рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ - раздел Образование, ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Т.І. Чорна

ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК

Для студентів економічних спеціальностей 6050201, 601010430

 
Харків


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ


УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ

ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Т.І. Чорна

ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК

Для студентів економічних спеціальностей 6050201, 601010430

 
 
Рекомендовано Науково методичною Радою Української інженерно-педагогічної академії Протокол № 4 від "21" лютого 2012г.


 
Харків


УДК 330.1(075.8)

Економічна теорія: Навчальний посібник Для студентів економічних спеціальностей 6050201, 601010430

/Т.І. Чорна – Харків: УІПА, 2012. – 54 с.

 

Мета даного навчального посібника допомогти студентам засвоїти знання з економічної теорії. Навчальний посібник містить конспект лекцій з кожної теми дисципліни «Економічна теорія (Основи економічної теорії)», тести і завдання для кожного з модулів, контрольні питання для підготовки до іспиту, список рекомендованої літератури, короткий словник основних термінів.

Позитивним елементом даного посібника є наявність розв΄язання типових завдань і обгрунтування правильності або неправильності тверджень.

Відповідальний за випуск І.Г. Курочкіна

 

 

Рецензент: Л.Ф. Чумак, кандидат економічних наук, доцент

 

 

© Т.І. Чорна, 2012

© УІПА, 2012


Зміст

 


Вступ
Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тесты
Тема 4
Тема 5
Тема 6
Тема 7
Тема 8
Тема 9
Тема 10
Тесты
Контрольні питання для підготовки до екзамену
Список рекомендованої літератури
Основні терміни

 


Вступ

 

У сучасних умовах істотно зростає роль економічної науки. Практика реформування економіки, здійснення ефективного переходу до ринкових відносин, забезпечення інтеграції економіки в систему світового господарства пред'являють високі вимоги до економічних знань учасників даного процесу. В значній мірі курс загальної економічної теорії починає формувати ці знання. Саме знання економічної теорії допомагає політикам, діловим людям і пересічним громадянам приймати найбільш розумні та ефективні рішення.

Випускники вищих учбових закладів в сучасних умовах повинні уміти орієнтуватися в широкому колі економічних питань, оцінювати консервативні та позитивні тенденції суспільного розвитку, щоб самостійно визначити свою позицію в перетвореннях, бути готовими до практичної діяльності і мати певний світогляд. Саме це завдання стоїть перед таким учбовим курсом як „Економічна теорія”.

Метою дисципліни „Економічна теорія (Основи економічної теорії)” і є формування у студентів методологічної бази мікро- та макроекономічного аналізу поведінки суб'єктів ринку, необхідної для забезпечення ефективної діяльності фахівців у галузі економіки, підприємництва та менеджменту, допомогти їм в ході учбового процесу оволодіти універсальним інструментарієм ухвалення раціональних господарських рішень.

Курс „Економічна теорія” допоможе студентам засвоїти необхідний обсяг знань, який дасть можливість досягти високого рівня економічної та професійної компетентності майбутніх фахівців.

Знання з економічної теорії необхідні для глибшого розуміння як мікро- та макроекономічних явищ і процесів, так і є методологічною базою для вивчення всіх інших економічних дисциплін, зокрема таких, як „Економіка підприємства”, „Економіка праці”, „Державне регулювання економіки”, „Облік”, „Аудит”, „Фінанси”, „Менеджмент”, „Маркетинг” і тому подібне.

Даний навчальний посібник містить не тільки теоретичний матеріал, але й практичні завдання. До кожної теми приведено вирішення типових завдань.

Дисципліна „Економічна теорія” вивчається студентами спеціальностей 6050201, 601010430 протягом першого семестру першого курсу денної форми навчання як теоретична економічна дисципліна, яка розрахована на три кредити.

 


Модуль №1

 

Тема 1. Предмет і функції економічної теорії

Дуже коротке поняття «економіка» можна визначити як науку про вибір. Проблему вибору вирішують всі суб'єкти економічних відносин: домогосподарства,… Економічна теорія досліджує економічні закони та використовує специфічні… Економічні закони виражають постійні, причинно-наслідкові зв'язки між економічними процесами або явищами. Вони, як і…

Приклад вирішення типових завдань з теми

Обгрунтуйте, яке з наступних тверджень є макроекономічним, а яке – мікроекономічним.

