ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

При роботі апарата в його струмоведучому ланцюзі, ізоляції і деталях конструкції виникають втрати електричної енергії, що перетворюються в тепло.

Теплова енергія частково витрачається на підвищення температури апарата і частково віддається в навколишнє середовище.

При збільшенні температури відбувається прискорене старіння ізоляції провідників і зменшення їхньої механічної міцності. Так, якщо при даній припустимій тривалій температурі qН термін служби ізоляції провідників дорівнює tи, то при зростанні тривалої температури усього лише на 8°С термін служби скорочується в 2 рази. При значному підвищенні температури ізоляція плавиться і навіть згоряє. Це приведе до короткого замикання (КЗ) і виходу апарата з ладу.

При збільшенні температури міді з 100 до 250°С механічна міцність знижується на 40 %. Слід мати на увазі, що при короткому замиканні, коли температура може досягати граничних значень (200— 300°С), струмоведучі частини піддаються впливу великих електродинамічних сил.

Робота контактних з'єднань також сильно залежить від температури.

Нагрівання струмоведучих частин і ізоляції апарата значною мірою визначає його надійність. Тому у всіх можливих режимах роботи температура частин апарата не повинна перевершувати таких значень, при яких забезпечується його тривала надійна робота.