рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ З ВИВЧЕННЯ МЕХАНІКИ

САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ З ВИВЧЕННЯ МЕХАНІКИ - раздел Образование, ...


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА

 

САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ З ВИВЧЕННЯ МЕХАНІКИ

Методичні рекомендації

 

Харків - 2010

ББК 22.2я73 П 41 Рекомендовано Вченою радою фізичного факультету

ЗМІСТ

Передмова 4

1. Самостійна робота студентів з вивчення загального курсу фізики 5

2. Лекції із загальної фізики 7

3. Тести як один із засобів моніторингу знань із загального курсу фізики 10

4. Практичні заняття із загальної фізики 12

5. Лабораторний експериментальний фізичний практикум 14

6. Використання інформаційних технологій у процесі навчання фізики 17

7. Віртуальний практикум з фізики 19

Додаток №1. ОСНОВНІ ФОРМУЛИ МЕХАНІКИ 21

Додаток №2. ТЕСТИ ЗАКРИТОГО ТИПУ З МЕХАНІКИ 35

Додаток №3. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «МЕХАНІКА» 52

Додаток №4. ПОРІВНЯЛЬНИЙ ФІЗИЧНИЙ СЛОВНИК «МЕХАНІКА ТА МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА» 63

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ І РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 77


Передмова

У цьому навчально-методичному посібнику зібрані методичні рекомендації щодо самостійного вивчення механіки студентами 1 курсу фізичного та… У додатках до посібника в якості засобів для самоконтролю засвоєння знань… Список літератури, що рекомендована студентам для самостійного опрацювання, включає основні підручники і посібники, в…

Самостійна робота студентів з вивчення загального курсу фізики

Як відомо, формування у студентів бажання самостійно вчитися і розвиток у них вмінь і навичок самостійної навчальної роботи є ключовою компетентністю вузівської освіти.

У процесі навчання сучасний студент – майбутній фахівець у галузі фізики (прикладної фізики) – повинен розвинути у собі навчально-організаційні, навчально-інформаційні, творчі та контрольні вміння і навички. Студенту необхідно: розуміти мету навчальної діяльності, вказану викладачем; самостійно визначати мету своєї діяльності і ставити завдання для її досягнення; розуміти цінність часу, вміти його розподіляти і контролювати; вміти працювати в різному темпі; планувати послідовність виконання завдання; вміти організувати своє робоче місце; зосереджувати увагу на одному об’єкті навчальної діяльності; розподіляти увагу між різними об’єктами навчальної діяльності; змінювати план діяльності в зв’язку зі зміною умов її виконання; складати алгоритм розв’язування навчальних математичних та фізичних задач; вміти працювати у взаємодії з іншими студентами (у парі, у малій групі); прогнозувати очікуваний результат своєї діяльності та вміти докладати зусилля для його здійснення.

Складовими навчальних досягнень студентів є також набуття ними уміння швидко актуалізувати і відтворювати одержану навчальну і наукову інформацію, самостійно знаходити нову потрібну інформацію з різних джерел; працювати самостійно з підручниками та посібниками, довідниками, каталогами, науковими журналами. При цьому потрібно вміти застосовувати прийоми швидкого читання; використовувати прийоми розуміння та запам’ятовування тексту, вміти перетворювати і стисло відтворювати на письмі та переказувати інформацію; зосереджено слухати лектора; працювати з конспектами; встановлювати та пояснювати причинно-наслідкові зв’язки, доводити та спростовувати судження, висловлювати аргументовані критичні судження і думки; знати і застосовувати методику фізичного експерименту; володіти на достатньому рівні практичними вміннями щодо проведення вимірювань, обчислень, опрацювання результатів, заповнення таблиць даними, побудови графіків.

Багато з цих завдань розв’язуються в процесі систематичної самостійної роботи студентів (СРС). У чинному нормативно-правовому акті Міністерства освіти і науки України стверджується, що «Самостійна робота студента є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом у час, вільний від обов’язкових навчальних занять» [1]. Згідно з концептуальними засадами Болонського процесу СРС є одним з основних засобів вдосконалення технологій навчання студентів та одним з основних резервів підвищення якості навчання і якості підготовки фахівців.