а) На українському ринку збільшилася пропозиція китайської гречки. (Мікроекономіка, оскільки аналізується окремий продукт окремого галузевого ринку).

б) Інфляція в Україні за підсумками 2010 року склала 9,1%. (Макроекономіка, тому що інфляція – явище макроекономічної нестабільності, яке розглядає інфляцію як знецінення грошей, яке відбувається на рівні всієї національної економіки).

 

Тема 2. Основні методи пізнання соціально-економічних процесів

При аналізі економічних явищ, що постійно змінюються, надзвичайно важливим є індексний метод. Індекси – відносні показники, які характеризують зміну явища або процесу.… Індекс зростання розраховується за формулою: величину показника поточного періоду розділити на величину показника…

Приклад вирішення типових завдань з теми

Індекс продуктивності праці першого року Іпт1 = = 1,1; індекс другого року Іпт2 = = 0,95, отже, індекс продуктивності праці за два роки дорівнює Іпт… Середньорічні зміни продуктивності праці визначаємо за формулою Іпт середн = .…

Тема 3. Економічні потреби суспільства. Економічні інтереси. Блага та ресурси

Основним стимулом економічного суспільного розвитку є потреби. Потреби — це необхідність отримати певні блага, відчуття нестачі чогось, бажання це… Кожна людина має економічні та неекономічні потреби. Економічні потреби… Якщо людина задовольняє свої потреби за допомогою природних речовин або явищ, якщо для цього потрібні зусилля власної…

Приклад вирішення типових завдань з теми

Завдання 1. Дайте класифікацію потреб за такими ознаками: 1) фізіологічна або соціальна; 2) індивідуальна або групова (колективна, суспільна); 3) раціональна або нераціональна; 4) споживча або виробнича; 5) поточна або перспективна.

1) Столяренко І. П. мріє, щоб саме в Україні було створено міжпланетний корабель. (Соціальна, суспільна, раціональна, виробнича, перспективна).

2) Хлопці групи ДМТ-М10-1 після зустрічі з футболістом А. Шевченком вирішили відвідувати футбольну секцію. (Фізіологічна, індивідуальна, раціональна, споживча, поточна).

Завдання 2. Заповніть схему «Класифікації благ», використавши наведені блага: 1) лікарські рослини; 2) послуги авіаперевезення; 3) детективи Ерла С. Гарднера; 4) журнал «Бухгалтерський облік»; 5) фейєрверк; 6) комп'ютер; 7) проїзд в метрополітені; 8) нафта; 9) послуги пожежної служби; 10) бетономішалка.

Алгоритм класифікації економічних благ

2. Поділяємо блага на споживчі (прямі) та інвестиційні (непрямі). Одні товари або послуги можуть бути тільки споживчими (детективи, фейєрверк,… 3. Поділяємо блага на індивідуальні (подільні, конкурентні та виключні) та… 4. Поставимо відповідні цифри в схему.

Тести

Що з перерахованого є суспільним благом?

А. Хліб.

Б. Швидкісний експрес «Харків - Київ».

В. Бензин.

Г. Вуличний ліхтар.

Що з перерахованого є економічною потребою?

А. Потреба в особистих матеріальних послугах.

Б. Блага, які необхідні людині.

В. Речі та послуги, які ви можете придбати на обмежені ресурси.

Г. Природні ресурси, капітал і праця.

До чинників виробництва відносяться

А. Гроші в сейфі банку.

Б. Конвейєрні лінії.

В. Продавці супермаркету «Рост».

Г. Вірними є відповіді Б та В.

Трудові ресурси - це

А. Робітники, зайняті в промисловості та сільському господарстві.

Б. Все працездатне населення країни.

В. Всі робітники, які створюють матеріальні блага.

Г. Найбільш підготовлена та кваліфікована частина населення країни.

