Відображена пам’ять

Концепція розширеної пам’яті (Expanded memory) належить фірмам Lotus, Intel, Microsoft (LIM).

LIM-EMS – Специфікація відображеної пам’яті (Expanded memory Specification).

Використовується як правило для збереження даних.

ЕМS 3.2 – до 8Мбайт.

ЕМS 4.0 –до 32Мбайт. Допускає сторінки нестандартного розміру (більші або менші 16 Кбайтів, але такі, щоб в одній нестандартній сторінці вміщувалось ціле число стандартних, або щоб в одній стандартній було ціле число нестандартних).

У ХТ, АТ використовується спеціальна плата пам’яті, що відповідає вимогам EMS і програмний драйвер, який керує відображеною пам’яттю. Драйвер відображеної пам’яті – ЕММ (Expanded Memory Manager).

На комп’ютерах з мікропроцесором 386 відображена пам’ять емулюється за допомогою драйверу ЕММ386.ЕХЕ (набір функцій, що доступні через переривання 21h).

Як і стандартна, розширена пам’ять також виділяється блоками. Блок виділяється за запитом від програми, яка вказує число потрібних сторінок. Програма, яка видала запит, отримує в своє розпорядження обробник (handle) або маніпулятор виділеного блоку. Цей обробник використовується у всіх операціях читання з блоку та запису в нього.

Обробник – невелика інформаційна структура, яка зберігає всі необхідні дані про блок.

Таким чином, обмін даними між стандартною та відображеною пам’яттю на логічному рівні реалізується аналогічно обміну між стандартною та зовнішньою пам’яттю.

Перший блок відображеної пам’яті завжди використовується самим ЕММ для себе.