Курортні місця Харківщини: Бермінводи

Україна багата джерелами цілющих мінеральних вод. Напевно, немає жодної людини в нашій державі, яка б не чула про «Миргородську» чи «Моршинську» (спасибі телерекламі!), трохи менш відомими, але не менш значущими є джерела Трускавця та Сваляви. Але, мабуть, в кожному регіоні є свої джерела місцевого значення, і Харківщина – не виключення. Найвідомішим джерелом мінеральної води в Харківській області є Березівське джерело, яке знаходиться в околицях містечка Пересічне, в селищі Березівське, що в 20 кілометрах від Харкова.

Перші офіційні відомості про культурологічну цінність джерел в цій місцині відносяться до середини позаминулого сторіччя. В 1863 році вчені Харківського університету досліджували місцеві джерела та віднайшли, що вони мають цілющі якості. Але перший санаторій з’явився тут лише в 1926 році. Сьогодні курорт «Бірмінводи» - доволі великий, має десяток корпусів (щоправда, не всі вони працюють) і обслуговує більше десяти тисяч відпочиваючих на рік, надаючи послуги в лікуванні травної, сечової та ендокринної систем організму.

Березівська вода має невелику мінералізацію (біля 0,75 г на літр), основний компонент цієї води – гідрокарбонати. В невеличких кількостях містяться калій, натрій, магній, в дещо більших – сульфати та кальцій. Уміст заліза – до 3 мг, кремнекислоти – до 50 мг, вільної вуглекислоти – до 180 мг на літр. Протягом всього року температура води постійна – біля 9-10 градусів цельсія. 1963 року Центральний інститут курортології СРСР визнав воду «Березівська» аналогом трускавецької «Нафтусі» за вмістом органічних речовин, якими місцева вода насичується, проходячи крізь пласти торфу.

Березівська вода у відкритому вигляді зберігається не більше доби, після чого вона фарбується у жовтогарячий колір через випадіння заліза. Проте ця вода добре консервується і в такому вигляді значно довше зберігає свої цілющі властивості. В Пересічному працює завод з виробництва бутильованої води, яка добре відома харків’янам (можливо, і не тільки їм) за своєю яскраво-зеленою пляшкою.

Особливо варто відзначити екологічно-рекреаційні якості курорту. Хоча він знаходиться і доволі близько від полуторамільйонного мегаполіса, але має чудову природу, тому дуже популярний серед жителів Харкова в спекотні пори року. Незважаючи на не дуже високий рівень сервісу та корпуса, які, м’яко кажучи, потребують реставрації та ремонту, знайти тут вільне місце влітку майже неможливо. Чудова паркова зона, озеро с пляжем та джерела чистої прохолодної мінеральної води гарантують курорту численних відвідувачів.

2.1.Бювет

 

Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води»-один із найстаріших європейських курортів, представлений в довіднику Льва Бертенсона 1896 видання, перлина Слобожанського краю, сучасний питної і бальнеологічний курорт, який відповідає всім сучасним вимогам і стандартам! Він розташован за адресою ул.. Березівське, ул.. Березинська, 1. На території санаторія розміщений, корпус № 9 зі стандартними номерами та номерами категорії люкс, корпус № 8 з стандартними номерами, котеджи підвищенної комфортності, їдальня №1 та №2, літнє кафе, дитячий майданчик, оснащений пляж, кінотеатр. Славу курорту приносять джерела мінеральної води .. Найвідоміша з яких, «Березівська», ось уже близько 150 років лікує людей! Санаторій відкритий для відвідувачів цілий рік. Тут, вперше в Україні застосована практика 7-денного робочого тижня, що дозволяє відпочиваючим приймати процедури щодня. Розроблені та впроваджені ексклюзивні оздоровчі програми .. Передбачено годинне батьків з дітьми і організованих дитячих груп. Діспечерізація процесу відпустки процедур повністю виключає черги в процедурних кабінетів і на прийом до лікаря. Харчування відпочиваючих проводитися по системі «шведський стіл» і шляхом традиційного замовного меню, за бажанням клієнта.

 

2.2 Корпус № 9

Санаторій надає послуги:

- послуга розміщення

- послуги їдальні (трьох разове харчування, харчування за дієтами та по системі «шведський стіл», замовне меню)

- анімаційні послуги

- екскурсійні послуги

- масажний кабінет

- автостоянка;

- лікування в санаторії;

Режим роботи служби розміщення:заїзд на базу проводиться кожного дня з 14:00 до 18:00 годин дня, виїзд з номерів бази повинен бути здійснений на останній день терміну перебування до 12:00 години дня.

 

Режим роботи послуг їдальні:

- сніданок 8:00; «шведський стіл» 9:00

- обід 13:00; «шведський стіл» 14:00

- вечеря 18:00. «шведський стіл» 19:00

 

Техніка безпеки виявляється в:дотриманні норм пожежної безпеки, охороні праці, притримуванні санітарно-гігієнічних норм, притримуванні правил поводження на воді.

 

 

2.3 Головний корпус «Бермінводи»