5. Нижче наведені “трійки” понять. У якій з “трійок” представлені приклади трьох груп виробничих ресурсів:

А. Гроші, фермер, газ;

Б. Вчитель, нафта, трактор;

В. Геолог, машинобудівник, банкір;

Г. Облігації, вугілля, бригадир.

6. Яке з нижче наведених положень не пов'язане з тим, що вивчає економіка:

А. Ефективне використання ресурсів;

Б. Необмежені виробничі ресурси;

В. Задоволення потреб;

Г. Обмеженість.

Чи відносяться гроші до виробничих ресурсів?

А. Так, якщо на ці гроші купують капітальні ресурси;

Б. Ні, якщо вони не знаходяться на банківському рахунку;

В. Так, але тільки за умов, коли за них оплачуються товари і послуги.

Г. Ні, тому що гроші є фінансовим ресурсом.

Чому економічна теорія стверджує, що в економіці люди постійно роблять вибір?

Б. Люди мають різні смаки; В. Тому, що потреби безмежні, а ресурси обмежені. Г. Щоб жити не гірше, ніж інші.

Після закінчення коледжу Олег Білик може підти працювати оператором персонального комп'ютера у фірму і отримувати заробітну плату 24000 грн. за рік. Він може також поступити в приватний університет і заплатити за рік навчання 9600 грн. Якою буде альтернативна вартість навчання Олега в університеті наступного року, якщо він вирішить підти навчатися?


А. 0;

Б. 9600 грн.;

В. 24000 грн.;

Г. 33600 грн.


Альтернативи Бали з основ економіки Бали з математики
А
В

Учневі потрібно підготуватися до тестування з основ економіки і математики. Існують два варіанти розподілу оцінок по 100 – бальній шкалі

Альтернативні витрати підвищення оцінки з математики з 68 до 72 балів дорівнюють:


А. 70 балів;

Б. 4 бали;

В. 83 бали;

Г. 13 балів.


13. Підвищення цін за два місяці складало 96%. Це означає, що ціни росли в середньому щомісячно на:


А. 48%.

Б. 44%.

В. 40%.

Г. 32%.


14. Якщо за 4 роки вартість випущеної продукції підвищилася в 81 раз, то це означає, що в середньому за рік підвищення вартості продукції складало:


А. 200%.

Б. 800%.

В. 20,25 разів.

Г. 80%.


Якщо ціни на товари і послуги за два роки підвищились в 2 рази, то це означає, що в середньому щорічно ціни підвищувалися на


А. 1%.

Б. 41,4%.

В. 50%.

Г. 100%.


Якщо продуктивність праці за 4 роки підвищилась на 16%, то це означає, що в середньому за рік вона збільшувалася на


А. 3,78%.

Б. 4%.

В. 7,7%.

Г. 16%.


За перший місяць ціни на товари і послуги спочатку зросли на 5%, а за другий - знизилися на 5%. Це означає, що в середньому ціни

А. Не змінювалися.

Б. Зменшувалися менше ніж на 1%.

В. Зменшувалися на 0,25%.

Г. Підвищувались на 5%.

18. Ціни за два роки підвищилися на 150%. Отже, ціни в середньому зростали на:


А. 75% за рік.

Б. 58% за рік.

В. 158% за рік.

Г. 125% за рік.


Зростання цін за два місяці складало 84%. Це означає, що ціни підвищувались в середньому щомісячно на


А. 26,4%.

Б. 35,6%.

В. 24%.

Г. 42%.


Якщо за перший рік трудомісткість виробництва знизилася на 15%, а наступного року виросла на 15%, то за два роки трудомісткість виробництва на даному підприємстві


А. Не змінилася.

Б. Зменшилась на 15%.

В. Виросла на 15%.

Г. Зменшилась на 2,25%.


Якщо за два роки продуктивність праці виросла на 12%, а за перший рік вона знизилася на 2%, то за другий рік продуктивність праці


А. Виросла на 14%.

Б. Виросла більш ніж на 14%.

В. Виросла на 10%.

Г. Виросла на 5%.