Основна мета СРС з вивчення загального курсу фізики полягає в тому, щоб розвинути у студентів молодших курсів навички роботи з конспектами, підручниками, навчальними посібниками та іншою навчальною літературою, розширити і поглибити теоретичні знання, набути і вдосконалити практичні вміння і навички щодо розв’язування задач з цього предмету.

У ході здійснення СРС студенти повинні оволодіти основними навичками самоосвіти, навчитись планувати її поетапне виконання та здійснювати самоконтроль і самоперевірку рівня засвоєння знань.

Самостійну роботу студентів прийнято умовно поділяти на два основні види: на обов’язкову та на додаткову.

Обов’язкова СРС проводиться в процесі проведення навчальних занять і підготовки до них. Вона включає все, що пов’язано з навчальною роботою: запис і опрацювання лекцій, робота з підручниками та посібниками, підготовка до практичних та лабораторних занять, розв’язування задач, виконання, оформлення і підготовка до захисту лабораторних робіт фізичного практикуму, підготовка до контрольних робіт, модульного контролю, колоквіуму, семестрового іспиту тощо.

Додаткова СРС проводиться виключно за бажанням студента. Вона включає науково-дослідну роботу, участь у роботі Студентського наукового товариства, укладання наукових рефератів, виступи на засіданнях фізичних гуртків і на наукових конференціях, а також участь у фізичних олімпіадах тощо.

Згідно з вимогами нормативних документів СРС над засвоєнням навчального матеріалу з конкретної навчальної дисципліни може виконуватись в аудиторіях, у бібліотеці, в начальних кабінетах і лабораторіях, у комп’ютерних класах, а також в домашніх умовах.

Дисципліни природничо-математичного циклу і, зокрема, загальна фізика, вимагають досить багато часу на аудиторне сприйняття й осмислення навчального матеріалу, а також на його самостійне усвідомлення і запам’ятовування, яке відбувається у ході СРС.

Викладачі, які проводять заняття, визначають обсяг і зміст самостійної роботи, узгоджують її з іншими видами навчальної діяльності, розробляють методичні засоби проведення поточного та підсумкового контролю, здійснюють діагностику якості самостійної роботи студентів, аналізують результати самостійної навчальної роботи кожного студента.

Найважливішою умовою підвищення ефективності навчання є психологічна, теоретична готовність студентів до самостійної роботи, а також диференціація завдань для самостійної роботи, що зумовлено різним початковим рівнем знань, умінь, навичок студентів, їх теоретичною підготовленістю до виконання різних видів робіт та досвідом самостійної діяльності.

Основними видами навчальних занять із загального курсу фізики є лекції, практичні заняття, заняття на лабораторному фізичному практикумі. Розглянемо стисло особливості цих видів навчальних занять і надамо деякі методичні рекомендації щодо оптимізації СРС на відповідних заняттях і при підготовці до них.

 

 

Лекції із загальної фізики

Конспектування лекцій складається з двох етапів. На першому етапі студент здійснює записи безпосередньо на лекції, а на другому етапі він самостійно… Конспектування і запис лекції дає можливість зберегти у письмовій формі… Самостійна робота студента над лекцією полягає у тому, щоб здійснити опрацювання навчального матеріалу лекції згодом,…

Тести як один із засобів моніторингу знань із загального курсу фізики

Термін «тест» в тестології означає випробування, перевірка. Навчальний тест – це комплекс завдань, які пройшли попереднє випробування, призначених… Екзаменаційні завдання, а також завдання для модульного контролю та інші… Приклади закритих тестових завдань наведені в Додатку № 2.

