Організація робіт з метрологічної атестації

ЗВТ передаються на метрологічну атестацію разом з документацією, до складу якої входить :

· технічне завдання на розробку ЗВТ чи документ, що його заміняє;

· експлуатаційна документація;

· технічні умови;

· проект програми та методики метрологічної атестації (ПМА);

· проект методики метрологічної перевірки ЗВТ як окремий документ чи розділ експлуатаційної документації.

На імпортні засоби вимірювальної техніки, експлуатаційна документація подається у виді комплекту документації фірми-виробника на даний ЗВТ (з перекладом українською мовою) і експлуатаційну документацію, розроблену на підставі документів фірми-виробника.

Якщо в ТЗ на розробку випробувального обладнання чи іншого виробу, до складу якого входить вимірювальний канал чи схема, передбачено відомчі (міжвідомчі) приймальні випробування, то метрологічна атестація вимірювального каналу може бути поєднана з випробуваннями. В цьому випадку ПМА може входити як складова частина у програму приймальних випробувань.

Проект ПМА розроблюється та погоджується до початку проведення атестації і в загальному вигляді повинен містити послідовність дій і вимоги до:

· розгляду технічної документації;

· експериментального дослідження метрологічних характеристик;

· оформлення результатів атестації;

Розробка ПМА може бути виконана за угодою з організацією, яка проводить метрологічну атестацію.

ПМА затверджується організацією, яка проводить метрологічну атестацію і погоджується з організацією, що подає ЗВТ на атестацію.

За наявності ПМА, що поширюється на аналогічний ЗВТ, нову ПМА можна не розробляти. В разі необхідності погоджуються доповнення до ПМА на аналогічний ЗВТ.

Питання забезпечення зразковими ЗВТ та обладнанням, необхідним для проведення атестації, вирішується сумісно організацією, що подає ЗВТ на метрологічну атестацію, і організацією,яка проводить метрологічну атестацію.