НАГРІВАННЯ АПАРАТА ПРИ КОРОТКОМУ ЗАМИКАННІ

У реальних установках струми короткого замикання в 10—20 разів можуть перевищувати струми тривалого режиму. Для зменшення температури провідників при короткому замиканні, полегшення струмоведучих частин тривалість проходження струмів обмежується захисними засобами до 4—5 с. З урахуванням малої тривалості коротких замикань припустима температура при коротких замиканнях значно вище, ніж у тривалому режимі. Так, для мідних провідників з ізоляцією класу А ця припустима температура дорівнює 250° С.

При розрахунку температури елементів апаратів у режимі короткого замикання завдяки малій тривалості цього режиму можна знехтувати теплом, що віддається в зовнішнє середовище, і вважати, що все тепло витрачається на підвищення температури провідника. У цьому разі енергетичний баланс провідника, що має опір R і масу М, виражається рівнянням

Через те, що температура може досягати великих значень (300° С), необхідно враховувати зміну як опору R, так і питомої теплоємності с від температури. З достатньою точністю можна вважати, що зміна опору провідника від температури описується лінійним рівнянням:

де kд — коефіцієнт додаткових утрат;

ρ0 – питома теплоємність при 0°С;

α – температурний коефіцієнт опору матеріалу;

q— переріз провідника;

l— довжина провідника.