рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вуглеводи

Вуглеводи - раздел Образование, ДИПЛОМНА РОБОТА На тему: СТАНДАРТИЗАЦІЯ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ ЕХІНАЦЕЇ З Ехінацеї Пурпурової, Ехінацеї Вузьколистої Та Ехінацеї Блідої Були Виділені...

З ехінацеї пурпурової, ехінацеї вузьколистої та ехінацеї блідої були виділені арабіноза, галактоза, глюкоза, ксилоза, манноза, рамноза, фруктоза та дисахарид – сахароза. Полісахариди рослин роду Echinacea Moench. представлені інуліном, крохмалем, целюлозою, пектином, кислими геміцелюлозами – гетероксиланом, α-арабіногалактаном та арабінорамногалактаном, нейтральним фукогалактоксилоглюканом [38, 64, 67, 79].

Вміст інуліну та інших фруктанів у коренях ехінацеї пурпурової і ехінацеї вузьколистої десь у 10 разів вищий, ніж у надземній частині рослин. При гідролізі фруктанів виявлено, що вміст загальної фруктози вищий у ехінацеї вузьколистої і досягає максимуму у лютому-березні та вересні-жовтні, мінімальний вміст фруктози спостерігається в травні.

Після чисельних досліджень встановлено, що полісахаридні фракції з М.м. 1000…5000, 5000…50000, 50000…500000, 500000…750000 виявили імунну активність. Proksh та Wagner встановили високу імунну активність у геміцелюлозі гетероксилана та рамногалактана. Обидва полісахариди, які були виділені з сировини водно-лужним розчином відносяться до групи водорозчинних, кислих розгалужених гетерогліканів. Гетероксилан представляє собою 4-О-метилглюкуроноарабіноксилан з основним ланцюгом з залишків β-1,4-D-ксилози. Середня М.м. гетероксилану дорівнює 35000. Інший полісахарид – арабінорамногалактан – має М.м. 450000 із співвідношенням рамнози, ксилози, арабинози і галактози 1:0,6:1:1,2 [38, 64, 67, 79, 86, 98, 105].

1.3.2. Фенольні сполуки

З флавоноїдів в рослинах роду ехінацея виявлені глікозиди апігеніну, лютеоліну, кемпферолу, кверцетину, ізорамнетіну. В траві ехінацеї вузьколистої містяться лютеолін, лютеолін-7-О-глюкозид; кемпферол, його 3-глюкозид і 3-рутинозид; кверцетин та його 3-глюкозид, 3-ксилозид, 3-галактозид, 3-арабинозид, рутин; кверцетрин-7-глюкозид, ізорамнетин-3-рутинозид, а також три диглікозиди апігеніну, ізорамнетину і кверцетину. В траві ехінацеї пурпурової знайдені: кверцетин, кверцетин-3- і 7-глюкозиди, -3-робінозид, -3-ксилозилгалактозид і рутин; кемпферол-3-рутинозиді 3-маннозид а також два диглікозиди рамнетину. Вміст флавоноїдів у листі ехінацеї пурпурової і ехінацеї вузьколистої в перерахунку на кверцетин становить відповідно 0,48 і 0,38% [44, 68].

З суцвіть ехінацеї блідої та ехінацеї пурпурової були виділені антоціани: ціанідин-3-О-(6-О-малоніл-β-D-глюкопіранозид) і ціанідин-3-О-(β-D-глюкопіранозид), з підземних та надземних частин – дубильні речовини пірокатехінової групи [115].

Рослини роду ехінацея характеризуються високим вмістом похідних кавової кислоти. Ці сполуки представлені кон’югатами кавової кислоти з цукрами, хінною та винною кислотами. Найбільша кількість похідних кавової кислоти притаманна ехінацеї блідій – 11; ехінацеї пурпуровій – 7; ехінацеї вузьколистій – 6 [103, 106].

В жодному з органів ехінацеї пурпурової не знайдено ехінакозиду. Ехінакозид має бактерицидну активність по відношенню до стрептококу і золотистому стафілококу, виявляє гіпотензивну та знеболюючу дію, потенціює антитреморову дію L-допу [ 27,53,70,71,].

