рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ПРОВЕДЕННЯ ВИМІРІВ З ЕЛЕКТРОННИМ ОСЦИЛОГРАФОМ

ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ПРОВЕДЕННЯ ВИМІРІВ З ЕЛЕКТРОННИМ ОСЦИЛОГРАФОМ - раздел Образование, Міністерство Освіти Та Науки України Житомирський Державний Технолог...

Міністерство освіти та науки України

Житомирський державний технологічний

університет

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання лабораторних робіт з

розділів фізики “Електромагнетизм”,

“Коливання та хвилі”, “Оптика”

 

 

Житомир 2007


Лабораторна робота № 26

ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ПРОВЕДЕННЯ ВИМІРІВ З ЕЛЕКТРОННИМ ОСЦИЛОГРАФОМ

Мета роботи: вивчити будову і принципи дії електронного осцилографа, провести основні виміри з допомогою осцилографа.

Прилади та обладнання: два електронних осцилографа з інструкціями до них, електронно-променева трубка від осцилографа, вольтметр змінного струму, реостат, магазин опорів, набір невідомих опорів, звуковий генератор, джерело постійного та змінного струмів, конденсатор.

 

Будова електронного осцилографа безпосередньо вивчається студентами з використанням макета елекронно-променевої трубки, інструкції до осцилографа, його блок схеми. Ця частина роботи частково (теоретично) виконується вдома, а практична частина безпосередньо при роботі з приладами та макетами – в лабораторії. При цьому студент повинен вивчити:

1) будову, призначення і принцип роботи елекронно-променевої трубки з різними системами керуванням рухом електронного променя;

2) призначення генератора розгортки та синхронізуючого пристрою, режими їх функціонування та форми вихідних сигналів;

3) призначення підсилювачів та ослаблювачів напруги.

 

Порядок виконання роботи.

Завдання 1. Визначення чутливості елекронно-променевого осцилографа по осям X та Y.

Підготовити осцилограф до роботи. Перемістити світну точку в центр екрана.

Примітка. Дуже яскраву нерухому точку не рекомендується тримати на екрані тривалий час, тому що попадання електронів в одне й те саме місце екрана приводить до його вигорання.

 

Зміна відхилення променя в міліметрах, яке виникає при зміні напруги на відхиляючих пластинах на один вольт, називається диференційною чутливістю трубки.

Для експериментального визначення чутливості осцилографа необхідно скласти таке електричне коло (рис.26.1).

 

Рис.26.1.

 

4, 5 – клеми осцилографа пластин X, Y.

Через подільник напруги з мережі змінного струму подати напругу на вертикально відхиляючі пластини. Значення напруги при цьому контролюється вольтметром змінного струму. При вимкненому генераторі розгортки на екрані осцилографа з’явиться вертикальна лінія.

Виміряти довжину світної лінії. Оскільки вольтметри змінного струму вимірюють ефективні значення напруги, а осцилограф – амплітудні U0, причому довжина лінії пропорційна подвійному значенню амплітуди, то чутливість трубки осцилографа знаходиться за формулою:

(26.1)

де l – довжина світної лінії на екрані в мм.

Виміри проводять для кількох напруг, які задає викладач (мінімум 4 виміри).

Після цього вимикають струм, перемикають клеми 4 і 5 на горизонтально відхиляючі пластини і проводять, увімкнувши струм, виміри в тій же послідовності, що й для вертикально відхиляючих пластин. Результати заносять до табл.1, табл.2.

Для розрахунку чутливості осцилографа по експериментальним даним використаємо метод найменших квадратів. Згідно з цим методом шуканий параметр знаходиться з умови мінімуму наступної функції:

 

де – кількість виконаних вимірів відхилення променя при поданій напрузі . Мінімум приведеного функціоналу досягається коли

 

Розв’язання останнього рівняння відносно приводить до наступної формули для розрахунку середньої чутливості електронно-променевої трубки по відповідним осям:

 

Результати розрахунку середньої чутливості по координатним осям Х і Y зводяться до табл.1, табл.2.

Таблиця 1

№ п/п Напруга, що подається на входи осцилографа ,В Довжина лінії вздовж відповідної осі Х,мм , , Чутливість трубки по відповідній осі,мм/В
         

 

Таблиця 2

№ п/п Напруга, що подається на входи осцилографа, В Довжина лінії вздовж відповідної осі Y, мм , , Чутливість трубки по відповідній осі, мм/В
         

 

По відомим параметрам та з врахуванням експериментальних даних , будуються графіки по відповідним осям.

Завдання 2. Дослідження з допомогою осцилографа синусоїдної напруги.

Якщо на клеми вертикально відхиляючих пластин подати невідому змінну напругу, то по довжині вертикальної лінії на екрані, знаючи чутливість електронно-променевої трубки, можна знайти значення цієї напруги. Таким чином, осцилограф можна використати як вольтметр.

Для виконання завдання потрібно перемалювати з екрана осцилографа синусоїду, використовуючи шкалу на екрані.

Якщо розгортку не вимикають, то під час розрахунків замість l беруть подвійну амплітуду синусоїди. По формулі (26.1) розрахувати максимальне і ефективне значення напруги.

 

Завдання 3. Спостереження на екрані осцилографа форми сигналу напруги генератора розгортки.

1. Ввімкнути другий осцилограф у мережу.

2. На вхід “У” другого осцилографа подати напругу генератора розгортки першого осцилографа. Ця напруга береться з позначених клем на бічній панелі осцилографа.

3. На екрані другого осцилографа одержати стійке зображення сигналу.

4. Зарисувати форму кривої напруги розгортки, використовуючи шкалу на екрані, та виміряти частоту сигналу.

Додаткові завдання

Для вимірювання невідомих опорів використовується таке електричне коло:  

Контрольні запитання та завдання

1. Що називають чутливістю електронно-променевої трубки по напрузі? Від яких параметрів трубки вона залежить? 2. Пояснити будову і принцип роботи електронно-променевої трубки. 3. Які основні функціональні блоки має осцилограф ?

Лабораторна робота №27

ВИМІРЮВАННЯ ЄМНОСТІ

Мета роботи: вивчити метод вимірювання ємності з допомогою моста змінного струму. Прилади та обладнання: магазин ємностей, набір конденсаторів з невідомою…  

Порядок виконання роботи

1. Зібрати робочу схему (рис.27.1), підготувати прилад ІНО до роботи і після хвилинного прогріву ручками “Фокус” та “Яскравість” добитися чіткої… 2. Ввімкнути живлення вимірювального містка. Пересуваючи повзунок реохорда… 3. Провести відлік довжин плечей реохорда і по шкалі на реохорді та повзунку (l=100 см). Такі виміри зробити не менш…

Контрольні запитання та завдання

1. Що називають електроємністю провідника та конденсатора ? 2. Розрахуйте ємність кулі радіуса R. Чи зміниться її ємність, якщо кулю… 3. Виведіть формулу для ємності плоского конденсатора з площею пластин S і відстанню між ними d.

Лабораторна робота №29

ДОСЛІДЖЕННЯ КОЛА ЗМІННОГО СТРУМУ З ІНДУКТИВНІСТЮ

Мета роботи: визначити індуктивність котушок, активний і реактивний опір кола з індуктивністю.

Прилади та обладнання: монтажна плата з котушками індуктивності, звуковий генератор, вольтметр, міліамперметр.

 

Розглянемо електричне коло, що складається з послідовно ввімкнених резистора R, котушки індуктивності L та джерела змінного струму з частотою ν (рис. 29.1).

Рис.29.1.

 

Згідно з другим законом Кірхгофа алгебраїчна сума спадів напруг на окремих опорах замкнутого електричного контура має дорівнювати алгебраїчній сумі ЕРС, діючих у цьому контурі:

(29.1)

де IR – спад напруги на резисторі; – ЕРС самоіндукції котушки; – ЕРС джерела; – циклічна частота; L – коефіцієнт самоіндукції (індуктивність) котушки.

