рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основи розрахунку механізму пересування

Основи розрахунку механізму пересування - Конспект, раздел Образование, З курсу: Механізація ВРТС робіт. Конспект лекцій   Механізмами Пересування Називаються Механізми, Що Забезпечуют...

 

Механізмами пересування називаються механізми, що забезпечують горизонтальний рух вантажопідйомної машини або її частини (візки). Залежно від типу вантажопідйомної машини розрізняють механізми пересування для рейкових, безрейкових і канатних шляхів. Рейкові шляхи мають мостові, козлові, консольні, баштові, а також пересувні талі і візки.

Навантаження, діючі на вантажопідйомні машини.При розрахунку деталей на міцність враховуються наступні навантаження, діючі в різних з'єднаннях: вага вантажу разом з вантажозахватними пристосуваннями; вага самої машини (елемента); навантаження, що виникають в елементах при монтажі і транспортуванні; сили інерції при обертальному і поступальному ходу в період несталого руху; сила вітру; снігове навантаження і ожеледь; сейсмічні навантаження (для високих кранів).

Монтажні і транспортні навантаження виникають при монтажі і транспортуванні кранів залізничним, автомобільним, а в деяких випадках і морським транспортом. Монтажні навантаження визначають за даними проекту монтажу. При транспортуванні враховують додаткові вертикальні і горизонтальні сили, що виникають при поштовхах вагонів, нерівностях дорогі, на кривих ділянках шляху і інше.

Сили інерції при поступальній ході визначають, виходячи з маси і середнього прискорення вантажу. Моменти інерційних сил для випадку обертального руху тіл з розподіленою масою , кг×м2.

Вітрові навантаження роблять істотний вплив на міцність і стійкість кранів, що працюють на відкритому повітрі. Їх враховують для робочого і неробочого стану крана. Розподілене вітрове навантаження на навітряну поверхню конструкції крана розглядають в зоні його висоти і визначають

,

де – швидкісний натиск повітря на висоті 10 м над поверхнею землі;

– поправочний коефіцієнт на зростання швидкісного натиску залежно від висоти над поверхнею землі;

– аеродинамічний коефіцієнт обтікання

Розрахунок механізму пересування(візка і крана)полягає у виборі схеми; визначенні статичних навантажень на ходові колеса механізмів візка або крана; виборі колісних установок (визначенні діаметра ходового колеса і номер рейки).

Вибір і уточнення кінематичної схеми.

Схему з тихохідним трансмісійним валом (рис. 61) використовують для пересування тихохідних візків або кранів з невеликим прольотом (6 метрів).

За цією схемою на середній частині моста установлюють привід механізму пересування, що складається з електродвигуна, редуктора і муфти.

 

 


Вихідний вал з'єднується з трансмісійним валом, зібраним з окремих секцій, які з'єднуються муфтами і установлюються на підшипниках. За допомогою муфт трансмісійний вал з'єднується з валами ходових коліс і передає найбільший крутний момент. Тому вал, муфти і опори вала мають великі розміри і масу.

Схему з швидкохідним трансмісійним валом (рис. 62) рекомендується використовувати при великих прольотах (від 12, 18 м ).

За цією схемою трансмісійний вал має те ж число оборотів, що і двигун, і тому передає мінімальний крутний момент. Розміри муфт, підшипників і діаметр трансмісійного вала в цьому випадку мінімальні.

 
 

 

 


Рис. 62 - Схема з швидкохідним трансмісійним валом

Необхідне передавальне число приводу реалізується в двох однакових редукторах, установлених біля кінцевих балок моста крана. Вихідний вал редуктора сполучений муфтою з валом ходових коліс. Металоконструкція моста при цьому типі механізму пересування повинна мати підвищену жорсткість.

У схемі з роздільним приводом (рис. 63) трансмісійний вал, який збільшує трудомісткість виготовлення крана і його вагу, замінюють без трансмісійним (роздільним) приводом кінцевих балок моста.

 


Рис. 63 - Схема з роздільним приводом

 

За цією схемою кожна кінцева балка моста приводиться в рух самостійним приводом. Між приводами не передбачено ніяких (електричних або механічних) зв'язків, окрім самої конструкції.

Швидкість самих балок автоматично вирівнюється. В процесі руху крана з роздільним приводом відбувається перерозподіл навантажень між двигунами за рахунок горизонтальної жорсткості металоконструкції моста і сил зачіплення ходових коліс з рейками. І хоча ця схема має два двигуни, два редуктори і два гальма, вона стає значно простішою і легшою.

Число ходових коліс залежить від вантажопідйомності і прольоту крана. У кранах невеликої вантажопідйомності застосовують чотири ходові колеса, в кранах великої вантажопідйомності число ходових коліс збільшується, і для рівномірного їх навантаження вони встановлюються попарно на балансирах.

При електроприводі передача крутного моменту передається через зубчаті колеса до ходових коліс.

Гальмівний пристрій вмонтований в електродвигун.

Необхідну потужність двигуна визначають за формулою

, кВт,

де – повний опір пересуванню;

– ККД механізму, =0,8…0,85;

– кратність середньопускового моменту по відношенню до номінального.