Депсиди кавової та винної кислот знайдені, головним чином, у ехінацеї пурпурової та ехінацеї блідої. Головною речовиною цієї групи є цикорієва (2,3-О-дикофеїлвинна) кислота, що вперше була виділена з листя цикорію дикого (Cichorium intybus L.). Її максимальний вміст характерний для ехінацеї пурпурової – від 0,2 до 1,29%. Вміст цикорієвої кислоти може змінюватися в залежності від віку рослини, терміну культивування і фази вегетації [79, 100].

Кавова кислота має антибактеріальну, протигрибкову, антиоксидантну та мембранастабілізуючу активність. У кон`югатів кавової кислоти була виявлена антигіалуронидазна активність, причому ця активність більше притаманна цикорієвій та кафтаровій кислотам, менше – цинарину та хлорогеновій кислоті [79].

Із надземної чатини ехінацеї пурпурової виділено 5 речовин кумаринової природи: кумарин, умбелліферон, скополетин, ескулетин та ескулін [76].

 

1.3.3. Нітрогеновмісні сполуки

В коренях ехінацеї пурпурової та ехінацеї вузьколистої у невеликій кількості (0,006%) знайдені характерні для айстрових піролізидинові алкалоїди – туссілягін та ізотуссялягін. Кількість їх у ехінацеї може змінюватися під дією екологічних факторів. Так у рослин, що ростуть на вологих і багатих на азот ґрунтах, встановлено високий вміст алкалоїдів.

З надземної частини ехінацеї пурпурової було виділено алкалоїд міоехінацін [ 13,19,22,23].

Ще в 1914 р. в коренях ехінацеї були знайдені білки. Їх вміст в коренях ехінацеї вузьколистої коливалася від 6,54 до 6,96%, а в коренях ехінацеї пурпурової – 5,17-5,31%. В надземній частині рослини білків значно більше ніж в коренях і для трави ехінацеї пурпурової їх вміст складає 18,3-20,0%, у тому числі легкорозчинні – 11,8-12,8%. Відмічено, що білок є збалансованим за амінокислотним складом [101].

В сировині ехінацеї пурпурової ідентифіковані глікопротеїни, доведена їх імунна активність і антигенна специфічність in vitro.

Якісний склад алкіламідів коренів ехінацеї пурпурової і ехінацеї вузьколистої значно відрізняється. В коренях ехінацеї пурпурової більше амідів 2,4-диєнової структури, тоді як у більшості амідів коренів ехінацеї вузьколистої карбоніл сполучений лише з однім подвійним зв’язком. Головними амідами обох видів є ізобутиламіди додека-2Е,4Е,8Z,10Е-тетраєнової і додека-2Е,4Е,8Z,10Z-тетраєнової кислот. Вміст алкиламідів в коренях ехінацеї блідої незначний [79, 99, 105].

Алкіламіди обумовлюють пекучий смак сировини та препаратів ехінацеї і мають місцево анестезуючу дію [79, 114].

 

1.3.4. Ефірна олія

Вміст ефірної олії в коренях ехінацеї пурпурової – до 0,2%, в траві та суцвіттях – до 0,6%. Найбільший вміст ефірної олії (від 0,2 до 2%) міститься в коренях ехінацеї блідої, але, в той самий час в траві та суцвіттях не перебільшує 0,1% та 0,3% відповідно [79].

У складі ефірної олії коренів ехінацеї пурпурової знайдено щонайменш 31 речовину, серед яких основними компонентами є сесквітерпени (близько 18% каріофілену і близько 9% фарнезену). Крім цього присутні α- і β-пінен, мірцен, лімонен, цимол, туйен, гумулен і кариофіленоксид [ 21 ].

Ефірна олія надземних частин ехінацеї пурпурової, ехінацеї вузьколистої та ехінацеї блідої містить борнеол, борнілацетат, пентадека-8-єн-2-он, гермакрен D, каріофілен. В значній кількості ефірна олія цих видів ехінацеї містить ненасичені вуглеводні. В коренях ехінацеї вузьколистої знайдені (Е)-10-гидрокси-4,10, диметил-4,11-додекадиєн-2-он (ехінолон), 1-пентадецен, 1,8Z-пентадекадиєн; в коренях ехінацеї пурпурової міститься додека-2,4-ди-єн-1-іл ізовалеріат.

 

1.3.5. Інші сполуки

Для ехінацеї блідої та ехінацеї пурпурової відмічено наявність сапонінів. В коренях ехінацеї пурпурової і вузьколистої містяться олеїнова, ліноленова, церотинова, пальмітинова і льняна кислоти. З трави ехінацеї вузьколистої виділено вищий спирт н-триакантол, з коренів – етиловий ефір бегенової кислоти. В надземній частині ехінацеї пурпурової знайдено 13-гідрокси-октадека-9Z,11Е,15Z-триєнова кислота, похідні ладану [20,22 ].

У коренях ехінацеї пурпурової виявлені смолисті речовини темно-коричневого кольору із слабким специфічним запахом і неприємним, гіркувато-солоним смаком. Смола розм’якшується при температурі 35-40С, розріджується – при 95С. Ацетон вилучає 1,48% смоли, бензол – 1,05%, спирт – 7,5-9,5%, хлороформ – 1,68-1,89%, ефір – 0.48-0,64%. Кращим розчинником є спирт. Кислотне число дорівнює 37-69, число омилення – 210, ефірне число – 173-141. В смолі не встановлено наявність ефірної олії і камеді. Смоли повністю розчиняються в ефірній олії протягом 24 годин [ 32,37,40 ].

В листі ехінацеї пурпурової міститься 8,56·10-2% провітаміну А і 1,72·10-4% вітаміну С. В коренях вміст вітаміну С складає 8,3·10-4%, у свіжих суцвіттях 2,14·10-4%. В свіжому листі та стеблах ехінацеї пурпурової міститься 230 мг вітаміну С на 100 г маси [40,44 ].

В коренях і надземній частині ехінацеї пурпурової і вузьколистої, що ростуть в умовах України, виявлені калій і кальцій, а з мікроелементів: молібден, селен, срібло, кобальт, нікель, цинк, барій, берилій, ванадій і марганець [81].

 

1.4. Застосування в медичній практиці та інших галузях народного господарства

Препарати ехінацеї виявляють бактеріостатичну, противірусну, антиоксидантну, радіопротекторну, протизапальну, фунгіцидну, антиалергічну дії. Їх успішно застосовують в дерматології, педіатрії, гінекології, хірургії, урології, алергології, гастроентерології, онкології, стоматології, для зовнішнього лікування ран, екземи, опіків, псоріазу, герпесу, а у разі внутрішнього застосування – для попередження застуди і грипу, хронічних респіраторних інфекцій, інфекцій, спричинених грибами роду Candida, простатиту, ревматоїдного артриту, при ангіні, виразці шлунку і кишечнику, тромбофлебіті, поліомеліті, а також для лікування СНІДу [4, 7, 18, 61, 108, 135].

При рекомендованих, а також більш високих дозах препаратів ехінацеї не відмічено гострої або хронічної токсичності. Тестами in vitro та in vivo не виявлено мутагенної і карциногенної токсичності. Єдиним побічним ефектом що був зафіксований медиками, є лихоманка внаслідок внутрішньовенного введення екстракту ехінацеї пурпурової, причиною якої, вважають вироблення макрофагами інтерферону та інтерлейкіну-1 [112].

У більшості досліджень увага концентрується на використанні ехінацеї як неспецифічного модулятора імунної системи [40, 59, 75, 107].

Фармакологічна дія ехінацеї у разі внутрішнього застосування включає збільшення кількості гранулоцитів, зростання фагоцитарної активністі гранулоцитів і макрофагів, інгібування гіалуронідази, активацію цитокінінів, таких як інтерлейкін-1, збільшення кількості Т-лейкоцитів [60].

Окрім імуностимулюючої та імунокоригуючої, Echinacea має протимікробну, противірусну, фунгіцидну, протизапальну, антиоксидантну, протиалергічну, радіопротекторну, нейротропну, тонізуючу, ранозагоювальну дії (4,6-7).

У фармакологічному відношенні інулін ехінацеї не досліджувався, але відомо, що він є важливим для лікування хворих на цукровий діабет. Є дані, що ця речовина специфічно активує комплемент, а також, що фруктани виявляють протиракову активність. Встановлено, що вони добре екстрагуються водно-спиртовими сумішами і використовуються в гомеопатичних уртинктурах в розведені D 15.

Внутрішньовенне застосування суми полісахаридів із ехінацеї пурпурової, яка містить нейтральні фукогалактоксилоглюкани М.м. 10000-30000 і кислий арабіногалактан М.м. 70000-100000, в деяких клітинних та цитокін-залежних імунологічних тестах викликало значимий імуностимулюючий ефект у чоловіків.

Полісахариди активують гістогенні і гематогенні фагоцити, макрофаги, посилюють продукування інтерферону, виявляють протиалергійну дію за рахунок підвищення кількості і активності Т-супресорів лімфоцитів [47].

Ехінакозид і цикорієва кислота активні по відношенню до вірусу VSV (Vesicular stomatitis virus) на клітинах мишей лінії 929. Ехінакозид має бактерицидну активність по відношенню до золотистого стафілококу, стрептококу, виявляє гіпотензивну і анальгетичну дію. Стимулює антитреморну дію L-допу. Частина моля ехінакозиду (6,3 мг) за силою дії дорівнює одній одиниці пеніциліну. Однак, при вивченні рослинних препаратів, що містять ехінакозид, на мишах не було підтверджено його імуностимулюючу дію. Наприкінці 80-х років минулого сторіччя у Німеччині були запатентовані екстракти ехінацеї з вмістом цикорієвої кислоти, що мають імуностимулюючі властивості.

Ехінацея містить кавову кислоту, яка виявляє антибактеріальну, протигрибкову, антиоксидантну і мембраностабілізуючу активність. У зв’язку з цим, слід вважати перспективним те, що культури клітин ехінацеї пурпурової та ехінацеї вузьколистої продукують кавову кислоту.

Сапоніни ехінацеї пурпурової мають вірусонейтралізуючу активність, яка залежить від концентрації і дози вірусу. Встановлено, що сапоніни мають імуностимулюючу активність.

Ліпофільна фракція ехінацеї, що містить ефірну олію, виявляла більш виражену імунну активність, ніж гідрофільна фракція.

Алкіламіди коренів ехінацеї пурпурової мають протизапальну дію, стимулюють фагоцитоз у мишей.

Алкіламіди ненасичених кислот, відомі своїми інсектицидними властивостями, є синергістами пиретроїдів.

Запатентовані імуностимулятори з ехінацеї, що отримані шляхом екстракції водою і повторною екстракцією ліпофільними розчинниками. При цьому, активними інгредієнтами були: поліненасичені С-10-14 ізобутиламіди карбонової кислоти, а також С-2 карбонил С-10-18 алкени і алкіни. Також були ідентифіковані 11 активних сполук, такі як 8-гідрокситетрадека-11,13-діїн-2,9-діон. Ліпофільні екстракти в лабораторних умовах посилювали фагоцитоз гранулоцитів людини. Існує патент на спосіб отримання екстрактів з коренів ехінацеї вузьколистої і пурпурової, що мають імуностимулюючу активність і рекомендований для лікування гіпертрофії простати і запальних захворювань, що містить комплекс ізобутиламіду з циклодекстрином [95, 96].

З рослин ехінацеї пурпурової була отримана паста, що містить біля 50% похідного ізобутиламіду, яка використовується для лікування запалень, набряків та порушень імунітету.

Слід відмітити, що останнім часом встановлена здатність деяких макро- і мікроелементів виявляти імуномодулюючу активність. До таких елементів, які необхідні для нормального функціонування імунних механізмів, зараз відносять: цинк, селен, літій, марганець, ферум і кобальт. Більшість цих речовин міститься в ехінацеї. Причому в ній накопичуються водночас декілька елементів, насамперед таких важливих для функціонування імунної системи, як цинк, селен і кобальт.

Лікарські засоби з ехінацеї пурпурової успішно застосовуються в науково-практичній медицині ряду зарубіжних країн для лікування різноманітних хвороб – Німеччині, Франції, США, Канаді та інших країнах [27, 32, 97, 108, 123].

На моделі набряку вуха, викликаного у мишей 0,26% розчином кротонової олії, та моделі карагенінового набряку у щурів встановили наявність протизапальної дії неочищеного екстракту – ехінацину Б, виділеного з коренів ехінацеї пурпурової. Цей екстракт за своєю дією переважав бензидин при місцевій аплікації [110].

Полісахаридна фракція, яка була виділена з даного виду ехінацеї повністю тамувала розвиток карагенінового набряку лапи і перевищувала дію індометацину. При цьому зменшувалась також інфільтрація тканин вуха гранулоцитами.

Імуноактивні полісахариди містяться в культурі тканин ехінацеї пурпурової, з якої був отриманий нейтральний полісахарид фукогалактоксилоглюкан та кислий α-арабіногалактан. При введенні лабораторним тваринам ці сполуки стимулювали продукування макрофагами інтерферону β-2 і інтерлейкіну-1. Встановлено, що вони здатні збільшувати кількість фагоцитів в селезінці та кістковому мозку, а також збільшувати міграцію гранулоцитів до периферичної крові. Не виключено і те, що полісахариди ехінацеї у композиції з флавоноїдами потенціюють імуностимулюючу дію останніх, сприяючи розчиненню поліфенолів у водних розчинах [139, 140].

Спочатку 70-х років активно вивчалися водорозчинні полісахариди ехінацеї, що мали імуностимулюючу дію. В той час з ехінацеї вузьколистої і пурпурної був виділений полісахарид названий «Ехінацин Б». Вважалось, що «Ехінацин Б» утворює комплекс з гіалуроновою кислотою надаючи їй стійкості до гіалуронідази, а також сприяє посиленому синтезу гіалуронової кислоти, фібрози й утворенню фібробластів, які сприяють загоєнню ран [110, 127].

Доведено, що водорозчинні фракції ехінацеї пурпурової при запальних процесах є сильними активаторами макрофагів, гранулоцитів та лімфоцитів, особливо Т-лімфоцитів, підвищують захисні функції організму та імунітет, є модуляторами імунної системи. У курей, які одержували екстракти з ехінацеї вузьколистої констатували підвищення імуноглобулінів у сироватці та антитіл при імунізації людським сироватковим альбуміном. Це дає підставу вважати, що імуностимулююча дія екстрактів пов’язана з активацією імуносистем β-клітин. Таку імуностимулюючу дію проявляли, крім екстрактів, також препарати «Ехінацин» (Німеччина) та «Ехінофорс» (Швейцарія). Особливо активно ехінацея сприяє фагоцитозу при бактеріальних захворюваннях. Ехінофорс широко застосовується, як протимікробний засіб при респіраторних захворюваннях, лімфаденітах, гангрені, ниркових захворюваннях. Глікозид ехінакозид збільшує виділення кортикостероїдів з нирок. Він є складовою частиною дерматологічного препарату «Есберитокс» (Німеччина). З коренів ехінацеї пурпурової одержують «Курбас-грануфінк», «Номон», «Проставігол», «Простокапселн», «Простітіс-драже», тобто препарати, що застосовуються для лікування аденоми простати, яка супроводжується явищами часткової затримки сечовиділення, а також як протизапальний засіб після аденомектомії у післяопераційному періоді [118, 120, 121, 122, 124, 128].

Препарати ехінацеї ефективні при вірусних захворюваннях, особливо при грипі, герпесі, віспі, поліомієліті, при чому противірусна дія їх зберігається навіть при нагріванні до 50-60С протягом двох годин. Вони мають широке застосування в отоларингології. Їх застосовують і при хронічних захворюваннях аутоімунного характеру (ревматоїдних артритах, гепатитах, нефритах) та в дерматології (екземі, псоріазі) [76].

При трансплантації шкіри препарати ехінацеї виявляють регенеративні та кератопластичні властивості, прискорюють процеси мікроциркуляції в тканинах і таким чином зменшують випадки некрозу відшарування трансплантатів [119].

Знайшли застосування препарати і в онкологічній практиці, де їх застосовують при лейкопенії, що виникає від впливу променевої терапії та дії цитостатиків.

Не зважаючи на таку різноманітну дію, препарати ехінацеї ще не знайшли належного застосування у вітчизняній фармакології. Вивчалась фармакологічна дія нового лікарського засобу одержаного з коренів ехінацеї пурпурової. На експериментальних моделях хронічного гломерулонефриту у тварин дослідженнями дії екстракту з коренів ехінацеї пурпурової доведено, що останній має виражені діуретичні та салуретичні властивості, значно знижує вміст залишкового азоту, сечовини і креатиніну при хронічній нирковій недостатності. При цьому доведено також, що біологічно активні речовини ехінацеї пурпурової мають більш виражений гіпоазотемічний ефект у порівняні з імпортним леспенефрилом.

Настойка ехінацеї пурпурової (1:10 на 70 % спирті) по 20-30 крапель 3 рази на день. Зовнішньо. 20-60 крапель настойки розводять 100 мл ізотонічного розчину хлориду натрію й застосовують у вигляді вологих компресів (проводять поєднання з внутрішнім прийманням настойки для посилення терапевтичного ефекту) при карбункулах, абсцесах і інфікованих ранах, особливо при опіках та пролежнях.

В нашій країні ехінацея також використовується як кормова, медоносна та декоративна культура. У вітчизняному тваринництві досить часто використовують кормові домішки, які спричиняють позитивну дію на стан здоров’я та продуктивність тварин. Із цілого ряду лікарських рослин, які використовуються в тваринництві (ехінацея пурпурова, елеутерокок, родіола рожева, лимонник китайський), переваги має ехінацея. Встановлено, що поживність зеленої маси ехінацеї пурпурової (у фазі бутонізації) складає 30,3 ц кормових одиниць на 1 га протеїну, який переварюється – 6,9 ц/га. Крім цього, зелена маса містить (%) сухої речовини – 16,2, протеїну – 3,54, азоту – 3,02, золи – 2,25, клітковини – 1,63, цукру – 33,9.

Поживність сухої надземної маси ехінацеї пурпурової є досить висока. У 1 кг міститься 0,58-0,65 кормових одиниць, а протеїну який травлюється 72-74 г. Це забезпечує 130-132 г протеїну, який переварюється на одну кормову одиницю при нормі 100-120 г.

Доведено, що домішки ехінацеї пурпурової сприяють профілактиці безпліддя, підвищують прирости молодняку великої рогатої худоби, яйценосність курей, стійкість організму до інфекційних захворювань. Також є данні про те, що екстракти ехінацеї пурпурової підвищують імунітет в телят із забруднених радіацією зон.

Дослідження підтверджують, що при використанні витяжки з ехінацеї пурпурової при шлунково-кишкових захворюваннях зменшується термін лікування у 2-3, знижується їх повторність на 35%, а у перші місяці життя телят підвищуються середньодобові прирости на 10-12%.

Для покращення кормової бази бджільництва на території лісостепу України велике значення мають малорозповсюджені лікарські рослини, які були інтродуковані в Україні. Середня кількість цукру в нектарі однієї квітки ехінацеї пурпурової коливається від 0,03±0,003 до 0,149±0,01мг і знаходиться в прямій залежності від погодних умов. Ехінацея пурпурова має нектарну та пилкову продуктивність, але її цінність полягає у тому, що в умовах лісостепу України вона є літньо-осіннім медоносом, який квітне до вересня, в той час як основна маса рослин вже відцвітає [63, 80].

1.5. Номенклатура лікарських препаратів з ехінацеї на фармацевтичному ринку України

Сьогодні у світі випускають понад 300 найменувань лікарських засобів (ЛЗ) з ехінацеї, використання яких серед інших фітопрепаратів досягає рекордного рівня.

Вивчення номенклатури ЛЗ, дозволених до застосування в Україні, які виготовлені на основі ЛРС ехінацеї (за даними довідника лікарських засобів, узгодженого з класифікаційною системою АТС (Anatomical Therapeutic Chemical classification system WHO), показало що, станом на 01.012011 р. досліджувана група препаратів налічує 45 найменувань, що становить близько 39 % від усієї кількості засобів, які впливають на імунітет.

Лікарські препарати, до складу яких входить ЛРС ехінацеї належать до шести різних фармакологічних груп (ФГ):

1) препарати, які стимулюють процеси імунітету (ФГ : L03AX13, L03AX18);

2) препарати, які стимулюють відхаркування (ФГ : R05X);

3) препарати, які тонізують ЦНС (ФГ : А13А, А16АЧ10);

4) засоби, які стимулюють рецептори слизових оболонок, шкіри та підшкірних тканин (ФГ : R05X);

5) біогенні стимулятори (ФГ : G04CX, G04BX, G04CX10);

6) різні препарати, які мають протизапальну дію (ФГ : М09АХ10) табл. 1-3.

