата надіслання (видачі) документів зазначається через усю сторінку поперек граф журналу.

 

Додаток 49 до пункту 18.23 Інструкції


ЖУРНАЛ реєстрації вихідної кореспонденції

N з/п Кому Куди Вихідний номер Примітки


 

Дата надходження документа зазначається через усю сторінку поперек граф журналу.

 

Додаток 50 до пункту 18.23 Інструкції (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 26 вересня 2007 р. N 100)


Ідентифікаційний код (ЄДРПОУ) ____________________ (номер)


РЕЄСТР на відправлення рекомендованої кореспонденції

За "___" ____________ 20 __ р.

через _________________________________ Відправник ___________________________________________________________________________ (повне найменування та місцезнаходження суду)


N з/п Кому Куди Вихідний номер і дата Маса, кг Сума плати за пересилання Примітки


Разом рекомендованих листів __________ Загальна сума плати за пересилання ______________________________________________________ Не дозволених до пересилання вкладень немає. Опис складено _________________________________________________________________________ (посада, підпис, прізвище) Керівник апарату суду __________________________________________________________________ (підпис, прізвище) Прийняв ______________________________________________________________________________ (посада, підпис, прізвище працівника поштового зв'язку) М. П. апарату суду


(додаток 50 у редакції наказу Державної судової
адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100)

 

Додаток 51 до пункту 18.29 Інструкції


РОЗНОСНА КНИГА ДЛЯ МІСЦЕВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

N з/п Адресат Найменування кореспонденції Вихідний номер і дата документа Дата одержання документа Розписка про одержання документа Посада, прізвище та ініціали особи, яка одержала документ Примітки


 

Додаток 52 до пункту 21.2 Інструкції


ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ПЕЧАТОК І ШТАМПІВ СУДУ

N з/п Відбитки печаток і штампів суду Кому видано Відбитки повернутих печаток і штампів суду Дата повернення, посада особи, яка прийняла, та її підпис Примітки
прізвище, ім'я, по батькові та посада особи, якій видано дата і підпис про отримання


 

Додаток 53 до пункту 21.2 Інструкції


ЖУРНАЛ ОБЛІКУ БЛАНКІВ СУДУ

  Додаток 54 до пункту 22.1 Інструкції ___________________________________________________ (найменування суду) ЗАТВЕРДЖУЮ Голова суду …

НОМЕНКЛАТУРА СПРАВ МІСЦЕВОГО СУДУ

НА ______ РІК

Індекс справи Заголовок справи (тому, частини) Кількість справ (томів, частин) Термін зберігання справи (тому, частини) та номер статті згідно з Переліком Примітки
         
         
         
         
         
         


Керівник апарату суду ____________________________________ (підпис, ініціали, прізвище)


ПОГОДЖЕНО Протокол ЕК суду від "___" _________ 20__ р. ПОГОДЖЕНО Протокол ЕПК регіонального управління Державного комітету архівів України від "___" _________ 20__ р.


 

Додаток 55 до пункту 22.1 Інструкції


Зразки заголовків номенклатури справ суду

(додаток 55 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100)   Додаток 56 до пункту 23.4 Інструкції

ЖУРНАЛ ВИДАЧІ СПРАВ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

N з/п Номер справи Прізвище, ініціали особи, стосовно якої оформлена справа Суть справи Кількість аркушів у справі Прізвище, ініціали особи, якій видається справа для ознайом- лення Дата та година видачі для ознайом- лення Прізвище, ініціали працівника суду, який видавав справу для ознайомлення Дата та година повернення справи після ознайомлення Прізвище, ініціали працівника суду, який приймав справу після ознайомлення Примітки


 

Додаток 57 до пункту 23.6 Інструкції


ЖУРНАЛ ВИДАЧІ КОПІЙ СУДОВИХ ДОКУМЕНТІВ

N з/п Від кого надійшла заява (прізвище, ім'я та по батькові заявника, найменування організації) Зміст заяви Номер справи Наслідки розгляду заяви Сума сплаченого державного мита Підпис заявника про одержання копії документа (працівника канцелярії про надіслання копії документа) Примітки


 

Заступник Голови Державної судової адміністрації України О. Булка


 

Додаток 58 до підпункту 3.3.7 Інструкції


ЖУРНАЛ ОБЛІКУ СКАРГ НА ДІЇ АБО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ

  Начальник управління організації роботи з ведення судової статистики, діловодства та архіву судів Л. Є. Букіна (наказ доповнено додатком 58 згідно з наказом Державної судової адміністрації України від 26.09.2007 р. N 100)

– Конец работы –

Используемые теги: про, затвердження, ІНСТРУКЦІЇ, діловодства, місцевому, загальному, суді0.109

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Про затвердження Інструкції З сигналізації на залізницях України
MIHICTEPCTBО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ ЯЗКУ УКРАЇНИ НАКАЗ...

Становлення української національної держави та формування органів державного й місцевого управління в період визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького
Становлення української національної держави та формування органів державного й місцевого управління в період визвольної війни українського народу... Починаючи весною р війну проти польської шляхти Богдан Хмельницький не ставив собі за мету створення...

Модуль 1. ПРИРОДНИЧОНАУКОВІ ОСНОВИ УЯВЛЕНЬ ПРО НАВКОЛИШНЮ ДІЙСНІСТЬ Тема 1. Основи концепцій представлення детермінованої фізичної картини макросвіту
Тема Основи концепцій представлення детермінованої фізичної картини макросвіту... Лабораторная работа... Дослідження моделей геометричних і динамічних уявлень про об єкти...

У навчальному посібнику надано інформацію про характерні риси сучасної української літературної мови
УДК... Українська мова за професійним спрямуванням Навчальний посібник для вищих... Автори доц Мачай Т О доц Шавлак Л В доц Лазарєва Л К проф Семенова Л П ст викл Алтухов В М ст викл...

ДЛЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ ТА ТЕСТУВАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ ЗАГАЛЬНА ФІЗИКА Частина 2
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЗБІРНИК ЗАДАЧ ДЛЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ ТА ТЕСТУВАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ ЗАГАЛЬНА ФІЗИКА...

На тему: Києво-Печерський Патерик як пам’ятка житійної літератури. Оповідання про Прохора Чорнорижця
Заклад Загальноосвітня школа ступенів Вінницької міської ради... Проект З української літератури...

Дума про Марусю Богуславку - Народні думи
Засвіт встали козаченьки В похід з полуночі Заплакала Марусенька Свої ясні очі Не плач не плач Марусенько Не плач не журися Та за свого... Дума про Марусю Богуславку Народні думи...

Загальна лікарська підготовка. Терапевтичний профіль 1 частина
Терапевтичний профіль частина... Хвора А років доставлена без свідомості до лікарні машиною швидкої... анамнезу що зібраний зі слів рідних відомо що хвора страждає на цукровий діабет...

Тема: Загальна будова автомобіля. Призначення і системи компоновок кривошипно - шатунних механізмів КШМ
Лабораторна робота... Тема Загальна будова автомобіля Призначення і системи компоновок кривошипно... Мета роботи практично ознайомитись з загальною будовою автомобіля призначенням та принципом роботи...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам