Розподіл по ступеням приводу загального передаточного числа

Важливим етапом розрахунку приводу є розбивка загального передаточного числа по його ступеням. Універсальних рекомендацій для по виконанню розбивки загального передаточного числа не існує, цю задачу слід вирішувати окремо для кожної конкретної структури приводу.

Попередня розбивка загального передаточного числа приводу по його ступеням виконується по умові:

uЗАГ=u1u2u3 …un (1.8),

де u1 ,u2 , u3 , …, unпередаточні числа ступенів.

Передаточні числа механічних передач, які є ступенями приводу, вибираються відповідно рекомендаціям ДСТ та нормативно-довідкової літератури. Зокрема, такі рекомендації приведено в таблиці А2 додатку даного посібника. В цій таблиці приведено діапазони значень, що рекомендуються для основних типів механічних передач. При виборі передаточних чисел ступенів не рекомендується брати їх максимальних значень (якщо це можливо), оскільки це веде до збільшення габаритів приводу, який проектується.

При виборі передаточних чисел редукторів, якщо вони входять у склад приводу, рекомендується призначати їх стандартні значення, що рекомендуються ГОСТ 21426-75, у діапазонах, які визначені у таблиці 1.2.

 

Таблиця 1.2 – Передаточні числа одноступінчастих і двохступінчастих редукторів

u 1-й ряд 3,15 4,0 5,0 6,3
2-й ряд 3,55 4,5 5,6 7,1
Примітка. Не рекомендується приймати для одноступінчастих циліндричних редукторів u>6,3 и для одноступінчастих конічних редукторів u>5,0

 

Відхилення фактичного передаточного числа від розрахункового не повинно перевищувати 5% як для загального його значення, так і для передаточних чисел окремих ступенів.