Розв’язком рівняння (29.1) є залежність сили струму І від часу t

(29.2)

причому

(29.3)

 

(29.4)

Вираз (29.3) – закон Ома для кола змінного струму, що містить індуктивність. Із нього витікає, що елементи кола, які містять індуктивність, впливають на амплітуду змінного струму I0 в колі, тобто чинять опір змінному струму. Величину називають реактивним індуктивним опором, а R – активним. Очевидно, при і (29.3) переходить у закон Ома для постійного струму:

(29.5)

де

Перепишемо (29.3) у вигляді

(29.6)

При формула (29.6) визначає залежність між I0 і . Позначимо , . Після підстановки в (29.6) отримаємо:

(29.7)

лінійну залежність . Графіком такої залежності є пряма (рис.29.2). Із рис.29.2 та формули (29.7) видно, що при . Тому

(29.8)

Згідно з геометричним змістом похідної , звідки

(29.9)

 

(29.10)

 

Рис.29.2. Рис.29.3.

 

Описання установки

 

Електрична схема лабораторної установки показана на рис.29.3. Як джерело змінного струму використовують звуковий генератор. Роль резистора відіграє активний опір провідника, з якого виготовлена котушка. Вольтметр і міліамперметр використовують для визначення напруги на котушці і сили струму в колі. Оскільки котушка є єдиним споживачем струму, можна покласти , де – напруга на котушці. При цьому варто пам’ятати, що вимірювальні прилади реєструють ефективні значення сили струму та напруги, які пов’язані з амплітудними значеннями співвідношеннями

(29.11)

На монтажній платі закріплені дві котушки, причому передбачена можливість ввімкнення котушок в коло почергово чи одночасно (паралельно чи послідовно).

 

Порядок виконання роботи

 

1. Зібрати схему (рис.29.3), використовуючи одну з котушок.

2. Ввімкнути звуковий генератор і встановити напругу на котушці, задану викладачем.

3. Для кожної напруги почергово виставити задані викладачем частоти і заміряти силу струму при кожній частоті. За даними вимірів обчислити x i y. Результати вимірювань і обчислень занести в таблицю.

4. Згідно із здобутими даними побудувати графік залежності . Продовжуючи графік в сторону зменшення x до перетину осі y (рис.29.2), визначають R, L та за формулами (29.8) – (29.10). Результати обчислень занести в таблицю.

5. Провести аналогічні вимірювання і обчислення для другої котушки, а також для їх послідовного та паралельного сполучень. Результати вимірювань і обчислень записати в таблицю.

 

Обробка результатів

1. Результати вимірювань і розрахунків занести в таблицю.   Номер котушки , В , Гц , рад/с ,…  

Контрольні запитання та завдання

2. Що називають реактивним індуктивним опором ? 3. Виведіть закон Ома для кола змінного струму з індуктивністю. 4. Довести, що існує зсув фаз між напругою на котушці та силою змінного струму в колі.

Лабораторна робота №30

ПОБУДОВА КРИВОЇ НАМАГНІЧУВАННЯ І СПОСТЕРЕЖЕННЯ ПЕТЛІ ГІСТЕРЕЗІСУ ФЕРОМАГНЕТИКІВ У ЗМІННИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ

Мета роботи: вивчити магнітні властивості феромагнетиків за допомогою осцилографа.

Прилади та обладнання: осцилограф, конденсатор, магазин опорів, реостат, тороїд з осердям з феромагнетика, провідники.

 

Теоретичні відомості

Феромагнетикам властиве явище гістерезісу, яке пов’язане з нелінійною залежністю магнітної індукції В від напруженості магнітного поля Н. Магнітна… Якщо ненамагнічений феромагнетик розмістити в магнітному полі, індукція якого… Оскільки феромагнетику властиве явище залишкового намагнічування, то при зменшенні індукції В0 до 0, крива…

Описання установки

Петлю гістерезісу можна отримати на екрані осцилографа. Якщо на горизонтально відхиляючі пластини подати напругу , пропорційну , а на вертикально… На рис. 2 показана схема установки.  

Порядок виконання роботи

Завдання 1. Зняття кривої намагнічування. 1. Зібрати схему згідно з рисунком. 2. Ввімкнути осцилограф і вивести електронний промінь у центр координатної сітки.

Контрольні запитання та завдання

1. Якими фізичними величинами описується магнітне поле в речовині та вакуумі ? 2. Якими фізичними величинами характеризується взаємодія речовини з магнітним… 3. Що таке явище магнітного гістерезісу?