Практичні заняття із загальної фізики

Практичні заняття – це вид навчальних занять, на яких студенти під керівництвом викладача набувають вмінь і практичних навичок застосовувати… Фізику не можна вивчити, якщо не навчитись розв’язувати фізичні задачі.… Розв’язування фізичних задач сприяє розвитку логічного мислення. В ході розв’язування задач студенти набувають умінь і…

Лабораторний експериментальний фізичний практикум

Головним завданням сучасного фізика-дослідника є відкриття нових фізичних явищ і законів. При спостереженні того чи іншого ефекту або явища фізику треба уміти виділити головне, тобто те, що відрізняє дане явище від інших явищ. Проводячи різноманітні вимірювання, він повинен уміти встановлювати кількісні зв’язки між різними фізичними величинами та знаходити аналітичні вирази залежностей між ними. Результат експерименту повинен служити досліднику основою для висунення гіпотези, яка пояснює явище на основі відомих законів, підводити його до формулювання нових висновків і постулатів теорії. Сучасний дослідник також повинен уміти планувати експеримент, підбирати необхідні прилади для його проведення, знати основні правила проведення експериментальних і теоретичних досліджень, володіти різноманітними методами досліджень, уміти правильно виконувати фізичні вимірювання, оцінювати відповідні похибки, у тому числі розраховувати їх з використанням комп’ютера, користуватись довідниками та іншими літературними джерелами.

У зв’язку з вищезазначеним для студентів-фізиків і студентів-радіофізиків особливо важливою є робота у навчальних фізичних лабораторіях при проходженні занять з лабораторного фізичного практикуму. Лабораторні заняття на фізичних практикумах із різних розділів загального курсу фізики призначені для поглибленого вивчення студентами науково-теоретичних основ даного навчального предмета і оволодіння методами і навичками лабораторного фізичного експерименту. В процесі виконання лабораторної роботи, опрацювання і оформлення її результатів студент ніби заново, власноруч, відкриває основні закони даного розділу фізики, і, крім того, ознайомлюється із засобами та методами спочатку навчального, а далі і наукового фізичного експерименту. Під час проходження занять з фізичного практикуму студенти молодших курсів закріплюють теоретичні знання, набувають практичних навичок у роботі з вимірювальними приладами, опановують навичками додержання правил техніки безпеки, умінням обробки результатів вимірювання та обчислення похибок. При оформленні звіту (так званого протоколу лабораторної роботи) за результатами виконання лабораторних робіт відбувається ознайомлення студентів з вимогами оформлення технічної документації та з державними стандартами.

Виконання кожної лабораторної роботи складається з таких елементів: СРС з підготовки до лабораторної роботи, тобто вивчення відповідного теоретичного матеріалу та інструкцій щодо методик дослідження та порядку виконання лабораторної роботи, попередня підготовка конспекту протоколу роботи; допуску студента до виконання роботи; проведення експериментальних вимірювань; обробка результатів вимірювань та остаточне оформлення протоколу (звіту) роботи; захист лабораторної роботи.

При проходженні занять на практикумі з механіки всі необхідні відомості щодо організації лабораторних досліджень, правил користування деякими приладами, особливостей техніки безпеки та правил оформлення звітів студенти одержують на вступному занятті та самостійно за навчально-методичним посібником [61].

Робота всіх студентів у навчальній лабораторії здійснюється згідно з індивідуальним графіком виконання лабораторних робіт в межах кожного навчального модуля. При цьому їх діяльність на різних етапах може здійснюватись у таких формах: у парній (студент – студент, студент – викладач); у груповій (студентська група – викладач); у кооперативній (студенти навчають один одного); у індивідуальній (СРС при проведенні вимірювань, опрацюванні результатів та здачі лабораторних робіт).

Для успішного виконання лабораторної роботи студент повинен попередньо самостійно підготуватись. Для цього він повинен уважно ознайомитись з її описом за посібником [61] і зробити у лабораторному журналі стислий конспект, який є складовою частиною звіту щодо виконання лабораторної роботи.

