Тема 1. Основи електронної комерції

Тема 1. Основи електронної комерції.

План

  1. Історія електронної комерції
  2. Сутність електронної комерції. Основні перспективні напрями, бізнес-моделі і класифікація електронної комерції
  3. Розвиток електронної комерції на Україні.

Історія електронної комерції

Початком епохи електронної комерції можна вважати 1960 р., коли компанії American Airlines і IBM приступили до створення системи автоматизації… У 1988 р. SABRE перетворилася в GDS (Global Distribution System – глобальну… Початок 60-х рр.У США почалися роботи по створенню методик і програмного забезпечення для автоматизації управління…

Сутність електронної комерції. Основні перспективні напрями, бізнес-моделі і класифікація електронної комерції

Класифікація систем електронної комерції Звичайно класифікацію систем електронної комерції здійснюють за об’єктами і суб’єктами, за місцем системи… Рис. 1.1. Напрями електронної комерції За об’єктами і суб’єктами системи ЕК… Дані види ЕК, крім того, є сновними напрямами електронної комерції. Але при цьому існують ще різновиди: – B2A (бізнес…

Та інші

 

Тема 2. Платіжні і фінансові системи Інтернет.

1.Пересилка комерційної інформації в Інтернет.Перш ніж розглянуті умови проведення електронних платежів, введемо декілька визначень. Банк-емітент…

Класифікація і характеристика платіжних систем Інтернету.

Дебетові Internet-системи Дебетові схеми платежів побудовані аналогічно їх “оф-лайновим” прототипам: чековим і звичайним грошовим. До схеми включені… 1. Платник виписує електронний чек, підписує електронним підписом і пересилає… Простота схеми проведення платежів, на жаль, компенсується труднощами її впровадження в країнах СНД – чекові схеми…

Система управління інвестиціями через Інтернет

Інтернет-брокерідж— послуга, що надається інвестиційним посередником (брокером) і дозволяє клієнту здійснювати купівлю-продаж цінних паперів або… У загальному випадку послуга передбачає: • безпосередню можливість купівлі-продажу фінансових активів;

Інтернет - страхування

Інтернет-страхування— це комплекс взаємин страхової компанії і клієнта, що виникають у процесі продажу продукту страхування, його обслуговування і… Слід підкреслити, що крім ринку «бізнес—споживач», Інтернет-страхування… Для організації повністю електронного способу страхування система Інтернет-страхування повинна надавати наступні…

Електронний підпис

З розвитком електронних технологій чимало документів надсилається через Інтернет. Люди, перебуваючи в різних точках земної кулі, хочуть, не зустрічаючись одне з одним, укладати угоди, вести листування, оплачувати рахунки тощо. Внаслідок цього гостро назріла потреба в електронному підписі, який би мав юридичну силу та міг підтвердити, засвідчити написаний текст.

Поняття електронного підпису

Оскільки природа електронного середовища така, що в ній неважко підписатися чужим ім’ям, то перед одержувачем електронного документа стоїть завдання… Електронний підпис — дані в електронній формі, які додаються до інших… На сьогодні відомі сім видів електронного підпису . Перші два види— найбільш неформальні та незахищені, останній —…

Цифровий підпис — різновид електронного підпису

Однак слід пам’ятати, що електронний цифровий підпис — це просто термін одного технологічно специфічного типу електронного підпису. Створення… Так, електронний цифровий підпис створюється внаслідок криптографічної… Цифровий підпис практично неможливо скопіювати, підробити або змінити. Водночас є безліч видів інших, простіших видів…

Електронний підпис у житті підприємців

Інший приклад використання PIN-коду — підпис на податковій звітності. На жаль, в Україні він ще не застосовується. До 19 серпня 2005 р. в Україні… Зрозуміло, що Наказ №357 не стимулював платників податків здавати податкові… Більш того, при заповненні електронної звітності платникам податків не доведеться ставити жоден із перерахованих вище…

Види електронного підпису

2 Недолік біометричних пристроїв полягає у тому, що їх робота надто залежить від умов освітлення, тому на практиці вони використовуються рідко. 3 Метод шифрування повідомлень, при якому засекречується лише ключ для їх…

Нормативна база

Закон України "Про електронний цифровий підпис"

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про електронний цифровий підпис

{ Із змінами, внесеними згідно із Законом N 879-VI від 15.01.2009 } Цей Закон визначає правовий статус електронного цифрового підпису та регулює… Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час використання інших видів електронного підпису, в…

Поняття віртуального підприємства

Форми і класи віртуальних підприємств

Ознаки класифікації ВП

 

Поняття віртуального підприємства

Одним із перших термін віртуальне підприємство запропонував Дж. Хопланд (фірма DEC), який скористався аналогією з віртуальними машинами із області… Існують різні інтерпретації терміна «віртуальне підприємство». В абстрактному… Таким чином, однією із найбільш важливих характеристик віртуальної організації є гнучка, адаптивна, динамічна мережева…

Основні форми віртуальних підприємств.

1) юридичні; 2) географічні; 3) господарсько-економічні;

Ознаки класифікації ВП

1) тривалість існування; 2) топологія; 3) участь;

Тема 4 Безпека інформації при електронній комерції

План

Методи забезпечення безпеки

Принципи побудови систем шифрування

Аутентифікація (ідентифікація) об’єктів

4. Технології підтримки безпеки передачі інформації.

Використання біометричних параметрів у системах захисту інформації

Протокол SET

1. Методи забезпечення безпеки За інформацією Інституту комп’ютерної безпеки (США), порушення роботи інформаційних систем бувають від: · вірусних… Розрізняють наступні технології: 1. Один із перспективних способів захисту… 2. Адаптивна аутентифікація полягає у зміні глибини криптографічного захисту залежно від швидкості передачі в каналах…