Лабораторна робота № 31

ЗАТУХАЮЧІ КОЛИВАННЯ В КОНТУРІ

 

Мета роботи – дослідити залежність характеристик затухаючих коливань від параметрів електричного контуру та освоїти методику використання осцилографа для вимірювань цих характеристик.

Прилади та пристрої: панель зі змонтованим контуром, осцилограф, з’єднувальні провідники.

 

Короткі теоретичні відомості

Електричний коливальний контур складається з конденсатора С, котушки індуктивності L та резистора R (рис.31.1). Рис.31.1.

Порядок виконання роботи

1. Увімкнути осцилограф в електричну мережу (220 В) і підготувати його до роботи в режимі “Розгортка”. Ручками “Фокус”, “Яскравість”, переміщення «»… 2. Установити перемикачі П1 і П2 за вказівкою викладача. 3. Увімкнути ГІ і спостерігати затухаючі коливання, встановивши ручкою “Підсилення” необхідну амплітуду затухаючих…

Контрольні запитання та завдання

1. Що називають періодом коливань і як його обчислюють для вільних гармонічних та затухаючих коливань в електричному коливальному контурі ? 2. Що називають (логарифмічний) декремент затухання і як його обчислюють в… 3. Пояснити процес утворення вільних електричних коливань в коливальному контурі.

Лабораторна робота №32

ВИМУШЕНІ КОЛИВАННЯ В КОНТУРІ

Мета роботи -вивчити явище резонансу в електричному контурі.

Прилади та пристрої: конденсатор, котушка індуктивності, набір опорів, ламповий вольтметр, генератор стандартних сигналів.

 

Короткі теоретичні відомості

У колі (рис.32.1), що складається з послідовно з'єднаних активного R, індуктивного і ємнісного опорів і живиться змінним струмом , амплітуда сили… або   (32.1) ω – циклічна частота струму; U0 - амплітудне значення напруги на клемах джерела струму; L , C - індуктивність і…

Порядок виконання роботи

1. Скласти схему (рис.32.3), увімкнути ламповий вольтметр і генератор у мережу змінного струму.   Рис.32.3   2. Установити в контурі додатковий опір . Змінюючи частоту генератора, впевнитись спочатку чисто якісно в наявності…

Контрольні запитання та завдання

1. Що називають вимушеними коливаннями ? 2. Що називають добротністю коливальної системи, і від чого вона залежить ? … 3. Що таке резонанс і резонансна частота ?

Лабораторна робота №33

ДОДАВАННЯ ВЗАЄМНО ПЕРПЕНДИКУЛЯРНИХ ГАРМОНІЧНИХ КОЛИВАНЬ

Прилади та пристрої: електронний осцилограф, звуковий генератор, генератор стандартних сигналів.   Короткі теоретичні відомості

Порядок виконання роботи

1. Скласти схему за рис.33.4. 2. Вимкнути генератор розгортки осцилографа та ввімкнути в мережу осцилограф і… 3. Установити частоту генератора стандартних сигналів, задану викладачем.   Рис.33.4

Контрольні запитання та завдання

1. Яке коливання називається гармонічним? Записати рівняння гармонічних коливань. 2. Що називається періодом, частотою і фазою коливання? 3. Придумати механічну модель додавання взаємно перпендикулярних коливань, наприклад, при співвідношенні частот 1/2. …

Лабораторна робота №34

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОПЕРЕЧНИХ ХВИЛЬ В ШНУРІ

 

Мета роботи – визначити експериментально швидкість поширення поперечних хвиль у шнурі і порівняти отримані результати з теоретичними.

Прилади та пристрої: установка для визначення швидкості поширення поперечних хвиль у шнурі, звуковий генератор електричних коливань, важки.

 

Короткі теоретичні відомості

 

Швидкість поширення поперечних хвиль у шнурі можна визначити експериментально, виходячи з формули:

(34.1)

де – довжина хвилі; – частота коливань генератора (ці величини знаходять під час проведення експерименту).

З іншого боку, теоретичні розрахунки приводять до такого виразу для швидкості хвиль у шнурі:

(34.2)

де Т – натяг шнура; – його лінійна густина (її значення слід брати у керівника робіт, оскільки ця величина міняється щораз зі зміною зношеного шнурка).