Визначення статичних навантажень на ходові колеса механізмів візка (або крана)полягає у визначенні опору пересуванню.

 

Повний опір пересуванню візка (рис. 64, а) в період розгону приведений до обода колеса визначаємо за формулою

, (85)

де – опір створюваний силами тертя;

– опір, створюваний ухилом рейкового шляху;

– опір, створюваний інерцією мас, що обертаються і поступально рухомих

 

= – вага крана, Н

 

– вага візка, Н

 

 

 

Діаметри ходових коліс (D1, D2) приймають за співвідношеннями і відповідно.

Знаючи діаметр ходових коліс вибирають рейки і визначають діаметри цапф за залежністю dцi = 0,2×Di, мм.

Опір, створюваний силами тертя :

++, Н, (86)

де μ – коефіцієнт тертя кочення коліс по рейках;

F – приведений коефіцієнт тертя ковзання в підшипниках коліс;

– коефіцієнт додаткових опорів.

 

Опір, створюваний ухилом рейок

, Н, (87)

де α – ухил рейкового шляху візка.

 

 

Опір, створюваний силами інерції

, Н, (88)

де – коефіцієнт, що враховує інерцію мас механізму, що обертаються,

– маса поступально рухомого об'єкту,

– прискорення при розгоні, приймається за довідковими даними.

 

Пристрої, що забезпечують безпечну роботу кранаділяться на зупинники (храпові і роликові) і гальма (стрічкові, дискові та колодкові).

Зупинниками називають пристрої, призначені для утримання вантажу на вазі або оберігання механізму від довільного руху у зворотний бік. Вони допускають вільне обертання валів у бік підйому і перешкоджають обертанню їх у зворотний бік.

Зупинники не призначені для зміни швидкості опусканню вантажу і включаються при швидкості валів, яка дорівнює нулю або близька до неї.

Гальмами називають пристрої, призначені для загальмовування підйомного, ходового і поворотного механізмів у вантажопідйомних машинах. Їх дія заснована на плавному (фрикційному) затисканні шківів, що обертаються, барабанів або дисків за допомогою нерухомих колодок, стрічок або дисків з фрикційними (гальмівними) накладками.

На відміну від зупинників гальма можна включати на ходу; кінетична енергія рухомих механізмів або вантажу в гальмах перетвориться в теплову енергію.

Гальма застосовують для регулювання швидкості спуску вантажу, тобто гасіння інерції рухомих мас, утримання вантажу на вазі, утримання крана в нерухомому стані при ухилі і вітрі.

Розрахунковий гальмівний момент механізму пересування при роботі в приміщенні визначають при русі вантажу під уклон:

де – момент, створюваний ухилом на валу гальма,

– момент інерції на валу гальма,

– момент від сил тертя, приведений до валу на якому встановлене гальмо,

КТР – коефіцієнт, що враховує опір пересуванню.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З курсу: Механізація ВРТС робіт. Конспект лекцій

Одеська національна академія харчових технологій.. кафедра Механіки і інженерної графіки КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основи розрахунку механізму пересування

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Механізація вртс робіт
для студентів професійного напряму підготовки 6.050502 денної та заочної форм навчання     Затверджено Методичною радою ОНАХТ протокол №

Вантажно-розвантажувальних, транспортних і складських (ВРТС) робіт
Сучасні потокові технологічні та автоматизовані лінії, міжцеховий і внутрішньоцеховий транспорт, вантажно-розвантажувальні операції вимагають застосування різноманітних типів підйомно-транспортних

Основні критерії вибору ПТМ
Класифікація підйомно-транспортних машин (ПТМ) Всі сучасні підйомно-транспортні машини за принципом дії діляться на:

Основні критерії вибору ПТМ
Зручність і економічна ефективність застосування тих або інших ПТМ залежить від вантажообігу, характеру вантажу, його маси, габаритних розмірів та інших умов. При виборі підйомно-транспортних машин

Вантажі та їх класифікація
Параметри і властивості вантажів (штучних, сипких, рідких) Вантажі можна розділити на три основні групи: штучні; рідкі і газоподібні та сипкі. Штучні вант

Безтарні перевезення і їх ефективність
Транспортні зв'язки і вантажопотоки підприємств.При виконанні ВРТС робіт можуть мати місце наступні 4 операції: Завантаження –захоплення вантажу з

Перевезення вантажів укрупненими транспортними одиницями
Підприємства можуть відпускати продукцію: у мішках; у контейнерах, причому в останньому випадку відпускання може бути або безтарним (насипом), або в тарі (мішках). В даний час широко використовують

Класифікація складів
Склад - це складний комплекс будівельних споруд і пристроїв, оснащений високопродуктивним устаткуванням і призначений для приймання, переробки, складування, відвантаження ванта

Конструктивні елементи будівництва складів
Стіни.Повинні бути достатньо міцними, розрахованими на статичні горизонтальні навантаження від тиску зерна і домішки і динамічну – від вітру, бути стійкими при землетрусу. Одночасно з цим ст

Послідовність розрахунку складу
1. Розрахунок складу слід починати з визначення місткості складу з урахуванням норм запасу і термінів зберігання. 2. Визначивши місткість складу, слід виз

Послідовність розрахунку складу
1. Розрахунок складу слід починати з визначення місткості складу з урахуванням норм запасу і термінів зберігання. 2. Визначивши місткість складу, слід виз

Ланцюги
Залежно від призначення ланцюги підрозділяються на вантажні, приводні і тягові. Вантажні ланцюги призначені для піднімання вантажів у вантажопідйомних машинах.

Стрічки
Для ковшових елеваторів і стрічкових конвеєрів різних виробництв як тягові органи застосовують тканинні прогумовані ремені, а в окремих випадках тканинні стрічки. Прогумовані стрічки склад

Визначення продуктивності і витрати енергії на переміщення вантажів
  Залежно від розмірів частинок вантажу і його маси можна приблизно вибрати тип конвеєра (табл. 3 – 4) з подальшим уточненням його конструктивного виконання. Таблиця 3 -

Визначення режимів роботи транспортуючих машин
  За нормативами існує 5 класів режиму роботи транспортуючих машин: ВЛ (дуже легкий), Л (легкий), С (середній),

Визначення продуктивності і витрати енергії на переміщення вантажів
  Розрізняють наступні види продуктивності транспортуючих машин: масову (годинну), т/год; об'ємну, м3/год і штучну шт/год. Масова (годинна) продуктивність

Визначення опору руху тягового елемента
Розглянемо приклади визначення сили опору при різних видах переміщення вантажу. Переміщення вантажу по похилій площині

Теорія процесів завантаження, транспортування і розвантаження
Стрічковий конвеєр– одна з найпоширеніших машин безперервного транспорту з тяговим органом. Стрічкові конвеєри бувають стаціонарними і пересувними, з горизонтальними, зігнутими у в

Основні конструктивні елементи
Стрічковий транспортер складається з: гнучкої замкнутої, заздалегідь натягнутої стрічки; приводного і натяжного барабана; натягача; роликоопор для підтримки робочої і холостої гілок; приводу

Основи розрахунку
Продуктивність стрічкових конвеєрівзалежить від роду вантажу, що транспортується, і конструкції роликоопор. При транспортуванні штучних і сипких вантажів продуктивність визначають

Тяговий розрахунок стрічкового конвеєра
  Складемо розрахункову схему до тягового розрахунку (рис. 29). Для прикладу розглянемо стрічковий конвеєр, що складається з горизонтальної і похилої під певним кутом b складов

Теорія процесів завантаження, транспортування і розвантаження
Завантажувальний пристрій.Конструкцію і основні розміри завантажувального пристрою визначає наступна вимога: матеріал повинен поступати на стрічку з швидкістю, яка по можливості дорів

Конвеєрів
а) загальна схема; б) з плоским розімкненим настилом (тип ПР); в) з нерухомими бортовими направляючими Із збільшенням швидкості і дальності транспортування з'явля

Призначення, класифікація, конструкція
Елеваторами називають машини безперервного транспорту, які транспортують вантажі у вертикальному або близько до вертикального (круто-похилі – кут нахилу 60…80°) напрямах. На рис. 40 приведен

Процес розвантаження ковша на верхньому барабані
  На вантаж, що знаходиться в ковші (рис. 43), на прямолінійній ділянці траси при підйомі діє сила тяжіння G = , а на к

Поличні і люльковi норії
  Для піднімання по вертикалі або під великим кутом нахилу (більше 65°) штучних масових вантажів застосовують поличні і люлькові норії.

Тягового органу
ГВИНТОВИЙ (шнековий) КОНВЕЄР   Основою роботи гвинтового конвеєра є принцип кінематичної пари гвинт (вал із спіраллю) і гайка (вантаж, що тр

Основні параметри гвинтового конвеєра
Продуктивність гвинтових конвеєрів , м3/год, де - площ

Аерожолоби і аероліфти
У пристроях гравітаційного транспорту вантажі переміщаються в результаті власної ваги без додаткових витрат енергії ззовні. Гравітаційний транспорт простий і надійний в експлуатації, недор

Аерожолоби і аероліфти
Аерожолоб - це аерогравітаційний конвеєр, робота якого заснована на аеруванні вантажу, що приводить його в псевдозріджений стан. Аерожолоб складається з двох каналів 2 і 5 (рис. 52) розділен

Елементи вантажопідйомних машин - блоки, барабани, поліспасти
Призначення і класифікація вантажопідйомних машин Вантажопідйомні машини призначені для піднімання і переміщення в

Послідовність розрахунку вантажопідйомної машини
Початковими даними для розрахунку є: вантажопідйомність крана; швидкість піднімання вантажу; швидкість переміщення крана (візки); термін служби крана; максимальна висота піднімання.

Елементи вантажопідйомних машин
Блоками– називають деталі, які застосовуються для зміни напряму руху каната. За ступенем рухливості їх розділяють на нерухомі – блоки, які обертаються тільки на своїх осях і рухомі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги