Проектування друкованої плати

 

Програма Microwave Office [29], застосована у попередньому підрозділі для моделювання підсилювача потужності, дозволяє не тільки моделювати радіотехнічні пристрої ультрависокого та НВЧ діапазонів, а й проектувати топології друкованих плат цих пристроїв.

Розробка топології друкованих плат за допомогою Microwave Office значною мірою відрізняється від розробки друкованих плат з застосуванням інших пакетів. Для проектування топології пристрою та управління зв‘язком між електричною схемою та топологією використовується Layout– модуль програми Microwave Office. При цьому він служить для контролю фізичної реалізованості пристрою, що проектується та для створення конструкторської документації. Кожний елемент у електричній схемі може бути представлений своїм топологічним аналогом (осередком). Топологічне представлення застосовується, щоб створити фізичне зображення електричного компонента. Через те що електричний символ і представлення у вигляді топології обробляються як той же самий об‘єкт (це два представлення однієї і тієї сомої бази даних), будь-яка зміна в електричній схемі негайно відображується і топології та навпаки. Жорстка залежність між електричним компонентом та топологічним представленням усуває витрати часу та помилки при зворотному контролі, який зазвичай вимагається, щоб синхронізувати схему і топологію в інших системах аналізу електронних схем.

Отже спроектуємо топологію друкованої плати розрахованого вище підсилювача потужності. Для цього необхідно буде виконати наступні кроки:

створити проект та побудувати схему підсилювача з конструктивів з зосередженими та розподіленими параметрами;

створити графічні зображення топологічних осередків та прив‘язати їх до відповідних конструктивів на схемі;

створити та відредагувати топологію друкованої плати;

окреслити контур друкованої плати та перевірити ймовірні помилки на побудованій топології;

Спроектувати фотошаблон топології друкованої плати.

Розглянемо ці кроки.