На початку кожного опису лабораторної роботи у даному посібнику сформульовано її мету. Це дає можливість студенту одразу ж чітко уяснити, що є головним її завданням, на чому, перш за все, треба акцентувати увагу при проведенні досліджень. Описи лабораторних робіт також включають деякі теоретичні відомості стосовно явищ, які досліджуються, чи теорії методу, який використовується для проведення експерименту. Вони містять описи і принципові схеми експериментальних установок і приладів, а також детальні інструкції щодо порядку проведення експериментальних досліджень і перелік тих конкретних завдань, які треба у певній послідовності здійснити для того, щоб успішно виконати лабораторну роботу і підготувати звіт про неї. Для успішної підготовки до одержання допуску до виконання лабораторної роботи і її успішного захисту студент повинен додатково опрацювати певні підручники і посібники. Опис кожної лабораторної роботи у даному посібнику закінчується посиланнями на літературні джерела, у яких можна детально ознайомитись з теоретичними даними щодо змісту лабораторної роботи, а у Додатку до нього наведені контрольні питання, які бажано використати для здійснення самоконтролю якості засвоєння теоретичного матеріалу, основ методики досліджень та порядку проведення вимірювань.

Студент повинен розуміти, що методичні інструкції – це лише теоретична основа для виконання роботи, а навички експериментування залежать, перш за все, від відношення студента до виконання лабораторної роботи, що формально бездумно проведені вимірювання – це марно витрачений час. Якщо студент приступає до виконання лабораторної роботи без чітких уявлень щодо теорії за темою дослідження, то він не зможе «впізнати» фізичне явище, не зможе відділити ефект, який досліджується, від випадкових перешкод.

На практикумі з механіки лабораторні роботи студенти виконують самостійно. У тих випадках, коли лабораторну роботу виконувати одному незручно або це забороняється за вимогами техніки безпеки, студенти виконують їх попарно. Звіт у кожного зі студентів повинен бути індивідуальним. За час, відведений на виконання лабораторної роботи, студенти проводять вимірювання, попередньо опрацьовують результати експерименту і подають дані вимірювань і розрахунків на перевірку і підпис викладачу. Окремим студентам, які проявили інтерес до механічних явищ, що досліджуються в лабораторії, чи до певних приладів, які використовуються на практикумі, керівник занять може запропоновувати виконати додаткові індивідуальні завдання, які потребують проведення додаткових експериментальних досліджень чи здійснення певних теоретичних розрахунків.

Відлік величин, які вимірюють, треба здійснювати з максимальною уважністю і точністю.

Етап опрацювання результатів вимірювань не менш важливий, ніж виконання експерименту. При обробці результатів треба використовувати звичайний калькулятор, калькулятор з програмним пристроєм чи комп’ютер. Вдома потрібно завершити розрахунки, заповнити цифровими даними таблиці, а також оцінити похибки експерименту, побудувати (бажано на міліметровому папері) графіки залежностей величин, які досліджуються у лабораторній роботі. Для оптимізації СРС щодо оформлення звітів (протоколів) лабораторних робіт у описах більшості лабораторних робіт запропоновані певні стандартні форми таблиць, які необхідно заповнити цифровими даними, одержаними шляхом вимірювань чи розрахунків. Однак це не означає, що студенти повинні користуватись виключно лише такими стандартизованими формами звітів, оскільки це, у деякій мірі, обмежує можливості прояву творчої ініціативи студентів щодо оформлення самостійно одержаних ними результатів. Опрацювання результатів наукових досліджень, одержаних у ході виконання кожної з лабораторних робіт, повинно завершуватись написанням студентом висновків по лабораторній роботі, які містять короткий аналіз одержаних результатів, оцінку ефективності використаного методу досліджень, результати порівняння даних, одержаних з експерименту, з табличними даними, відомими з довідників і підручників.

Захист лабораторної роботи кожний студент здійснює індивідуально. Для цього він надає для ознайомлення керівнику занять оформлений звіт (протокол) лабораторної роботи і одержує від нього перелік запитань, на які студент повинен відповісти в процесі захисту. Захист результатів лабораторної роботи і теоретичного матеріалу, який стосується тематики даної лабораторної роботи, здійснюється при спілкуванні студента з викладачем. Відповіді на запитання треба попередньо підготувати в усній або в письмовій формі. Студентам можуть бути запропоновані також тести, які стосуються змісту і методичних особливостей даної лабораторної роботи. Тестування може бути здійснене у письмовій формі або ж з використанням комп’ютера.

