Характеристика індикаторних трубок

Маркірована індикаторної трубки ОР, визначене трубкою Найменша концентрація, визначена трубкою, мг/л Окрас наповнювача
До впливу ОР Після впливу ОР
Одне червоне кільце і червона крапка   Три зелених кільця (трубка комбінована)   Одне жовте кільце   Одне коричневе кільце Зарин, зоман, ви-икс     Фосген   Хлорциан, синильна кислота,   Іприт     Би-зед 0,0000005   0,005   0,005   0,002     0,0003 Безбарвна   “   “   Лимонно-жовта     Безбарвна   Червона, пере-хідна у жовту     Зелена або синьо-зелена Червоно-фіолетова     Червона     Синьо-зелена

Насадка призначена для роботи з приладом у диму, при виявленні ОР на ґрунті, військовій техніки, обмундируванні та на інших предметах, а також при виявленні ОР у ґрунті і сипучих матеріалах.

Захисні ковпачки служать для запобігання поверхні насадки від зараження краплинно-рідкими ОР при виявленні їх на місцевості та на інших об'єктах і для розміщення проб ґрунту, сипучих матеріалів.

Протиаерозолні фільтри використовуються для виявлення отруйних речовин у диму або в повітрі, які містять пари речовин кислого характеру, а також для виявлення ОР у ґрунті і сипучих матеріалах.

Грілка з нагрівальними патронами служить для підігріву індикаторних трубок при температурі навколишнього повітря від - 40 до ±15°С.

Підготовка приладу до роботивключає:

- перевірку наявності в приладі всіх предметів і їхньої справності;

- визначення придатності індикаторних трубок і розміщення касет з ними в наступному порядку: зверху - трубки з червоним кільцем і крапкою, нижче - трубки з трьома зеленими кільцями, потім - з жовтим кільцем, унизу - з коричневим кільцем;

- зняття з протиаерозолних фільтрів поліетиленового чохла.

Індикаторна трубка непридатна, якщо минув термін придатності, обламані один або обидва кінці трубки, розбита ампула, наповнювач пересипається по трубці, змінився колір наповнювача трубки з одним жовтим кільцем з жовтого на помаранчевий, змінився колір рідини ампули в трубці з трьома зеленими кільцями з безбарвного на жовтий, змінилося фарбування рідини в нижній ампулі трубки з одним червоним кільцем і крапкою з жовтої на рожеву або червону.

Виявлення отруйних речовин у повітрі здійснюється в такій послідовності: спочатку виробляється виявлення за допомогою трубки з червоним кільцем і червоною крапкою, далі - трубкою з трьома зеленими кільцями, потім - з одним жовтим кільцем і в останню чергу - з коричневим кільцем. Така послідовність зв'язана зі ступенем токсичності обумовлених ОР.

Привиявленні ОР на місцевості, техніці, інших об'єктах, у ґрунтіі сипучих матеріалах спочатку використовуються індикаторні трубки з червоним кільцем і червоною крапкою, а потім - з одним жовтим кільцем.

Порядок роботи з індикаторними трубками зазначений в інструкції.

Наповнювачі індикаторних трубок у ряді випадків офарблюються не тільки від того отруйної речовини, для виявлення якого вони призначені, але і від інших речовин, що можуть знаходитися в повітрі. У цьому випадку утвориться фарбування, звичайно відмінна від фарбування, що виходить від ОР. Так, наприклад, трубка з одним червоним кільцем і червоною крапкою від пари речовин основного характеру дає таку ж або близьке фарбування, як і від ОР, а від пари речовин кислого характеру - жовте фарбування. Тому у всіх випадках необхідно дотримувати особливі вказівки, викладені в інструкції з роботи з індикаторною трубкою, і порівнювати фарбування наповнювача, що утворилося, з фарбуванням, зображеним на касетній етикетці.