 

Опис установки

 

Рис.34.1

 

Установка для проведення експерименту (рис.34.1) включає в себе генератор електричних коливань 1, що здійснює незатухаючі коливання з допомогою електромагніта 4.

До електромагніта кріпиться один кінець шнура, другий кінець якого з'єднаний з чашечкою 2 під важки. Поруч зі шнуром розташована лінійка з ковзаючими покажчиками 3. Довжину шнура, що бере участь у хвильовому процесі, мож­на міняти, переміщуючи гвинтом з маховиком 5 гніздо 6, через яке пропущено шнур.

 

Порядок виконання роботи

1. За вказівкою викладача, встановивши певну довжину шнура та навантаження чашечки 2 важками, підібрати частоту на генераторі, щоб спостерігалась… 2. Поділивши довжину шнура на число пучностей, що спостерігаються, знайти lп і… 3. Змінивши навантаження чашечки 2, при незмінному l отримати ще дві стоячі хвилі з іншим заданим числом пучностей. …

Контрольні запитання та завдання

1. Якими фізичними величинами характеризується хвиля ? Дати їх визначення. 2. Вивести рівняння плоскої хвилі на основі рівняння гармонічних коливань. Що… 3. Що таке стояча хвиля і як вона утворюється?

Лабораторна робота №35

ПОШИРЕННЯ ЗВУКУ В ПОВІТРІ

 

Мета роботи – визначити швидкість звуку в повітрі методом резонансу.

Прилади і пристрої: трубка з рухомим поршнем, звуковий генератор з телефоном, вимірювальна лінійка, ламповий вольтметр (або осцилограф).

 

Короткі теоретичні відомості

Метод визначення швидкості звуку базується на властивості звукової стоячої хвилі, яка виникає при інтерференції біжучих назустріч одна одній хвиль.…     Рис.35.1  

Порядок виконання роботи

Джерелом звуку в даній роботі служить телефон Т, підімкнений до звукового генератора ЗГ. Для отримання звукового сигналу треба ввімкнути генератор в… 1. Повільно переміщувати поршень від телефону, зафіксувати з допомогою… 2. Виміряти віддаль між цими точками і результати записати в таблицю.

Контрольні запитання та завдання

2. Яка природа звукової хвилі ? 3. Як пов’язана швидкість поширення звукових коливань з характеристиками… 4. Пояснити механізм утворення стоячих хвиль. Вивести формулу стоячої хвилі.

Лабораторна робота № 39

ВИВЧЕННЯ ЯВИЩА ІНТЕРФЕРЕНЦІЇ СВІТЛА

НА ПРИКЛАДІ КІЛЕЦЬ НЬЮТОНА

Мета роботи: вивчити явище інтерференції світла в тонких плівках змінної товщини; експериментально визначити довжину хвилі світла за допомогою кілець Ньютона.

Обладнання: система плоско-опукла лінза – плоско-паралельна пластинка, інструментальний мікроскоп, освітлювач, набір світлофільтрів.

Теоретичні відомості

Прикладом інтерференції світла в тонких плівках є кільця Ньютона, які вперше спостерігав І.Ньютон ще в 1675 році. Такі кільця виникають при…  

Описання установки

 

Для вимірювання діаметрів кілець Ньютона використовується інструментальний мікроскоп, в окулярі якого знаходиться візир (перехрестя ниток). Столик мікроскопа можна переміщувати горизонтально у двох взаємно перпендикулярних напрямках за допомогою мікрометричних гвинтів. На столику мікроскопа розміщена плоско-опукла лінза, яка опуклою стороною лежить на плоско-паралельній пластинці.

 

Порядок виконання роботи

1. Одержати у викладача завдання: номери кілець, діаметр яких потрібно виміряти, колір світлофільтра. 2. Ввімкнути освітлювач і, не торкаючись системи лінза – пластинка,… 3. Повертаючи відповідний барабан, навести візир на найвищу і найнижчу точку вертикального діаметра заданого кільця,…

Додаткове завдання

 

1. Дослідити, міняючи світлофільтри, як залежить діаметр кільця від довжини хвилі.