Використання інформаційних технологій у процесі навчання фізики

У сучасному суспільстві використання інформаційних технологій стає необхідним практично в будь-якій сфері діяльності людини. Оволодіння навичками… Студент-фізик самостійно використовує персональний комп’ютер у процесі… - щоб вивчити навчальний матеріал за електронними версіями підручників, навчальних та навчально-методичних посібників…

Віртуальний практикум з фізики

Використання віртуальних лабораторних робіт дає можливість здійснити індивідуалізацію і диференціацію процесу навчання. У процесі виконання таких… Зрозуміло, що комп’ютерне моделювання не може підмінити реальний навчальний… Серед існуючих віртуальних практикумів з фізики як один з найбільш повних і досконалих на даний час слід виділити…

Додаток №1

ОСНОВНІ ФОРМУЛИ МЕХАНІКИ

Кінематика матеріальної точки

 

Динаміка матеріальної точки та системи точок.

Види сил у механіці. Механічна робота. Енергія. Закони збереження

 

Механіка твердого тіла

 

Елементи механіки рідин і газів

 

Механічні коливання і пружні хвилі

 

Принцип відносності в механіці.

Елементи релятивістської механіки

 

Додаток № 2

ТЕСТИ ЗАКРИТОГО ТИПУ З МЕХАНІКИ

Додаток № 2, який пропонується студентам для самостійно опрацювання, містить приклади тестів закритого типу до розділу загального курсу фізики «Механіка». Він розрахований на студентів, які прагнуть самостійно опанувати і розширити теоретичні знання з цього курсу, а також перевірити якість їх засвоєння. Як джерела інформації при підготовці до опрацювання тестів бажано використовувати посібник «Загальна фізика. Механіка: Конспекти лекцій /

Автор-укладач Пойда В.П.», власні опорні конспекти лекцій, а також підручники і посібники із Списку використаної і рекомендованої літератури, який наведений у даному посібнику.

КІНЕМАТИКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ

а) рух тіла відносно інших тіл; б) зміна положення тіла відносно інших тіл; в) зміна положення тіла відносно інших тіл з часом; г) пройдений шлях. … 2. Вкажіть головну задачу механіки: а) вивчення різних видів руху; б) визначення положення тіла в будь-який момент часу; в) визначення шляху, пройденого…

КЛАСИЧНА ДИНАМІКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ ТА СИСТЕМИ МАТЕРІАЛЬНИХ ТОЧОК. СИЛИ У МЕХАНІЦІ

а) міру інертності тіла; б) міру дії на дане тіло з боку інших тіл; в) швидкість, з якою рухається тіло; г) бистроту зміни швидкості тіла. 2. Відомо, що будь-яке тіло при взаємодії з іншим тілом не може змінити свою… а) сила; б) тиск; в) маса; г) робота; д) прискорення.

РОБОТА ТА ЕНЕРГІЯ. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІМПУЛЬСУ І ЕНЕРГІЇ. ПОЛЕ СИЛ

а) якщо сила дорівнює нулю; б) якщо переміщення дорівнює нулю; в) якщо кут між напрямом сили і напрямом переміщення дорівнює нулю; г) якщо кут між… 2. В якому випадку робота сили є від’ємною? а) у тому випадку, якщо вектор сили є перпендикулярним до вектора переміщення; б) у тому випадку, якщо кут між…

НЕІНЕРЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ ВІДЛІКУ В КЛАСИЧНІЙ МЕХАНІЦІ

а) всюди однакове; б) на полюсі менше, ніж на екваторі; в) на полюсі більше, ніж на екваторі; г) залежить від географічної довготи місцевості. 2. Вкажіть, які з указаних нижче явищ і технологічних процесів в умовах Землі… а) розмивання ріками північної півкулі правих берегів; б) залежність ваги тіла від широти місцевості; в) обертання…

ОСНОВНІ ЗАКОНИ КІНЕМАТИКИ ТА ДИНАМІКИ ТВЕРДОГО ТІЛА

а) час, протягом якого на точку діє сила; б) відношення сили до її плеча; в) векторна величина, яка є результатом векторного добутку вектора сили на… 2. Які з наведених нижче формул визначають основний закон динаміки… а) ; б) ; в) ; г) .

