Трансформатори

1) Скласти схему «Класифікація трансформаторів».

2) Намалювати ескіз трифазного двухобмоточного Т з масляним охолоджуванням, позначити всі елементи, описати їх призначення.

3) Намалювати ескізи можливих конструкцій сердечників і котушок силових Т напруги. Пояснить, чим відрізняються трьохобмоточні Т-ри від Т-рів з розщепленими обмотками? Де і навіщо використовують ці трансформатори?

4) Перерахуйте умови включення трифазних ТТ на паралельну роботу. Проаналізуйте, що буде, якщо не виконується кожна з необхідних умов. (Розглянути три можливі варіанти, коли не виконується одна з умов, а два інших виконуються). Дайте визначення поняттям:

- коефіцієнт трансформації трансформатора;

- група з'єднання обмоток трифазних трансформаторів;

- напруга короткого замикання трансформатора.

5) Вирішіть задачу

Трифазний трансформатор має дані, приведені в таблиці Потрібно виконати наступні розрахункові і графічні роботи:

1) Описати конструкцію і принцип дії трифазного стрижневого двухобмоточного Т з повітряним охолоджуванням.

2) За даними дослідів х.х. і лабораторного к.з. розрахувати параметри Т-подібної схеми заміщення Т (r1, x1, r2/, x2/, rm, xm) для номінального режиму.

3) Побудувати схеми заміщення і векторні діаграми Т для режимів х.х. і лабораторного к.з.

4) Використовуючи спрощену схему заміщення, побудувати векторну діаграму роботи Т с номінальним навантаженням і графічно визначити з її величину зміни напруги.

5) Розрахувати і побудувати характеристики х.х. трансформатора P0, I0, і лабораторного к.з. P;

6) Розрахувати, при якім навантаженні (в частках від номінальної потужності) ККД трансформатора досягає максимального значення. Визначити максимальне значення ККД.