Фінансові

Субсидії (subsidy) – грошова виплата, направлена на підтримку національних виробників і непряму дискримінацію імпорту.

- внутрішні (domestic subsidy) – найбільш прихований фінансовий метод торгової політики і дискримінація проти імпорту, яка передбачає бюджетне фінансування виробництва всередині країни товарів, які конкурують з імпортом.

- експортні (export subsidy) – фінансовий нетарифний метод торгової політики, який передбачає бюджетні виплати національним експортерам, що дозволяє продавати товар іноземним покупцям за більш низькою ціною, ніж на внутрішньому ринку, і збільшувати тим самим експорт.

- непрямі – приховане дотування експортерів через надання пільг зі сплати податків, пільгові умови страхування, позики за заниженою ставкою, повернення імпортних мит тощо.

- прямі – безпосередні виплати експортеру після здійснення ним експортної операції на суму різниці його витрат і отриманого ним доходу.

Експортне кредитування (export credit) – метод фінансової нетарифної зовнішньоторгової політики, який передбачає фінансове стимулювання державою розвитку експорту національними фірмам.

Демпінг (dumping) просування товару на зовнішній ринок за рахунок зниження експортних цін нижче нормального рівня цін, що існують у цих країнах.

- взаємний (reciprocal dumping) – зустрічна торгівля двох країн одним і тим же товаром за заниженими цінами.

- зворотній(reverse dumping) – завищення цін на експорт в порівнянні з цінами продажу тих же товарів на внутрішньому ринку.

- навмисний (predatory dumping) – тимчасове навмисне зниження експортних цін з метою витіснення конкурентів з ринку і наступного встановлення монопольних цін.

- постійний (persistent dumping) – постійний експорт товарів за ціною нижче справедливої.

- спорадичний (sporadic dumping) – епізодичний продаж надлишкових запасів товарів на зовнішній ринок за заниженими цінами.