2. Провести спостереження кілець Ньютона при освітленні установки складним білим світлом.

3. Теоретично розраховувати радіуси світлих кілець Ньютона для випадку, коли в установці плоско-паралельна пластинка змінена плоско-опуклою лінзою (такою самою, як і перша). Лінзи дотикаються опуклими поверхнями, а осі їх збігаються.

 

Контрольні запитання і завдання

1. За допомогою рисунків пояснити виникнення смуг однакової товщини і смуг однакового нахилу. 2. Знайти товщину повітряного зазору в тих місцях, де спостерігається… 3. Вивести формулу для радіусів темних і світлих кілець Ньютона за умови, що між лінзою і плоско-паралельною…

Лабораторна робота № 41

ВИВЧЕННЯ ЯВИЩА ДИФРАКЦІЇ СВІТЛА

 

Мета роботи – вивчити явище дифракції світла за допомогою дифракціної решітки.

Обладнання: гоніометр, дифракційна решітка, освітлювач, світлофільтри.

Теоретичні відомості

Дифракцією називається сукупність явищ, що спостерігаються при поширенні світла з різкими неоднорідностями (малі отвори, щілини, границі непрозорих… Дифракційною решіткою називається сукупність великого числа однакових щілин,…  

Описання установки

 

На нерухомій платформі 9 встановлено дифракційну решітку 3 з періодом d = 0,01 мм (решітку можна побачити, знявши кришку корпуса 2), освітлювач 1 зі світлофільтром 8, коліматор зі щілиною 7. Для спостереження дифракційної картини слугує сектор 5 з матовим екраном, що повертається навколо вертикальної осі гвинтом 6. Кут повороту відраховується за кутомірною шкалою з ноніусом 4.

Рис.41.2.

 

Порядок виконання роботи

1. Ввімкнути через знижуючий трансформатор освітлювач 1 в мережу. Візуально перевірити наявність головних дифракційних максимумів. 2. Вставити в тримач світлофільтр. Визначити кути, під якими видно… 3. Аналогічні вимірювання провести для інших світлофільтрів, кольори яких вкаже викладач.

Контрольні запитання

 

1а. Чим відрізняється дифракція Фраунгофера від дифракції Френеля?

2а. Вивести формулу для дифракційного максимуму.

1б. Чим відрізняються головні і вторинні дифракційні максимуми, одержані за допомогою дифракційної решітки.

2б. Яке найбільше число спектрів можна отримати за допомогою даної дифракційної решітки?

3б. Чому дорівнює роздільна здатність даної дифракційної решітки?

[1,3]

 

Варіант
Номер задачі [11] 31-10 31-11 31-13 31-15 31-16 31-17 31-19 31-18 31-20 31-10

 

Лабораторна робота № 42

ПЕРЕВІРКА ЗАКОНУ МАЛЮСА

 

Мета роботи – вивчити явище поляризації світла і перевірити закон Малюса.

Обладнання: поляроїди, джерело світла, фотоелемент, гальванометр.

 

Теоретичні відомості та описання установки

За допомогою спеціальних пристроїв (призма Ніколя, поляроїд і т.ін.) природне світло може бути перетворене в лінійно-поляризоване. Основна… У даній роботі досліджуються лінійно-поляризовані (малі) кристали геропатиту… Розглянемо установку, що складається із джерела світла S, двох поляроїдів П і А, фотоелемента Ф (рис. 42.1). Проходячи…

Порядок виконання роботи

2. Тепер зміщуємо положення мітки поляризатора на і записуємо відповідне значення і. Обернувши поляризатор на з кроком в , матимемо набір значень…   , … … …  

Контрольні запитання

1. Чим відрізняються світлові хвилі від радіохвиль? 2. Пояснити структуру плоскої електромагнітної хвилі. Чому вона називається… 3. Пояснити за рис. 42.1 явище поляризації світла.