Лікарські препарати, зареєстровані в Україні, до складу яких входить ехінацея

№ З/п   Назва препарату Лікарська Фармакологічна група Фірма – виробник, країна
1. Ехінал Настойка L03AX ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика» /ТОВ «Тернофарм», м. Тернопіль, Україна
2. Ехінацеї настойка Настойка L03AX ЗАТ «Фармацевтична фабрика «Віола», м. Запоріжжя, Україна
3. Ехінацеї настойка Настойка L03AX Київ, підприємство Київ. Облради «Фармацевтична фабрика», м. Київ, Україна
4. Ехінацеї настойка Настойка L03AX13 Дочірнє підприємство «Агрофірма «Ян» ПП «Ян», с. Немиринці, Житомирська обл.. Україна
5. Ехінацеї настойка з коренями Настойка L03AX11 Одеське ВХФП «Біостимулятор» у формі ТОВ, м. Одеса, Україна
6. Ехінацеї пурпурової екстракт рідкий Екстакт L03AX16 ВАТ «Лубнифарм», м. Лубни,Полтавська обл, Україна
7. Ехінацеї пурпурової настойка Настойка L03AX ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика» /ТОВ «Тернофарм», Україна
8. Ехінацеї пурпурової кореневищ з коренями свіжих настойка Настойка L03AX   ТОВ « ДКП «Фармацевтична фабрика», м. Житомир, Україна
9. Ехінацеї пурпурової кореневища з коренями ЛРС. L03AX ЗАТ «Ліктрави», м. Житомир, Україна
10. Ехінацеї пурпурової настойка Настойка L03AX13 КП «Луганська обласна «Фармація», Фармацевтична фабрика, м. Луганськ. Україна
11. Ехінацеї сироп Сироп L03AX14 КП «Луганська обласна «Фармація», Фармацевтична фабрика , м. Луганськ, Україна
12. Ехінацея Екстракт рідкий L03AX14 ТОВ « Євразія». смт. Котельва, Полтавська обл., Україна
13. Ехінацея - Лубнифарм Таблетки L03AX14 ВАТ «Лубнифарм», м. Лубни, Полтавська обл., Україна
14. Ехінацея гексал Рідина L03AX13 «Салютас Фарма ГмбХ», підприємство компанії «Гексал АГ» / «Рентшлер Фарма ГмбХ» ( вир-во in bulk ),Німеччина
15. Ехінацея - Астрафарм Таблетки L03AX13 ТОВ «Астрафарм». м. Вишневе, Україна
16. Ехінацея - Ратіофарм Таблетки L03AX13 «Меркле ГмбХ», Німеччина
17. Ехінацин Мадаус капсети Пастилки для смоктання L03AX13 «МАДАУС ГмбХ» / «Капсоїд Фарма ГмбХ» (вир – во in bulk),Німеччина
18. Ехінацин Мадаус мазь Мазь L03AX13 «Мадаус ГмбХ» / «Капсоїд Фарма ГмбХ» (вир-во in bulk). Німеччина
19. Ехінацин Мадаус рідина Розчин L03AX13 «Мадаус ГмбХ» / «Капсоїд Фарма Гмбх» (вир-во in bulk). Німеччина
20. Імунал Таблетки L03AX13 «Лек» фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії «Сан-доз» / «Біонорика АГ», Словенія/ Німеччина
21. Імунал Краплі для перор. Застосування L03AX13 «Лек» фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії «Сан-доз», Словенія
22. Імуно Тайсе краплі Краплі для перор. Застос. L03A «Др. Тайсс Натурварен ГмбХ», Німеччина
23. Імуно Тайсе таблетки Таблетки для смоктання L03AX14 «Др. Тайсс Натурварен ГмбХ», Німеччина
24. Імуно Тайсе форте Краплі для перор. застос. L03AX13 «Др. Тайсс Натурварен ГмбХ», Німеччина
25. Імуно - плюс Таблетки L03AX14 ВАТ «Київський вітамінний завод», м. Київ, Україна
26. Краплі ехінацеї Др. Тайса Краплі для перор. застос. L03AX13 «Др. Тайсс Натурварен ГмбХ», Німеччина

 

Комбіновані лікарські препарати, зареєстровані в Україні, до складу яких входить ехінацея(багатокомпонентні)