ЕЛЕМЕНТИ СТАТИКИ ТВЕРДОГО ТІЛА

а) векторна сума всіх сил і всіх моментів сил, що діють на тіло, дорівнює нулю; б) рівнодійна сила буде напрямлена до положення рівноваги; в)… 2. Виберіть умови рівноваги тіла: а) векторна сума всіх сил, прикладених до тіла, дорівнює нулю; б) алгебраїчна сума всіх сил, прикладених до тіла,…

МЕХАНІЧНІ КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ

а) амплітуда; б) зміщення; в) частота; г) період. 2. Як називають найбільше відхилення коливної величини від її рівноважного… а) амплітуда; б) зміщення; в) частота; г) період.

ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ

а) сила тяжіння менша або дорівнює силі Архімеда; б) сила тяжіння менша сили Архімеда; в) сила тяжіння більша сили Архімеда; г) густина однорідного… 2. Яку назву в рівнянні Бернуллі для усталеної течії ідеальної нестисливої… а) статичний тиск; б) динамічний тиск; в) гідростатичний тиск; г) повний тиск.

ЕЛЕМЕНТИ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ МЕХАНІКИ

а) закони механіки; б) закони природи; в) закон взаємозв’язку маси та енергії; г) закони Ньютона. 2. Як називають твердження, за яким усі закони природи однаково формулюються… а) принцип відносності Галілея; б) перший постулат спеціальної теорії відносності; в) другий постулат спеціальної…

Додаток №3

Додаток №3, який пропонується студентам для самостійно опрацювання, містить питання для самоконтролю до розділу курсу загальної фізики «Механіка».… Як відомо, складовими навчальних досягнень студентів молодших курсів з курсу… Для того, щоб студенти у результаті навчання досконало оволоділи майбутньою спеціальністю, їм необхідно постійно…

КІНЕМАТИКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ

2. Що називають механічним рухом? Як розуміти відносність механічного руху? 3. Які три способи опису руху матеріальної точки використовують у… 4. Що називають радіус-вектором матеріальної точки?

КЛАСИЧНА ДИНАМІКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ. СИЛИ У МЕХАНІЦІ

2. Що є причиною зміни стану спокою або рівномірного прямолінійного руху матеріальної точки (тіла) в інерціальній системі відліку? 3. Що таке інертність тіла? Яка фізична величина служить мірою інертності… 4. Мірою якої властивості тіла є його маса? Яку масу називають «інертною», а яку «гравітаційною»?

КЛАСИЧНА ДИНАМІКА СИСТЕМИ МАТЕРІАЛЬНИХ ТОЧОК

2. Що називають центром мас системи матеріальних точок? Запишіть формулу, за якою можна визначити положення центра мас системи матеріальних… 3. Що називають імпульсом системи матеріальних точок? 4. Як формулюється теорема про рух центра мас?

РОБОТА ТА ЕНЕРГІЯ

2. За яких умов сила не здійснює роботи? 3. Чи здійснює роботу сила, яка перпендикулярна до переміщення? 4. За якою формулою можна визначити роботу змінної сили?

НЕІНЕРЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ ВІДЛІКУ В КЛАСИЧНІЙ МЕХАНІЦІ

2. Чи існують сили інерції у інерціальних системах відліку? 3. За якою формулою обчислюють силу інерції, що діє на тіло маси m у… 4. Яка сила інерції діє на нерухоме тіло маси m, яке знаходиться на відстані від осі обертання у системі відліку, що…

ОСНОВНІ ЗАКОНИ КІНЕМАТИКИ ТА ДИНАМІКИ ТВЕРДОГО ТІЛА. ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ ПРУЖНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ. ЕЛЕМЕНТИ СТАТИКИ ТВЕРДОГО ТІЛА

2. Який рух твердого тіла називається поступальним? Які фізичні величини характеризують кінематику поступального руху твердого тіла? 3. Що називають моментом інерції твердого тіла відносно нерухомої осі… 4. За якою загальною формулою визначають момент інерції матеріальної точки та твердого тіла відносно нерухомої осі…

ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ

2. Яка рідина називається ідеальною? За яких умов реальну рідину можна вважати ідеальною? 3. До яких видів деформації газ і рідина проявляють пружні властивості? У… 4. Сформулюйте закон Паскаля для рідин і газів. Наведіть приклади використання цього закону в різних механізмах.

