Класифікація еталонів

 

За призначенням, функціональними можливостями і метрологічними характеристиками еталони поділяють на первинні, державні, вторинні, вихідні, еталони-копії, робочі, еталони передавання.

___________________________ – еталон, що забезпечує відтворення одиниці з найвищою в країні (порівняно з іншими еталонами тієї ж одиниці) точністю.

 

____________________________ – еталон, визнаний спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології як основа для встановлення значень усіх еталонів даної одиниці вимірювань, що є у державі.

 

______________________________– еталон, що одержує розмір одиниці безпосередньо від первинного еталона даної одиниці, або, у разі його відсутності, − відповідного еталона іншої країни.

 

______________________________ – еталон, який має найвищі метрологічні властивості серед еталонів даної одиниці, що є у державі, на підприємстві, в установі чи організації.

 

_____________________________– еталон, призначений для повірки чи калібрування засобів вимірювальної техніки.

 

_____________________________ − вторинний еталон, призначений для передавання розміру одиниці ФВ робочим еталонам. Створюється, як правило, для зниження завантаження первинного еталона та застереження його фізичного зносу.

____________________________ − вторинний еталон, як правило, транспортабельний (мобільний), призначений для взаємного звірення еталонів, які за якихось обставин не можуть бути звірені безпосередньо.

 

Зауважимо, що вимога відтворення одиниці є обов’язковою тільки для первинного еталона. Інші еталони, у залежності від різних обставин, можуть не відтворювати розмір одиниці, але вимога зберігання і передавання залишається необхідною для всіх категорій еталонів.