Цифровий підпис — різновид електронного підпису

У світі вже діє чимало законів, що регулюють електронний підпис1, а в Україні ухвалено тільки закон, що регламентує один із видів електронного підпису — цифрового підпису, хоча саме електронний підпис у зв’язку з його ширшим використанням викликає зацікавлення у підприємців.

Однак слід пам’ятати, що електронний цифровий підпис — це просто термін одного технологічно специфічного типу електронного підпису. Створення цифрового підпису — вельми трудомістке та дороге заняття, що потребує застосування технічних засобів та професійних консультантів, а також окремого законодавчого регулювання.

Так, електронний цифровий підпис створюється внаслідок криптографічної операції з використанням технології PKI2, що гарантує цілісність даних і неможливість відмови від підпису.

Цифровий підпис практично неможливо скопіювати, підробити або змінити. Водночас є безліч видів інших, простіших видів електронного підпису, поданих у формі тексту, цифрового зображення власноручного підпису, «відбитка голосу», символу тощо, які легко підробити і скопіювати. Нецифрові види електронного підпису широко використовуються при спілкуванні за допомогою мережі.