МЕХАНІЧНІ КОЛИВАННЯ І ПРУЖНІ ХВИЛІ

2. Які коливання називаються вільними? За яких умов вільні коливання будуть незгасаючими? 3. Які коливання називають гармонічними? Запишіть рівняння гармонічного… 4. Запишіть формули, за якими визначають зміщення та швидкість зміщення коливальної системи, яка здійснює гармонічний…

ЕЛЕМЕНТИ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ МЕХАНІКИ

2. Сформулюйте постулати спеціальної теорії відносності Ейнштейна. 3. Запишіть перетворення Лоренца для просторових координат та для часу при… 4. Поясніть причину відносності проміжків часу (релятивістське сповільнення часу), яка є наслідком перетворень…

Додаток №4

ПОРІВНЯЛЬНИЙ ФІЗИЧНИЙ СЛОВНИК

Механіка та молекулярна фізика

  Русский словарь Український словник English dictionary Francais dictionnaire Д. равномерное…   Русский словарь Український словник English …   Русский словарь Український словник English dictionary Francais …

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ І РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2. Пологрудов В.А. Вопросы методики преподавания физики в вузе. – Кемерово, 1979. – 90 с. 3. Мелешина А.М., Зотова И.О. О преподавании физики в вузе. – Воронеж: Изд-во… 4. Дущенко В.П., Кучерук І.М. Загальна фізика. Фізичні основи механіки. Молекулярна фізика і термодинаміка. – К.: Вища…

– Конец работы –

Используемые теги: Самостійна, робота, студентів, вивчення, механіки0.078

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ З ВИВЧЕННЯ МЕХАНІКИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Командний рядок. Робота з файлами. Командний рядок. Робота з пакетними (bat, batch) файлами. Командний рядок. Робота з командами SET, IF GOTO. Windows XP. Створення файлу відповідей
Лабораторна робота Командний рядок Робота з файлами Лабораторна робота Командний рядок Робота з пакетними... ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

Предмет теоретичної механіки Теоретична механіка – це одна з дисциплін науки Механіка
Теоретична механіка це одна з дисциплін науки Механіка Саме слово механіка грецького походження і в прямому перекладі означає хитрість Цей... Механіка це наука про найпростішу форму руху матерії механічний... Механічним рухом називається переміщення одного матеріального об єкта або його частини відносно іншого іншої його...

До виконання розрахунково-графічної роботи та самостійного вивчення дисципліни «МАСОПЕРЕДАЧА»
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО... ГОСПОДАРСТВА...

Самостійна робота на тему: Екологічний моніторинг 1. Визначити поняття екологічний моніторинг, його найважливіші питання
Мета... Визначити поняття екологічний моніторинг його найважливіші питання... Проаналізувати блок схему системи моніторингу його значення...

До самостійного вивчення дисципліни Управлінський облік
львівський Національний університет імені івана франка... Методичні вказівки до самостійного вивчення дисципліни...

Робоча програма і короткий конспект лекцій до самостійного вивчення курсу Економетрія 7.050106 Облік і аудит і 7.050107 Економіка підприємств
Харківська національна академія... міського господарства Робоча програма і короткий конспект лекцій...

Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни Філософія
Київський національний економічний університет... Філософія Навчально методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни...

Регіональне лісівництво Методичні вказівки до виконання курсової роботи Для студентів спеціальності 30401 – «Лісове господарство»
Харківський національний аграрний університет... імені В В Докучаєва...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ З ДИСЦИПЛІНИ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам