ТЯГОВОГО ОРГАНУ

ГВИНТОВИЙ (шнековий) КОНВЕЄР

 

Основою роботи гвинтового конвеєра є принцип кінематичної пари гвинт (вал із спіраллю) і гайка (вантаж, що транспортується).

Гвинтові конвеєри застосовуються переважно для транспортування сипких вантажів.

Робочий орган в цих конвеєрах - гвинт 3 (рис. 45), який обертається в закритому жолобі 2, нижня частина котрого має форму напівциліндра.

Переміщення вантажу уздовж жолоба відбувається при обертанні гвинта. Вантаж, який транспортується, утримується від обертання разом з гвинтом за рахунок сили тяжіння і сили тертя об стінки жолоба. Вантаж проштовхується уздовж жолоба аналогічно переміщенню гвинтом гайки, утримуваної від обертання.

 

Завантаження конвеєра надається через завантажувальний патрубок 1 в кришці жолоба, а розвантаження - через розвантажувальний патрубок 4 в днищі жолоба.

Перевага гвинтових конвеєрів: закритий транспортний шлях, тобто можливість повної герметизації; компактність в порівнянні з іншими конвеєрними пристроями; невелика вартість; зручність проміжного завантаження і розвантаження; безпека в роботі і обслуговуванні конвеєра.

Недолік гвинтових конвеєрів: порівняльно велика витрата енергії, обумовлена інтенсивністю перемішування; необхідність рівномірної подачі вантажа; дробління і заклинювання частинок вантажа; крошення і стирання переміщуваного вантажа; інтенсивний знос гвинта і жолоба; непридатність для переміщення крупнокускових, липких і вологих матеріалів.

Найчастіше шнеки встановлюють горизонтально або під невеликим кутом (5…10°). При збільшенні кута нахилу продуктивність конвеєрів зменшується.