№ з/п Назва препарату Лікарська форма Фармакологічна група Фірма – виробник, країна
1. Ехінасаль Сироп R05X Вроцлавське Підприємство Лікарських трав «ГЕРБАПОЛЬ» А, Т,, Польща
2. Імунотон Сироп L03AX15 АТ «Галичфарм», м. Львів, Україна
3. Імунофіт Збір по 100 г, фільтр пакети по 0,2г № 20 A16AX10 ТОВ «Науково – виробнича фармацевтична компанія «Ейм», м. Харків, Україна
4. Гриппал з квітками липи і вітаміном С Сироп R05X Др. Мюллер Фарма, Чеська Республіка
5. Золотий корінь Настойкад/перор. застос. A13A АТ «Ефект», м. Харків, Україна
6. Просталад Настойка G04CX10 ВАТ «Біолік», м. Ладижин, Вінницька обл., Україна
7. Простанорм Екстракт рідкий G04BX50 Філіал ФДУП «НВО «Мікроген» в м. Томьск НВО «Віріон», Російська Федерація
8. Простанорм Таблетки G04CX10 ВАТ «Фармстандарт – Томськхімфарм», Російська федерація
9. Ревмагерб Таблетки M09AX10 Познанський Завод Лікарських трав «ГЕРБАПОЛЬ» А. Т., Польща
10. Святогор Еліксир д/перор. Застос. A13A ЗАТ «Кременчуцький лікеро – горілчаний завод», м. Кременчуг, Україна

Гомеопатичні засоби, зареєстровані в Україні, до складу яких входить ехінацея

№ з/п Назва препарату Лікарська форма Фармакологічна група Фірма – виробник країни
Ехінацея композитум С Розчин для ін'єкцій L03AX13 Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ,Німеччина
Галіум - хеель Краплі для перорально- го застосуван- ня A16AX10 Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ, Німеччина
Окулохее-ль Краплі очні S01XA19 Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ, Німеччина
Траумель С Мазь M02AX10  
Траумель С Таблетки M09AX10 Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ, Німеччина
Траумель С Розчин для ін'єкцій M09AX10 Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ, Німеччина
Цинабсин Таблетки A16AX10 Дойче Хайлімітель – УніонДХУ – Арцнайміттель ГмбХХ & Ко. КГ.,Німеччина
Агнус Космоплекс С Супозиторії ректальні R07 Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ, Німеччина
Ескулюс композитум Краплі для внутрішньо-го застосуван- ня C01EX Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ, Німеччина

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ДИПЛОМНА РОБОТА На тему: СТАНДАРТИЗАЦІЯ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ ЕХІНАЦЕЇ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Спеціальність Фармація... Кафедра хімії природних сполук Допущено до захисту протокол засідання кафедри від...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вуглеводи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ВИСНОВОК
1. Аналіз літературних даних свідчить про багатий хімічний склад та широке застосування у офіційній медицині ехінацеї пурпурової, ехінацеї вузьколистої та ехінацеї блідої при різних захворюваннях.

Виявлення пектинових речовин
Реакція з карбазолом. До 1 мл отриманого розчину додавали по 0,25 мл 0,5% розчину карбазолу і 5 мл кислоти сульфатної концентрованої, перемішували і нагрівали на киплячому водяному огрівнику

Виявлення дубильних речовин
Виявлення дубильних речовин проводили у водному витягу, використовуючи наступні реакції. Реакція з 1% розчином желатини. До водного витягу сировини, що вивчалася, по краплях додавал

Визначення фенольних сполук
2.4.14.3.1. Кількісне визначення вмісту гідроксикоричних кислот Для кількісного визначення даної групи речовин використовували спектрофотометричний метод [16, 44, 70, 74].

Визначення сухого залишку
Густий екстракт за вмістом сухого залишку має відповідати межам, зазначеним у відповідній окремій статті. 2,00 г екстракту поміщають у плоскодонну чашку або бюкс діаметром близько 50 мм і заввишки

Маркування
На етикетці зазначають: - яка сировина використана – рослинна чи тваринна; - де необхідно, зазначають, що використовувалася свіжа рослинна чи тваринна сировина; - концент

Загальний висновок
1.Аналіз літературних даних свідчить про багатий хімічний склад та широке застосування у офіційній медицині ехінацеї пурпурової, ехінацеї вузьколистої та ехінацеї блідої при різних

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Агаджанян А.Е. Хроматографическая очистка водорастворимого меланина из ферментационного раствора и изучение некоторых его свойств / А.Е. Агаджанян // Биотехнология. – 2006.– №1. – С. 36–42.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги