Зв’язування чи вбудовування

Зв’язування. Оскільки при зв’язуванні друга копія об’єкту не створюється, воно більш економно з точки зору дискового простору. При внесенні змін у зв’язаний об’єкт ці зміни відбуваються у всіх документах, з якими об’єкт був зв’язаний.

Вбудовування. Забезпечується можливість коректувати встановлений об’єкт, не вносячи змін в оригінал. Також краще, коли існує необхідність переносити файли із машини на машину.

Оскільки при зв’язуванні запам’ятовується шлях до оригіналу і при переході на інший комп’ютер необхідно переписати всі файли об’єктів, включених в даний документ із збереженням всіх структури всіх каталогів. При вбудовуванні вся інформація зберігається в одному файлі.

В OLE замість операції копіювання через Clipboard застосовується метод Drag-and-Drop (перетягнути та відпустити), і робить процес обміну даними більш наочним не тільки для об’єктів.

Але є три недоліки:

1. Деякі процедури надто складні.

2. Низька ефективність зберігання та обробки даних.

3. Складна внутрішня логіка перетворення даних створює великі проблеми для розробників програмного забезпечення, що підтримує OLE-1.

 

OLE-2

Нове – можливість місцевої активації об’єкту. В OLE-1 при активації об’єкту завантажувалась батьківська програма і об’єкт передавався для редагування в її вікно. В OLE-2 об’єкт обводиться штриховою рамкою що позначає активність, і залишається на місці. А заголовок вікна міняється на заголовок обслуговуючого продукту, що викликається (меню буде деякою комбінацією із меню ”старого” та ”нового” продуктів). Після виконання відповідних дій з об’єктом для повернення в перший продукт досить клацнути мишею поза об’єктом.

Drag-and-drop дозволяє міжвіконне переміщення об’єктів та їх частин.

Якщо в OLE-1 при переміщенні файлe зв’язок з об’єктами автоматично втрачався, то в OLE-2 він відслідковується.

Можливий доступ безпосередньо до об’єкта – тобто до частини дискового файлу без читання файла повністю.

Технології DDE, OLE-1, OLE-2 – сумісні зверху донизу. Це означає що продукт-джерело і продукт-приймач обмінюються даними по найбільш новій технології, яка доступна їм обом.

Наприклад: продукт-джерело підтримує DDЕ. При роботі в OLE об’єкт буде встановлено, Але можливість його активації із документа приймача втрачається.

При роботі з продуктами, які підтримують OLE-2, відпадає необхідність у великих пакетах типу Microsoft Excel (Office). Документ буде збиратись як із цеглин з об’єктів, створених в невеликих спеціалізованих продуктах. Тобто з усіх створених продуктів Windows сама створює деякий ”інтегрований пакет”.

Але чим простіший зовнішній інтерфейс, тим складніше логічні закони програмування, які його реалізують. Тобто необхідні нові автоматизовані системи розробки OLE-продуктів (Microsoft Visual Basic, Word Perfect).