Організація захищеного режиму. Регістр стану процесора. Віртуальна пам’ять. Сегментація пам’яті. Сторінкова організація пам’яті.

Мінімальний захист який вик в комп системах в основному використовує 2 режими:

  1. Режим повного доступу до ресурсів системи
  2. Режим часткового доступу

Такий спосіб забезпечує зняття конфліктів, що пов’язані із втручанням різних користувачів до конкретного ресурсу, а також забезпечують функціонування різного роду додатків.

Багатозадачний режим повинен забезпечуватися захистом від несанкціонованого доступу та зачобами розподілу ресурсів системи. Захищений режим є основним режимом 32-розрядних процесорів і забезпечує повну незалежність виконання багатьох задач одночасно. В основному даний режим передбачає розподіл ресурсів пам’яті та різного роду системних таблиць, доступ до яких організовується з допомогою переривань, які в певний момент часу надають таблицю для користування. В основному захист пам’яті базується на програмно керованих засобах, тобто на рівні О.С. В захищеному режимі використовується сегментація пам’яті, відповідно до цього кожна задача використовує ті сегменти, які їй дозволила О.С. Інформація про це записується в дескрипторних таблицях. Захист пам’яті за допомогою сегментації не дозволяє:

· Використовувати сегменти не за призначенням

· Порушувати права доступу

· Отримувати доступ до елементів які виходять за рамки сегменту

· Змінювати вміст таблиць дескрипторів (не маючи на це прав)

Захищений режим має засоби переходу від 1-ї задачі до іншої. Стан кожної задачі може бути збережений в спеціальному сегменті стану

Механізм що дозволяє будь якій задачі використовувати логічний адресний простір до 64 Гбайт наз механізмом віртуальної пам’яті.