У січні ціни на товари і послуги виросли на 2%, в лютому ще на 1%, в березні підвищення цін знову склало 2%, а в квітні відбулося зниження цін на 1%. Це означає, що середньомісячні зміни цін складають

А. 0,99%. Б. 1%. В. 2%. Г. 4%.

Якщо щорічно випуск продукції ріс удвічі, то за три роки в цілому випуск продукції підвищився на

А. 800%. Б. 700%. В. 600%. Г. 500%.

Завдання

2.У структурі економічних благ знайдіть місце наступним економічним благам і позначте відповідними цифрами: 1. Корпус № 4 УІПА. 2. Електропостачання.

Завдання

2.Викладач англійської мови у вихідні дні зазвичай займається репетиторством, отримуючи 250 грн. в день. Але в найближчі вихідні йому запропонували… 3.У першому півріччі грошова маса виросла з 360 млрд. грош. од. до 420 млрд.… 4.За перший рік продуктивність праці спочатку підвищилася на 3%, а потім ще на 2%. За другий рік продуктивність праці…

Модуль №2

Тема 4. Економічна система суспільства. Відносини власності

Всі економічні системи вирішують три фундаментальні питання: що виготовляти? як виготовляти? і для кого виготовляти? Економічна система має три основні підсистеми: продуктивні сили суспільства,… Продуктивні сили суспільства – сукупність засобів виробництва, працівники з їх фізичними, розумовими здібностями,…

Приклад вирішення типових завдань з теми

Вкажіть, яким типам економічних систем властиві наведені риси, позначивши відповідними буквами: традиційна економіка – Т, командна економіка – К, ринкова економіка – Р, змішана економіка – З.

1) Приватна власність на ресурси (Т, Р, З); 2) суспільна власність на ресурси (Т, К, З); 3) свобода вибору (Р, З); 4) використання переважно ручної праці (Т); 5) машинне виробництво (К, Р, З); 6) надмірна роль держави (К); 7) обмежена, але активна роль держави в економіці (З); 8) свобода підприємництва (Р, З); 9) централізований розподіл ресурсів (К); 10) спеціалізація (К, Р, З); 11) індикативне планування (З); 12) конкуренція (Р, З); 13) директивне планування (К).

Тема 5. Форми організації суспільного виробництва та їх еволюція

Матеріальне виробництво охоплює ті підприємства і галузі, які виготовляють матеріальні блага (промисловість, сільське господарство, будівництво), а… Нематеріальне виробництво охоплює галузі, в яких створюються нематеріальні… Виробництво матеріальних і нематеріальних послуг складає сферу послуг.

Приклад вирішення типових завдань з теми

Завдання 1

Підприємець може здійснити виробництво, використовуючи одну з двох технологій. Яку технологію слід обрати підприємцеві, якщо відомо, що ринкова ціна товару складає 14,8 грошових одиниць, а ціни на ресурси та їх комбінації при різних технологіях для виготовлення 200 одиниць товару наведено в таблиці:

Вид ресурсу Ціна одиниці ресурсу грош. од. Необхідна кількість ресурсів, одиниць
I технологія II технологія
Земля
Праця
Капітал
Підприємницькі здібності

Рішення

Для відповіді на поставлене питання необхідно порівняти виручку підприємця та його витрати при використанні кожної технології.

Виручка визначається шляхом множення ціни товару на його кількість TR = P×Q = 14,8×200 = 2960.

Витрати підприємця на першу технологію складають 3×140 + 10×90 + 6×250 + 2×100 = 3020.

Витрати підприємця на другу технологію складають 2×140 + 8×90 + 7×250 + 1×100 = 2850.

Порівнюючи виручку з витратами підприємець повинен обрати другу технологію, оскільки в першому випадку витрати більші, аніж виручка, а в другому випадку він отримує ще й прибуток як різницю між виручкою і витратами 2960 – 2850 = 110.

