рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Програма забезпечення безпечності промислового підприємства

Програма забезпечення безпечності промислового підприємства - раздел Образование, ЛЕКЦІЯ З нормативної дисципліни Цивільний захист Тема 3.1.2. Планування заходів з питань цивільного захисту     Згідно З П. 1.1 Дсту 2156-93 (Безпечність Про...

 

 

Згідно з п. 1.1 ДСТУ 2156-93 (Безпечність промислових підприємств. Терміни та визначення) небезпека - це сукупність факторів, пов'язана з експлуатацією промислового підприємства, що діє постійно або виникає внаслідок певної ініціюючої події чи певного збігу обставин, які чинять (здатні чинити) негативний вплив на реципієнтів.

Промислове підприємство (п. А.1.1 ДСТУ 2156-93) - це державна, змішана, спільна, іноземна, кооперативна виробнича одиниця (декілька одиниць), що діє на території держави і створена з метою одержання товарної продукції.

Реципієнт (п. А. 1.2 ДСТУ 2156-93) - це об'єкт негативного впливу небезпеки, ініційованої промисловим підприємством.

Згідно з п. 4.2.1 ДСТУ 3273-95 (Безпечність промислових підприємств. Загальні положення та вимоги) кожне підприємство в цих режимах його функціонування (нормальна експлуатація, аварійна ситуація, аварійний режим, ліквідація наслідків аварії, зняття з експлуатації, ліквідація підприємства) тією чи іншою мірою впливає на здоров'я та тривалість життя персоналу, населення регіону, а також на стан навколишнього середовища. При цьому (п. 4.2.2 ДСТУ 3273-95) як реципієнти виступають: люди; флора і фауна; атмосфера, гідросфера і літосфера; урбанізовані та сільськогосподарські території; об'єкти рекреації; території, які охороняються особливо (національні парки, заповідники, пам'ятки історії та культури тощо); інші матеріальні об'єкти будь-якої форми власності.

Як «джерело небезпеки» (для реципієнтів) згідно з п. 2.1 ДСТУ 2156-93 може розглядатися будь-який технологічний об'єкт у складі про­мислового підприємства, який за певних обставин (тривалий вплив, аварія) може стати небезпечним як для працівників підприємства, так і для населення регіону та навколишнього середовища (джерела небез­пеки поділяються на біологічні, радіаційні, електромагнітні, шумові, вібраційні, вибухонебезпечні, легкозаймисті, пожежонебезпечні та ін.).

Властивість підприємства (об'єкта) за нормальної експлуатації та в разі аварії обмежувати вплив джерел небезпеки на персонал, населення та навколишнє середовище встановленими межами характеризується терміном «безпечність промислового підприємства» (п. 1.4 ДСТУ 2156-93). Рівень безпечності вважається прийнятним, якщо забезпечено додержання вимог державних нормативних документів з безпеки (на­приклад, правил санітарних норм, нормативів безпеки і т. ін.).

Забезпечення потрібного рівня безпечності досягається (п. 4.1 ДСТУ 3273-95) проведенням спеціального комплексу робіт на всіх стадіях циклу існування промислового підприємства (вибір технології ви­робництва, розробка і виготовлення устаткування і обладнання, вибір проммайданчика, проектування, будівництво, введення в дію, експлуатація, зняття з експлуатації, ліквідація підприємства) і полягає в зниженні потенційної небезпеки до припустимого рівня, встановленого нормативними документами.

Саме для забезпечення суворого дотримання вимог указаних нор­мативних документів ДСТУ 3273-95 передбачено оформлення «Програми забезпечення безпечності промислового підприємства», яка містить перелік таких обов'язкових робіт.

1 Роботи для визначення потрібного рівня безпечності проми­слового підприємства на стадії проектування.

1.1 Збір даних про режим, умови роботи та надійність технологічно­го устаткування (чи його аналогів), яким буде обладнуватись промислове підприємство, про склад та організацію роботи працівників, про склад та якість експлуатаційної документації.

1.2 Аналіз одержаних даних і визначення попередніх вимог до безпечності підприємства.

1.3 Аналіз відмов устаткування, які призводять до проектних аварій на підприємстві, і формулювання вимог до його надійності, а також фор­мулювання вимог до систем (пристроїв, елементів) безпеки.

1.4 Аналіз характеристик майданчиків, де передбачається будівництво підприємства.

1.5 Визначення вимог до безпечності підприємства, які виносяться в технічну та експлуатаційну документацію.

1.6 Вибір методів оцінювання чи контролю безпечності підприємства на подальших стадіях його створення, затвердження "Про­грами забезпечення безпечності".