Додаток

Таблиця 1

Одиниці електричних і магнітних величин в СІ

Таблиця 2

Десяткові приставки до назв одиниць

Г – гіга г – гекто мк – мікро
М – мега с – санти н – нано
к – кіло м – мілі п – піко

 


Таблиця 3

Робота виходу електронів із металу

Метал Робота виходу,еВ Метал Робота виходу,еВ
Алюміній 4,25 Нікель 4,84
Натрій 2,27 Цинк 3,47
Вольфрам 4,50 Вісмут 4,62
Мідь 4,47 Срібло 4,28

 

Таблиця 4

Відносні діелектричні проникності

Діелектрик Діелектрик
Вода Повітря 1,00058
Плексиглаз 3,5 Слюда 7,0
Поліетилен 2,3 Скло 6,0
Спирт 2,6 Фарфор 6,0

 

Таблиця 5

Електричні властивості металів

Метал Питомий опір, Постійна Холла,
Алюміній 2,69 -0,33
Вольфрам 5,5 +1,1
Золото 2,2 -0,7
Мідь 1,67 -0,53
Платина 10,5 -1,27
Срібло 1,6 -0,9

 


Таблиця 6

Деякі фізичні сталі

Таблиця 7

Наближені значення довжин хвиль світла, що відповідають основним спектральним кольорам.

Основний колір Довжина хвилі,нм
червоний
оранжевий
жовтий
зелений
блакитний
синій
фіолетовий

 

Таблиця 8

Показники заломлення

Алмаз 2,42 Сірковуглець 1,63
Вода 1,33 Скіпідар 1,48
Лід 1,31 Скло 1,5…1,9
Повітря 1,00029    

 


Список літератури

1. Савельев И.В. Курс общей физики. - М. : Наука, 1978. - Т. 1,2. 2. Трофимова Т.Н. Курс фізики. - М.: Вища шк., 1990. 3. Детлаф А.А., Яворский Б.М. Курс физики. М.: Вища шк., 1989.

– Конец работы –

Используемые теги: вивчення, будови, проведення, вимірів, електронним, осцилографом0.09

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ПРОВЕДЕННЯ ВИМІРІВ З ЕЛЕКТРОННИМ ОСЦИЛОГРАФОМ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Для проведення занять з навчального предмета БУДОВА, ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ВІЙСЬКОВИЙ РЕМОНТ
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА... Для проведення занять з навчального предмета...

Основний стоматологічний інструментарій та устаткування кабінету. Правила асептики та антисептики. Анатомічна будова тимчасових і постійних зубів
Основний стоматологічний інструментарій та устаткування кабінету Правила асептики та антисептики Анатомічна будова тимчасових і постійних... Згідно санітарно гігієнічних нормативів площа стоматологічного кабінету на... А м...

Для проведення практичного заняття з предмету Безпека життєдіяльності
Методична розробка для студентів... для проведення практичного заняття з предмету... Безпека життєдіяльності Тема людина в системі Людина зовнішнє середовище...

У навчальному посібнику з дисципліни „Метеорологія та кліматологія” розглядається склад і будова атмосфери, сонячна
Міністерство освіти і науки України... Національний педагогічний університет...

Тема: Загальна будова автомобіля. Призначення і системи компоновок кривошипно - шатунних механізмів КШМ
Лабораторна робота... Тема Загальна будова автомобіля Призначення і системи компоновок кривошипно... Мета роботи практично ознайомитись з загальною будовою автомобіля призначенням та принципом роботи...

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ДО ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ: АВТОМОБІЛІ. АНАЛІЗ КОНСТРУКЦІЙ, РОБОЧІ ПРОЦЕСИ ТА ОСНОВИ РОЗРАХУНКУ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ I НАУКИ УКРАЇНИ... КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ...

Методичні рекомендації до вивчення курсу соціальної психології
Криворізький державний педагогічний університет... Кафедра загальної та вікової психології... Н М Токарева...

Модуль 1. Основи будови органічних сполук. Вуглеводні алкани
Яка з наведених нижче сполук є кислотою Льюїса... C... Визначте центр протонування в молекулі стрептоциду...

До вивчення дисципліни 7.090702 Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси
Національний технічний університет України... Київський політехнічний інститут... Англійська мова професійного спрямування...

Тема I. КРИСТАЛІЧНА БУДОВА МЕТАЛІВ
Тема ПЛАСТИЧНА ДЕФОРМАЦІЯ ТА МЕХАНІЧНІ... ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ Напруження що... Вплив нагріву деформованого металу на його структуру Та...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам