Переваги які надає користувачам Windows

1. Універсальна графіка. Ключова ідея – забезпечення повної незалежності програм від апаратури. Як користувачу, так і програмісту, який створює програми під Windows, надаються універсальні засоби, які знімають проблему забезпечення сумісності з конкретною апаратурою (апаратурна сумісність) та програмним забезпеченням (програмна сумісність).

2. Єдиний інтерфейс. Ретельно продуманий уніфікований єдиний графічний інтерфейс з користувачем полегшує вивчення нових програмних продуктів. Інтерфейс Windows звільняє від необхідності організовувати меню, роботу з клавіатурою та мишею (є стандартні засоби). Не виникає проблеми типу ”як мені організувати виклик команди з меню по виділеній букві”. Інтерфейс з користувачем Windows є повним і цільним (розв’язані не тільки проблеми організації меню – все спілкування з користувачем виконується стандартними засобами). Програмуючи під Windows не потрібно обслуговувати клавіатуру або драйвер миші. Взагалі не потрібно писати службові команди, а зразу розв’язувати конкретні предметні задачі.

3. Обмін даними між програмами. Один із засобів, забезпечуючи програмну сумісність є механізм обміну даними між різними програмами. ”Поштова скринька” (Clipboard) дозволяє користувачу переносити інформацію з одної програми в іншу, не думаючи про її формат та представлення. Це робиться просто та наглядно для користувача.

Механізм обміну даних між програмами – життєво важлива якість багатозадачного середовища. Крім Clipboard є вже інші механізми:

DDE – Dynamic Data Exchange – програмним шляхом можна встановити прямий зв’язок між задачами, наприклад, приймати дані з послідовного порту, автоматично розміщати їх в комірки електронної таблиці, засобами якої виконувати їх обробку в реальному масштабі часу.

OLE – Object Linking and Embedding – вбудований об’єктний зв’язок. Дозволяє переносити з одної програми в іншу різнорідні дані. Це нестандартний засіб для Windows, але реалізація OLE стала можливою тільки в Windows.

4. Сумісність з існуючим програмним забезпеченням. Не тільки дозволяє працювати із звичними програмними продуктами, але і пропонує додаткові можливості (запуск декількох програм одночасно, швидке перемикання з одної програми на іншу, обмін даними між ними і т. п.). Забезпечена можливість роботи з усіма прикладними програмами MS-DOS.

5. Повне використання апаратних ресурсів. При інсталяції Windows аналізує наявні апаратні ресурси та автоматично встановлює режим який найбільш повно використовує можливості апаратури. Дозволяється користуватись всією встановленою на комп’ютері пам’яттю.

6. Багатозадачність. Windows дозволяє запускати одночасно декілька програм (можна одну і ту саму програму декілька разів) з можливістю миттєвого переключення з одної програми на іншу. Це дозволяє ініціювати тривалий процес (друк, сортування даних, копіювання даних) і взятись за іншу роботу.

7. Засоби програмування. Нові ідеї вимагають нової технології програмування. SDK – Software Development Kit – нагадує роботу з одною із відомих спеціальних бібліотек. (стандартна технологія Microsoft). Borland C++ (об’єктно-орієнтований підхід + стандартна технологія).

SDK – набір бібліотек, спеціальних засобів та зразків програм, створених для того, щоб допомогти писати прикладні програми для Windows.

Windows повністю міняє ідеологію програмування, переводить на зовсім відмінні від MS-DOS концепції взаємодії програм, операційного середовища та апаратних ресурсів.

Програмування для Windows складніше ніж для MS-DOS, але ця складність не надлишкова, а визначається тільки тим, що при створенні програм для Windows програміст отримує доступ до нових засобів, недоступних в MS-DOS.