2 Роботи для досягнення потрібного рівня безпечності проми­слового підприємства на стадії проектування

2.1 Аналіз безпечності різних варіантів проекту підприємства та йо­го розміщення на проммайданчику, попереднє оцінювання безпечності перспективних варіантів підприємства.

2.2 Порівняння варіантів проекту і вибір варіанта, який переважає за критерієм безпечності.

2.3 Підготовка вихідних даних і проведення попередніх розрахунків відносно складу і кваліфікації працівників, які відповідають за безпечність підприємства.

2.4 Аналіз впливу рівня безпечності різних варіантів проекту на по­казники техніко-економічної ефективності підприємства.

2.5 Розробка вимог до устаткування, яке виконує функції захисту об'єкта.

2.6 Розроблення вимог до персоналу, що бере участь у виконанні функцій, важливих для безпеки, і складання інструкцій для цього персо­налу, зокрема, інструкцій з керування проектними і позапроектними аваріями, та планів захисту персоналу і населення.

2.7 Вибір остаточного варіанта проекту.

2.8 Уточнення даних про надійність технічних засобів, важливих для безпечності підприємства.

2.9 Уточнення проектної оцінки показників безпечності підприємства.

2.10 Експертиза і (у разі необхідності) доробка технічних умов на заплановану до випуску продукцію з метою забезпечення її безпечності для життя, здоров'я людей, їхнього найма та навколишнього середовища під час експлуатації чи вживання цієї продукції.

3. Роботи з дослідження та підвищення безпечності промисло­вого підприємства в умовах дослідної та промислової експлуатації

3.1 Уточнення (розробка) системи збирання та оброблення інформації про надійність устаткування, важливого для безпечності, зби­рання та оброблення інформації, про надійність технологічного устатку­вання і дії персоналу в аварійних ситуаціях, аналітичне оцінювання безпечності підприємства на підставі одержаної інформації.

3.2 Уточнення (за необхідності) параметрів технічної експлуатації технологічного устаткування підприємства, складу і кваліфікації персо­налу підприємства, корекція експлуатаційної документації.

3.3 Перевірка виконання правил, нормативів і регламентів, які відносяться до безпечності підприємств, передбачених інструкціями з їхньої експлуатації.

3.4 Планування та проведення спеціальних випробувань окремих комплексів устаткування, важливого для безпечності підприємства.

3.5 Аналіз впливу безпечності підприємства на ефективність його функціонування.

3.6 Контроль і забезпечення (методами стандартизації та сертифікації за допомогою технічних умов, експлуатаційних і ремонтних документів) безпечності промислового підприємства щодо вироблюваної продукції.

3.7 Розроблення та реалізація рекомендацій з підвищення безпечності конкретного підприємства, з підготовки типових проектних рішень.

4. Роботи для забезпечення безпечності на стадії ліквідації промислового підприємства

4.1 Перевірка виконання правил, нормативів і регламентів, які відносяться до ведення робіт під час ліквідації підприємства.

4.2 Розроблення та реалізація рекомендацій з підтримання екологічно безпечної природно-техногенної системи, в яку перетворюється підприємство, що ліквідується.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЛЕКЦІЯ З нормативної дисципліни Цивільний захист Тема 3.1.2. Планування заходів з питань цивільного захисту

З нормативної дисципліни Цивільний захист... Тема Планування заходів з питань цивільного захисту... Час хвилин...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Програма забезпечення безпечності промислового підприємства

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

План реагування на загрозу виникнення вірогідних надзвичайних ситуацій
  «План реагування на загрозу виникнення вірогідних ситуацій» роз­робляється з метою завчасного планування дій персоналу і сил ЦЗ об'єкта стосовно своєчасного впровадження запропонова

Обстеження
  Згідно з п. 5.1 ГСТУ 75.2-24361240-002-2002 основними видами діяльності аварійно-рятувальних служб (формувань) під час виконання ними робіт із запобігання (профілактики) виникненню

Плани локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій
  Наказом Комітету з нагляду за охороною праці України від 17 черв­ня 1999 року №112 затверджено „Положення щодо розробки планів ло­калізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій

СИТУАЦІЙНИЙ ПЛАН
  Основою цього документа є комплект (за числом вірогідних аварій) копій плану місцевості (картки) із зображенням промислового майданчи­ка підприємства (а також розташованих поруч з н

Плани реагування на надзвичайні ситуації
  Зазначений документ створюється з метою завчасного планування дій і взаємодії сил ЄДС ЦЗ щодо негайного реагування на кожну з вірогі­дних НС. Він складається з титульного аркуша і к

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги