Міжнародне позичання та кредитування

Міжнародне позичання та кредитування (international borrowing and lending) – видача та отримання коштів в борг на термін, який передбачає виплату відсотка за їх використання.

Основними інструментами міжнародного позичання і кредитування є такі:

1. Торгові кредити (trade credits) – вимоги і пасиви, які виникають в результаті прямого надання кредиту постачальниками і покупцями за угодами по товарам і послугам, та авансові платежі за роботу, яка здійснюється в зв’язку з такими угодами.

2. Позики(loans) – фінансові активи, що виникають внаслідок прямого позичання коштів кредитором позичальнику, в результаті якого кредитор або не отримує жодного письмового гарантійного зобов’язання або отримує борговий цінний папір.

3. Валюта(currency) – банкноти та монети, які перебувають в обігу і використовуються для здійснення платежів.

4. Депозити(deposits) – деноміновані в місцевій або іноземній валюті перевідні депозити, які безперешкодно за першою вимогою перетворюються в готівку і можуть бути використані для здійснення платежів.

5. Інші активи і пасиви(other assets and liabilities) – залишкова категорія, до якої відносяться всі інші види руху капіталу, наприклад внески країн у міжнародні організації.

Міжчасова торгівля (intertemporal trade) – збільшене поточне споживання за рахунок скорочення споживання в майбутньому (запозичення) або занижене поточне споживання на користь більшого споживання в майбутньому (кредитування).