 

Тема 6. Теорія грошей

У науковій літературі існує багато визначень грошей, достатньо близьких за змістом і повністю справедливих за суттю. Серед них - наступні. Гроші – це все те, що люди вважають грошима. Гроші – це сукупність фінансових… Глибинні якості суті грошей відображають їх функції. Протягом століть змінювалися форми грошей, їх суть і функції, які…

Приклад вирішення типових завдань з теми

Рішення. Задачу вирішуємо, використовуючи формулу Фішера та індексний метод. Оскільки ІМ =, то М1 = М0 × ІМ. Знайти М0 можна за формулою… М0 = = 54,8 млрд. грош. од. З іншого боку ІМ = . Враховуючи, що ІР = = 1,18, а ІQ = 1 + 1/8 = 1,125 або, оскільки зміна на 1/8 від 100% означає…

Тема 7. Ринкова економіка: суть, функції і структура. Суб'єкти ринкової економіки

Суб'єктами ринку виступають всі економічні суб'єкти: домашні господарства, фірми (підприємства), держава, закордонний сектор. Саме вони виступають… Домогосподарства — це окремі особи або сім'ї, які з одного боку, формують… Фірми (підприємства) формують інвестиційний попит на ринку ресурсів. Фірми ж є і основними постачальниками готової…

Кругообіг за участю держави

Фірми, які виходять на ринок, достатньо різноманітні. Фірми розрізняються за такими ознаками: 1) мета і характер діяльності; 2) форма власності… Суть ринкового механізму розкриває взаємодія попиту і пропозиції. Попит… Попит (demand) – це платоспроможна потреба споживача. Тобто попит це не бажання щось придбати, не можливість купити…

Приклад вирішення типових завдань з теми

Завдання 1.

Складіть схему кругообігу товарів і грошей в змішаній економіці. Знайдіть в ній місце нижченаведеним потокам і позначте їх відповідною цифрою.

1. Мерія виділила кошти підприємствам комунального господарства на ремонт доріг.

2. Плата сімейного підприємства за телефонні послуги.

3. Ринок нафти.

4. Держава виділила кошти на будівництво нових шкіл.

5. Іванов отримав дивіденди.

6. Ринок м'яса.

7. Семенов отримав стипендію.

8. Фірма «Глорія» заплатила відсоток за кредит банку «Форум».

9. Наталія Михайлівна придбала розсаду помідор.

10. Надходження нового торгового устаткування в продуктовий магазин «Вадим».

Рішення.

3,6

 
 

 

 


 
 
Завдання 2. Функція попиту на товар представлена рівнянням QD =30-2Р, а функція пропозиції QS =4Р – 6. Визначте параметри рівноваги на даному ринку. Охарактеризуйте наслідки встановлення на даному ринку фіксованої ціни на рівні 7 грн. Покажіть ситуацію графічно.

Рішення

Оскільки в точці рівноваги QD = QS, а PD = PS, то 30-2P=4P-6. Звідси рівноважна ціна PE = 6.

Підставивши дану ціну в одне з рівнянь, отримаємо рівноважну кількість QE = 18.

Якщо на ринку буде встановлена фіксована ціна на рівні 7 грн, яка буде вища рівноважної (адже PE = 6 ), то рівновага порушиться і виникне ситуація надлишку товару, оскільки величина пропозиції буде більша, ніж величина попиту. Для визначення розміру надлишку обчислимо обсяг попиту і пропозиції при P = 7 грн., підставивши її в рівняння попиту і пропозиції:

QD =30-2×7 =16, а QS =4×7-6=22 .

Отже, розмір надлишку товару QS - QD =22-16=6 од. Обсяг продажу товару при цьому знизиться від рівноважних 18 од. до 16 од.

Тема 8. Капітал як економічна категорія і чинник виробництва. Оборот капіталу

Процес виробництва завжди пов'язаний з використанням робочої сили і засобів виробництва. Щоб використовувати ресурси їх слід спочатку придбати.… Але метою підприємницької (виробничої) діяльності фірми виступає прибуток. У… В ході обігу продуктивний капітал обертається з різною швидкістю. Розрізняють основний і оборотний капітал.

Приклад вирішення типових завдань з теми

Фірма «Зевс» виготовила 120 тис. шт. тюбиків дитячого крему і реалізувала їх за ціною 3,6 грн. Витрати виробництва складають 268 тис. грн., витрати на реалізацію продукції – 68 тис. грн. Визначте загальну величину прибутку.

Рішення. Загальна величина прибутку є різницею між виручкою фірми та її загальними витратами.

Виручка фірми визначається як добуток ціни одиниці продукції і кількості проданих товарів. Таким чином виручка фірми = 3,6 × 120 = 432 тис. грн.

Загальні витрати фірми включають витрати виробництва і витрати на реалізацію продукції, тобто складають 268 + 68 = 336 тис. грн.

Отже загальна величина прибутку = 432 - 336 = 96 тис. грн.

 

Тема 9. Інфраструктура ринку і капітал сфери обігу

Установи організаційно технічної інфраструктури (дороги, комунікації, житлово-комунальне господарство, товарні біржі, супермаркети, сервісні центри,… Для забезпечення постійного руху грошових потоків необхідні банки і кредитні… Ринкові взаємини між економічними суб'єктами постійно змінюються, тому необхідно мати інформацію про динаміку цін і…

Тема 10. Монополія і конкуренція в ринковій економіці

Конкуренція – суперництво економічних суб'єктів за вигідніші умови угод. Сила конкуренції в основному визначається кількістю покупців і продавців на… Зазвичай економісти виділяють чотири типи ринкових структур: досконалу… Ринкова структура називається досконалою конкуренцією, якщо жоден продавець не здатний істотно впливати на ціну. Ринку…

Приклади вирішення типових завдань з теми

Обгрунтуйте правильність або неправильність наступних тверджень.

1) Для олігополістичного ринку характерною є взаємозалежність фірм, легкий вхід на ринок і вихід з нього, невелика кількість фірм. (Твердження є неправильним. Олігополістичні фірми дійсно є взаємозалежними, їх кількість дуже обмежена. Але це достатньо великі фірми, для яких є характерним ефект масштабу, тому вхід на ринок є практично неможливим).

2) Нецінова конкуренція передбачає, що фірми не використовують підвищення продуктивності праці. (Твердження є вірним, тому що нецінова конкуренція використовує рекламу, зміну упаковки і дизайну продукції, торговий знак і торгову марку. Підвищення ж продуктивності праці приведе до зменшення собівартості продукції і можливості зменшити ціну товару для боротьби з конкурентами)

Тести

1. За наявності великої кількості недоліків ціновий механізм має одну неспростовну перевагу, яка знаходить свій вираз:

А. у стабільному розвитку економіки;

Б. у наданні особистої свободи всім суб'єктам ринку;

В. у ефективному розподілі ресурсів;

Г.в зрівняльному розподілі доходів.

2. Найвищий рівень диференціації продукту властивий ринку:

А. досконалої конкуренції;

Б. монополістичної конкуренції;

В. олігополії;

Г.монополії.

3. Купівельна спроможність грошей визначається:

А.Втіленнямв грошовому товарі суспільної праці.

Б.Номінальноювартістю, вказаною на грошовій одиниці.

В.Кількістютоварів і послуг, які можна придбати за одну грошову одиницю.

Г.Кількістютоварів і послуг, які повинен мати суб'єкт для повного задоволення своїх потреб.

4. Гроші обслуговують процес ціноутворення, якщо виконують функцію:

А.Міривартості.

Б.Засобуобігу.

В.Засобуплатежу.

Г.Засобунакопичення.

Якщо протягом двох років інфляція складала 12% щорічно, а вам не вдалося вкласти свій капітал в справу, то це означає, що ви втратили

А. 10,7% вартості свого капіталу.

Б. 12% вартості свого капіталу.

В. 20,3% вартості свого капіталу.

Г.24% вартості свого капіталу.

Встановити відповідність між ринками і товарами, які на них продаються.

1 Ринок інформації.

2 Ринок грошей

3 Ринок капіталу

4 Ринок праці

А 1000 грн, необхідні для придбання акції ВАТ «Зевс»

Б Статистичні дані про динаміку цін на нафту

В Менеджер

Г Готова продукція ВАТ «Зевс»

Д Автобуси, необхідні для перевезення працівників ВАТ «Зевс»

Встановити відповідність між доходами і економічними суб'єктами, які їх отримують.

1 Орендна плата за складське приміщення

2 Дохід за надані в позику 5000 грн

3 Кошти, отримані за написані картини

4 Частина прибутку фірми, сплачена її співвласникові

А Власник робочої сили

Б Власник цінного паперу

В Власник землі

Г Власник капітальних ресурсів

Д Власник грошового капіталу

Встановити відповідність між подіями і функціями грошей.

2 Мама зберігає частину доходу для сплати відсотка за кредит 3 Бабуся порівнює ціну на хліб минулого року і нинішнього 4 Пенсіонер отримує пенсію

Список рекомендованої літератури

№ п/п Найменування навчальної літератури Рік видання Автори
        Экономикс: принципы, проблемы и политика Основи економічної теорії. Х.:ХНПУ ім.Г:С.Сковороди   Курс економічної теорії. Харків: НТУ «ХПІ»,.   Курс економічної теорії. Харків: TOB „ПРОМЕТЕЙ- ПРЕС"             К.Р.Макконнелл, С.Л.Брю Слободчук М.С., Шкодіна І.B., Кір'янова O.A. та інші Архієреєв С.І., Решетняк Н.Б., Тимченко І.Є. Архієреєв С.І., Решетняк Н.Б., Тимченко І.Є.  

Основні терміни

Виробництво — це доцільна діяльність людей, направлена на задоволення їх потреб. Власність як економічна категорія – відносини, які виникають між людьми в… Гроші – це загальний еквівалент, через який вимірюється вартість всіх товарів і послуг. Гроші – абсолютно ліквідний…

Тетяна Іванівна Чорна

  Економічна теорія: Навчальний посібник для студентів економічних спеціальностей 6050201, 601010430

– Конец работы –

Используемые теги: під, ємницької, освітньої, діяльності0.074

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Сутність та організація Підприємницької діяльності. Економіка підприємництва. Особливості регулювання Підприємницької діяльності
ВСТУП... РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ КОРОТКИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

ОПЕРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА імені ПЕТРА ВАСИЛЕНКА... Навчально науковий інститут бізнесу і менеджменту... ЗАЇКА С О ПІВЕНЬ А В...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з предмету Економіка підприємств. Розділ 1 Підприємство в сучасній системі господарювання
Політехнічний технікум... Конотопського інституту Сумського державного університету...

Лекція 6. Методологічні підходи до оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств 1. Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств
План... Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних... Критерії та показники конкурентоспроможності туристичних підприємств...

Тема 9. Комплексне оцінювання ефективності інноваційної діяльності підприємства
Основні принципи вимірювання ефективності інноваційної діяльності... Методологічні основи оцінки ефективності інноваційних проектів Основні показники економічної ефективності...

Основи організації Фінансів підприємств. Поняття фінансів підприємств, їх зміст, функції
Тема... Основи організації... Фінансів підприємств...

Грошові кошти та організація розрахунків на підприємствах. Розрахунок планування прибутку. Розрахунок загального та чистого прибутку, їх розподіл і використання. Санація підприємства
Основними завданнями фінансової роботи являються - мобілізація фінансових ресурсів в розмірі, необхідному для забезпечення нормального процесу… Призначення фінансового планування і прогнозування полягає в визначенні потреб… Оперативна фінансова робота складається з комплексу заходів з мобілізації фінансових ресурсів, необхідних для…

Фінансове планування діяльності підприємств
Але будимо сподіватися, що в майбутньому планування фінансової діяльності підприємств буде більш розповсюджене явище, а ніж зараз. У своїй роботі я хочу дослідити цю тему за допомогою інформації яку вдалося… Фінансове планування на рівні підприємства - це процес планування надходжень і використання фінансових ресурсів,…

Більш повному розумінню суті підприємництва сприятиме короткий нарис історії та теорії поняття "підприємництво"
Перші спроби систематичного теоретичного осмислення підприємництва почалися у XVII ст хоча співтовариства підприємців які складалися з... Сторична довідка Вагомий внесок у...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам