рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

До виконання курсової роботи ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

До виконання курсової роботи ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА - раздел Образование, Міністерство Освіти ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА ”

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання курсової роботи

Quot;ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

ПІДПРИЄМСТВА"

з дисципліни "Економіка і управління підприємства"

Для студентів рівня спеціаліста і магістра наступних напрямків підготовки: 7.8.06010201 «Архітектура будівель і споруд», 7.8.06010202 «Містобудування», 7.8.06010203 «Дизайн архітектурного середовища» та 7.8.02020701 «Дизайн» стаціонарної форми навчання

 

 

Затверджено

на засіданні кафедри

економіки підприємства

та інвестицій

 

Протокол № 6 від 15. 12. 2011 р.

 

 

Львів 2012 р.


 

Економіка і управління підприємства: Методичні вказівки до виконання курсової роботи для студентів рівня спеціаліста і магістра наступних напрямків підготовки: 7.8.06010201 «Архітектура будівель і споруд», 7.8.06010202 «Містобудування», 7.8.06010203 «Дизайн архітектурного середовища» та 7.8.02020701 «Дизайн» стаціонарної форми навчання / Укл.: І.Б.Скворцов, І.З.Крет, В.В.Войцеховська, А.В.Симак, Л.І.Ріжко, Н..Ю. Мирощенко - Львів, 2012. - 61 с. № 4321 від 27.06.2012 р. Видавництво Національного університету "Львівська політехніка"

 

 

Укладачі: Скворцов І.Б., доктор екон.наук, проф..

Крет І.З., канд. екон. наук, доц.;

Войцеховська В.В., канд. тех. наук, доц.;

Симак А.В , канд. екон. наук, ст.викл.;

Ріжко Л.І., ст. викл.;

Мирощенко Н.Ю. , асистент.

 

Рецензенти Стадницький Ю.І., доктор екон.наук, проф.

Войцеховська Ю.В., канд. екон. наук, доцент кафедри

менеджменту організацій

.

 

 

Відповідальний за випуск Козик В.В., канд.екон.наук, професор.

 

© Національний університет “Львівська політехніка”, 2012 р.


ВСТУП

 

Дані методичні вказівки покликані допомогти студентам напряму “Архітектура ”, “Реставрація творів мистецтва ” і “Дизайн ” (рівень бакалавра) в написанні, а головне у виконанні тих певних обчислень, які необхідні для визначення вартості підприємницького проекту та обґрунтуванні виробничої програми.

Їх поява і зміст охоплюють основні аспекти, що пов’язані із наявними на практиці і можливими помилками при проведенні обчислень бізнес-плану.

Планування підприємницької діяльності визначає мету, якої фірма прагне досягти, стратегію її діяльності у поєднанні з термінами, в межах яких ця мета може бути досягнута.

У світовій практиці плани реалізації підприємницьких проектів отримали назву бізнес-планів.

Бізнес-план - це інструмент підприємця, який описує основні аспекти діяльності майбутнього підприємства чи реалізації проекту, аналізує всі проблеми з якими можна зіткнутись, а також визначає способи вирішення цих проблем в часі з метою отримання максимального прибутку внаслідок реалізації даного проекту.

Користувачами цього інструменту, в першу чергу, є:

· самі підприємці, щоб скрупульозно проаналізувати свої ідеї, перевірити їх реальність та економічну обґрунтованість;

· банкіри та інвестори, які збираються фінансувати даний проект;

· працівники фірми, які хочуть зрозуміти свою перспективу, усвідомити поставлені перед ними завдання.

Бізнес-план допомагає підприємцям та зацікавленим сторонам вирішити такі завдання:

· вивчення місткості та перспектив розвитку майбутнього ринку збуту;

· оцінка витрат, які будуть необхідні для виготовлення та збуту потрібної цьому ринку продукції та співставлення їх з цінами, за якими можна буде продавати свої товари і визначати потенційну прибутковість задуманого бізнесу;

· визначення показників, за якими можна буде регулярно визначати хід виконання завдань, а також можливих небезпек для бізнесу.

Бізнес-план необхідний керівникам підприємств, співробітникам, майбутнім компаньйонам, оскільки він показує загальну мету роботи і дає змогу обрати найбільш ефективний шлях вирішення завдання. Бізнес-план потрібен також для того, щоб переконати банкірів чи інших інвесторів вкласти у справу капітал — під “голі” ідеї та некваліфіковано виконані розрахунки грошей ніхто не дасть.

Стратегія фінансування. Це остання частина бізнес-плану, яку складають за даними попередніх розділів. У ній викладається план одержання коштів для створення або розширення підприємства. Насамперед зазначається, скільки взагалі потрібно коштів для реалізації проекту, а далі —звідки планується одержати їх, у якій формі та коли очікується повне повернення коштів та одержання доходів інвесторами.

Відповідь на перше питання містить основний розділ бізнес-плану — “Фінансовий план”. Джерела фінансування можуть бути різними. Фінансуванню через кредити надається перевага в тих проектах, які пов'язані з розширенням виробництва на діючих підприємствах. Оскільки в цьому разі немає проблем з матеріальним забезпеченням кредиту (в його ролі можуть виступити наявні активи), то тут ризик для кредиторів менший, а це означає, що і плата за кредит менша.

Економіка підприємства – наука про ефективність виробництва, шляхи і методи досягнення підприємством своїх цілей за умов раціонального використання ним всіх видів ресурсів.

Предметом вивчення економіки підприємства є способи ефективного використання ним всіх видів ресурсів та елементів виробничого процесу.

Курсова робота “Економічне обґрунтування діяльності підприємства” необхідна для допомогти студентові в оволодінні навиками практичних знань з основних питань курсу, що стосуються діяльності підприємства за умов ринку. У курсовій роботі студент повинен за індивідуальними даними про показники річної виробничої програми підприємства визначити показники її виконання. На основі даних про запропоновані варіанти інвестиційних проектів розвитку підприємства на наступний рік вибрати кращий з даних варіантів і розрахувати очікувані показники нової виробничої програми діяльності підприємства.

Методичні вказівки включають:

методику розрахунку індивідуальних коефіціентів та вибору виробів, що випускаються підприємством (за умови, що студент не взяв завдання у викладача); вихідні дані для розрахунків; методичні вказівки до виконання курсово роботи; вимоги до оформлення курсової роботи.

Основою для виконання розрахунків у 3- му розділі є розділ 1 методичних вказівок до виконання курсової роботи на тему „Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства ”/Укл.: В.І.Довбенко, Л.І.Ріжко, А.Р.Стояновський, О.Я.Загорецька /[20,с.3-30].

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Зрозуміло, що сам бізнес-план визначає і характеризує величину коштів, необхідних для здійснення відповідного проекту і є однією із найважливіших категорій, використовуваних у сфері виробництва, а також і в архітектурі, будівництві та дизайні або мистецтві.

Необхідно відзначити, що дані методичні вказівки покликані допомогти студентам напряму “Архітектура ”, “Реставрація творів мистецтва ”і “Дизайн ” (рівень спеціаліста і магістра) в написанні, а головне у визначенні вартості підприємницького проекту і обґрунтування виробничої програми даного підприємства.

Подані у методичних вказівках додатки охоплюють найбільш можливі варіанти визначення вартості проектованого об’єкту .Також треба зупинити увагу на тому, що необхідно слідкувати за одиницями виміру. Особливо це стосується при визначенні впливу зменшення ставки ПДВ на економічні показники підприємства.

 

СТРУКТУРА КУРСОВОЇ РОБОТИ

Завданням – вихідними даними для виконання розрахунків у 1-2 розділах є останні 5 –ть цифр залікової книжки студента! Наприклад 52878, то для розрахунків приймається значення доходу (виручки. виторгу або надходжень від продажу) – 52 878 у.о. А коли 01234 (тобто першою цифрою є 0) – перед нулем дописуємо цифру 3, тоді значення доходу (виручки. виторгу або надходжень від продажу) – 301 234 у.о.

А завданням – вихідними даними для виконання розрахунків у 3 му розділі є методика розрахунку індивідуальних коефіцієнтів та вибору виробів, що випускаються підприємством (якщо студент не отримав індивідуального завдання), або алгоритм розрахунків у курсовій роботі.

Зміст та структура бізнес-плану сьогодні не регламентується ніякими нормативними чи інструктивними документами. Суть, основна ідея підприємницького проекту чітко, лаконічно та переконливо розкривається у зведеному розділі бізнес-плану - узагальнюючому резюме. Всі аспекти проекту деталізуються в таких основних розділах бізнес-плану:

1. Викладення суті проекту та характеристика продукції. 2. Оцінка ринку збуту. 3. Аналіз справ у галузі та оцінка конкурентоспроможності. 4. План маркетингу. 5. Виробничий план. 6. Організаційний план. 7. Оцінка ризику та страхування. 8. Ресурсне забезпечення. 9. Фінансовий план.

Сам фінансовий план узагальнює матеріали попередніх розділів у вартісному втіленні. Основними його елементами виступають:

прогноз обсягів реалізації у вартісному вираженні; зведений план доходів і витрат; план грошових надходжень і виплат; зведений баланс активів і пасивів; графік досягнення беззбитковості.

Загальна сума коштів на реалізацію бізнес-плану повинна бути раціонально розподілена у часі з виділенням одноразових (капітальних) і поточних витрат.

При цьому важливо звернути увагу на синхронність надходжень і витрачання фінансових ресурсів, забезпечення достатнього ступеня ліквідності активів.

У належним чином опрацьованому бізнес-плані, звичайно, подається декілька варіантів графіка досягнення беззбитковості (самоокупності) з відображенням постійних і змін­них витрат, які відповідають різним рівням цін з виділенням найбільш ймовірного варіанту.

Особливої уваги потребує обґрунтування джерел і форм отримання фінансових ресурсів та термінів повного повернення інвестованих коштів. У ряді випадків окремим розділом представляється юридичний план, який присвячується аналізу переваг обраної форми власності та правового статусу підприємства.

Викладач може особисто видати завдання студентові на виконання курсової роботи, або студент використовує пункт 8 даної методички.

Третій розділ виробнича програма передбачає розгляд таких питань, як виробнча програма та її виконання, чисельність працюючих, середньорічна вартість основних фондів, складання кошторису вмтрат і калькуляції витрат на виготовлення виробів а також розрахунок нормативу оборотних засобів і ціни виробів.

ОСНОВНІ ОБЧИСЛЕННЯ У ФІНАНСОВОМУ ПЛАНІ

Бізнес-план — це техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) ефективності діяльності підприємства, яке передбачається організувати. До розробки бізнес-плану бажано залучати фахівців, але і замовникові слід… Цей розділ містить узагальнення усіх попередніх матеріалів у вартісному вираженні. Для цього розробляють кілька…

ОБЧИСЛЕННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ

Собівартість продукції – це грошовий вираз затрат підприємства на виробництво і реалізацію продукції. Собівартість продукції характеризує… Собівартість продукції як показник використовується для контролю за… За умов самофінансування зниження собівартості є основним джерелом зростання прибутку підприємства.

РОЗРАХУНОК РЕНТАБЕЛЬНОСТІ І ТЕРМІНУ ОКУПНОСТІ

Отже, рентабельність - це відносний показник, що характеризує рівень ефективності (доходності) роботи підприємства. Розрізняють такі основні види рентабельності: 1. Рентабельність окремих видів продукції (Рі):

СТРУКТУРА І ПРИЗНАЧЕННЯ ДОДАТКУ

  Студенти напряму “Архітектура ”, “ Реставрація творів мистецтва ” і студенти… Схему розробки бізнес-плану подано на рис.6.1.

ПРИБУТКОВІСТЬ ПРОЕКТУ

Прибуток – це та частина виручки, що залишається підприємству після відшкодування усіх витрат, пов'язаних з виробництвом, реалізацією продукції та… Розрізняють такі види прибутку: 1. Прибуток від реалізації (Преал), який визначається як різниця між виручкою від реалізації продукції (без врахування…

ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМИ КОЕФІЦІЕНТАМИ

8.1.Розрахунок індивідуальних коефіціентів Для вибору вихідних даних кожному студентові неохідно розрахувати… Індивідуальний сумарний коефіцієнт (К) визначають додаючи груповий, порядковий та іменний коефіцієнти.

ВИХІДНІ ДАНІ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ

Вихідні дані для розрахунку показників виробничої програми підприємства та її виконання   № п/ч Назва   виробу Річні обсяги виробництва, тис. шт Запаси …

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Розрахунок показників виробничої програми підприємства та її виконання

Процент виконання планових завдань з виробництва і реалізації продукції в натуральних показниках визначають для кожного виробу зокрема.

Результати розрахунків можна подати у вигляді таблиці:

Таблиця 10.1

Виконання планових завдань з виробництва і реалізації

Види продукції Обсяг виробництва, тис. шт. % виконання Обсяг реалізації, тис. шт. % виконання
план звіт план звіт
А            
В            
С            

 

Розрахунок чисельності промислово-виробничого персоналу підприємства

· чисельність основних виробничих робітників визначають за формулою 10.1. для кожного виду продукції зокрема і на підприємстві в цілому. Результат…     де Тсум – трудомісткість виконання робіт,… · бюджет робочого часу визначається на основі даних про кількість робочих днів у розрахунковому році, очікуваний…

Таблиця 10.3

Розрахунок чисельності основних виробничих робітників

Визначення фактичної чисельності основних виробниичих робітників на початок кожного місяця у звітному періоді (Чор ф) здійснюється з врахуванням… Середньоспискова чисельність основних виробничих робітників (Чор с) за звітний… Чс = (Ч1 / 2 + Ч2 + Ч3 + … + Ч12 + Ч11 / 2) / 12 (10.2)

Фонд заробітної плати працівників підприємства

· встановлення розцінки на виготовлення одного виробу шляхом множення трудомісткості його виготовлення (табл.9.2) на середнню годинну тарифну… · розрахунок тарифної заробітної плати основних виробничих робітників, які… · розрахунок планового фонду основної заробітної плати робітників-відрядників визначають з розрахунку 20% розміру…

Таблиця 10.4

  · фонд основної заробітної плати (ФОЗП) працівників підприємства, який… · річний (плановий і звітний) фонд заробітної плати (ФЗП) працівників підприємства з врахуванням додаткової…

Вартісна оцінка основних виробничих фондів підприємства

Розрахунок включає визначення початкової, залишкової їх вартості на початок і на кінець року, балансової вартості, а також суми амортизаційних… Початкову вартість на кінець року знаходять за даними табл. 9.9 і табл.9.10… Залишкову вартість на початок і на кінець року знаходять з врахуванням зношення за даними табл. 9.9 і табл.9.10 для…

Складання кошторису витрат на виробництво продукції

Кошторис витрат на виробництво продукції визначає загальну величину витрат підприємства, пов’язаних з виробництвом продукції в розрахунку на рік. … Кошторис виробництва складають за економічними елементами, до яких належать… 1) матетіальні витрати;

Розрахунок матеріальних витрат

  Для визначення суми матеріальних витрат без ПДВ отримані загальні величини… Аналогічний розрахунок матеріальних витрат необхідно виконати для звітного періоду з врахуванням підвищених цін на…

Калькулювання собівартості продукції

Калькуляція собівартості одиниці продукції складається з типових калькуляційних статей, наведених у табл. 10.9. В курсовій роботі необхідно скласти… Розрахунки за кожною статтею калькуляції передбачають визначення витрат на… Витрати „Сировини і матеріалів на технологічні потреби” розраховують окремо для кожного виду сировини і матеріалів…

Таблиця 10.10

Розподіл постійних та змінних накладних виробничих витрат

  Для визначення повної собівартості продукції неохідно розрахувати… Адміністративні (загальногосподарські) витрати є постійними витратами періоду і становлять в загальній сумі (130 + К)%…

Розподіл позавиробничих витрат

  Собівартість реалізованої продукції в плановому і звітному періодах…  

Визначення сукупного нормативу оборотних засобів підприємства

Норматив оборотних засобів підприємства визначається за всіма нормованими оборотними засобами, до яких належать оборотні фонди (виробничі запаси,… Розрахунки виконують тільки для планового періоду. · Норматив власних оборотних засобів у виробничих запасах визначається множенням денної потреби у певному виді…

Розрахунок нормативу власних оборотних засобів підприємства

У виробничих запасах

1- норматив інших матеріальних ресурсів, що споживаються допоміжним, обслуговуючим господарством і на експлуатаційні потреби визначається на основі…   ·     Норматив власних оборотних засобів у незавершеному виробництві визначають за…

Визначення ціни продукції

 

 

 
 

Гуртова ціна j-го виробу без врахування ПДВ (Ц гj):

 

 
 

Відпускна ціна j-го виробу (Цвj):

де Сj – повна собівартість j-го виробу, грн;

Рj – рентабельність j-го виробу (табл.9.1),%;

Ст.ПДВ – ставка податку на додану вартість, %.


АЛГОРИТМ РОЗРАХУНКІВ У КУРСОВІЙ РОБОТІ

  Додаток 1 Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України

Суть проекту та характеристика послуг………………………………….………………………7

1.3. Оцінка ринку збуту..................................................................................................8

1.4. Аналіз стану справ у галузі та оцінка

конкурентоспроможності………………………………………………………………8

1.5. План маркетингу.......................................................................................................9

1.6. Організаційний план................................................................................................9

1.7. Оцінка ризику та страхування...............................................................................10

1.8. Фінансовий план…………………………………………………………………...10

 

РОЗДІЛ 2. ВПЛИВ ЗНИЖЕННЯ СТАВКИ ПДВ З 20 ДО 10% НА ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ПІДПРИЄМСТВА “ЛЬВІВШАРМ”………………………………..15

 

РОЗДІЛ 3. ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА ПІДПРИЄМСТВА ………………………19

 

3.1.Виробнича програма та її виконання……………………………………….........19

3.2.Чисельність працюючих…………………………………………………….........19

3.3.Середньорічна вартість основних фондів………………………………….........22

3.4.Складання кошторису витрат…………………………………………………….23

3.5.Складання калькуляції витрат на виготовлення виробів ………………………25

3.6.Розрахунок нормативу оборотних засобів………………………………………27

3.7.Визначення ціни виробів…………………………………………………………28

 

 

ВИСНОВКИ........................................................................................................................29

 

ЛІТЕРАТУРА......................................................................................................................30

 


Вступ

 

 

Планування підприємницької діяльності визначає мету, якої фірма прагне досягти, стратегію її діяльності у поєднанні з термінами, в межах яких ця мета може бути досягнута.

Розділ "Планування підприємницького проекту" покликаний допомогти оволодіти навиками практичних знань з основних питань курсу, що стосуються діяльності підприємства за умов ринку.

Планування підприємницької діяльності визначає мету, якої фірма прагне досягти, стратегію її діяльності у поєднанні з термінами, в межах яких ця мета може бути досягнута.

У світовій практиці плани реалізації підприємницьких проектів отримали назву бізнес-планів. Бізнес-план - це інструмент підприємця, який описує основні аспекти діяльності майбутнього підприємства чи реалізації проекту, аналізує всі проблеми з якими можна зіткнутись, а також визначає способи вирішення цих проблем в часі з метою отримання максимального прибутку внаслідок реалізації даного проекту. Користувачами цього інструменту, в першу чергу, є:

· самі підприємці, щоб скрупульозно проаналізувати свої ідеї, пере­вірити їх реальність та економічну обґрунтованість;

· банкіри та інвестори, які збираються фінансувати даний проект;

· працівники фірми, які хочуть зрозуміти свою перспективу, усвідомити поставлені перед ними завдання.

Бізнес-план допомагає підприємцям та зацікавленим сторонам вирішити такі завдання:

· вивчення місткості та перспектив розвитку майбутнього ринку збуту;

· оцінка витрат, які будуть необхідні для виготовлення та збуту потрібної цьому ринку продукції та співставлення їх з цінами, за якими можна буде продавати свої товари і визначати потенційну прибутковість задуманого бізнесу;

· визначення показників, за якими можна буде регулярно визначати хід виконання завдань, а також можливих небезпек для бізнесу.


Економіка підприємства - наука про ефективність виробництва, шляхи і методи досягнення підприємством своїх цілей за умов раціонального використання ним всіх видів ресурсів. Предметом вивчення економіки підприємства є способи ефективного використання всіх видів ресурсів та елементів виробничого процесу.

Курсова робота «Економічне обґрунтування діяльності підприємства» покликане допомогти нам оволодіти навиками практичних знань з основних питань курсу, що стосуються діяльності підприємства за умов ринку.

У курсовій роботі ми повинні за індивідуальними даними про показники річної виробничої програми підприємства визначити показники її виконання. На основі даних про запропоновані варіанти інвестиційних проектів розвитку підприємства на наступний рік вибрати кращий з даних варіантів і розрахувати очікувані показники нової виробничої програми діяльності підприємства. Здійснити оптимізацію ціни на вироби, що випускаються підприємством, виходячи з, критерію максимізації прибутку. За індивідуальним завданням розрахувати вплив змін техніко-економічних показників на результати діяльності підприємства.

Із вступом вітчизняної економіки в ринкову стадію свого розвитку змінились форми ведення господарської діяльності. Підприємствам надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, виборі способів організації, збуту продукції. При цьому підприємства виходять із власних ресурсних можливостей із врахуванням широкого спектру факторів, які впливають на ефективність використання виробничого потенціалу.

Економіка є найбільшою сферою суспільних відносин і розглядається у декількох значеннях :

1. як сукупність відносин, що визначаються характером власності на засоби виробництва; 2. як господарство окремого району, країни ... 3. як наукова дисципліна , що займається вивченням народного господарства, його галузей, окремих підприємств, а також окремих елементів виробництва(капітал, фонди, праця і т.п.).


Вихідні дані (завдання)

Вихідні дані для розрахунку показників виробничої програми

Назва виробу Річні обсяги виробництва, тис. шт.. Запаси готової продукції на початок poку, тис. шт.. Запаси готової продукції на кінець poку, тис. шт.. Вироб- ничий цикл, дні Рентабе- льність за планом, %
план звіт планові фактичні планові фактичні
Є 28,75 32,5 15,0
М 2,75 6,0 4,4 21,0
П 82,5 4,125 2,625 5,75 5,25 5,5 16,2
Норми витрат ресурсів на виробництво одного виробу  
Види виро- бів Сировина і матеріали Комплек тyючі (з ПДВ), грн Паливо, кг Електро- енергія, кВт-год Трудо- місткість, люд-гoд  
W, кг Х, кг Y, м3 Z, м2  
 
Є - 0,3 - - - 0,5 1,5 0,15  
М 13,6 - 0,0045 - - 12,3 12,3 8,5  
П - 7,9 0,0054 - - 9,1 9,1 8,5  
                             

 

Основні виробничі фонди підприємства
Групи Власні на початок року, тис. грн Орен-довані тис.грн. Ступінь зносу, % Введено, тис.грн. Вибуло, тис.грн.
всього в т.ч здані в оренду влас-них орен-дова-них липень серпень липень серпень вересeнь
1. - - - - 287,5 - -
2. - 42,5 - - - -
4. - - 187,5 - 222,5 -

Дані про матеріальні ресурси

Підвищення цін на матеріали та паливно­-енергетичні ресурси, % Встановлення жорсткіших норм витрачання матеріальних ресурсів, % Період: поставки/зриву поставки, дні
w х у Z Паливо
4,6 5,5 7/3 7/2,5 15/6 18/7 5,5/2

 

 

Вихідні дані: виручка (дохід) для 1-2 –го розділів - 131 131у.о.

 

Завдання видано:

 

Керівник КР /Крет І.З./


РОЗДІЛ І. ПЛАНУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ

 

1.1. Резюме

Підприємство “Львівшарм ” - фірма, що має на меті задовольнити потреби людей необхідними товарами, зокрема у сфері друкованої продукції а також проведення необхідних консультацій з будь-яких проблем у цій сфері.

Для реалізації проекту потрібні 8496,0 у.о.(за рік – 101952,0 у.о.)

Прогнозована виручка 131 131 в рік

Прогнозований прибуток 68212,2 у.о. - 1 рік, 204636,0 у.о. - 2 рік, 477485,4у.о. - 3 рік, рентабельність загальна 95,58 %.

Вихідні дані:

А: - статутний фонд 3000 у.о.

- розрахунковий рахунок 570 у.о.

- оплата за реєстрацію 60 у.о.

- оплата за оренду 234 у.о.

- оплата за обладнання 2430,0 у.о.

- вивіска 77 у.о.

- засоби 80 у.о.

транспорт 15 у.о.

- реклама 28 у.о.

- витрати на обслуговування 22 у.о.

∑ = 6516,0

Б: - штатний розклад (за місяць).

- генеральний директор . 450 у.о.

- секретар – бухгалтер 385 у.о.

- продавець 200 у.о.

- керівник виробничого підрозділу 350 у.о.

- виробничий персонал 295 у.о. * 2 = 590 у.о.

∑ = 1975,0 у.о.

В: страхування 5 у.о.

Г: загальна сума витрат 8496,0 у.о.

 

Суть проекту та характеристика послуг

1) Підприємство “Львівшарм” допоможе вам зорієнтуватися у виборі друкованої продукції високої якості. Мета фірми доступно донести до споживача якісні товари друкованої продукції. А… Ліцензія № ЛВ 03256 видана на підприємство ”Львівшарм”.

Рис. 1.2. Графічне зображення точки беззбитковості

4. Розрахунок рентабельності виробництва.

Рентабельність виробництва може бути як загальна так і розрахункова, яка характеризує рівень ефективності роботи підприємства.

Рп.розр. = Пчист.заг.×100%, де Пчист. - величина чистого прибутку.

Взаг. - загальні витрати за рік – сума для реалізації проекту (див. резюме).

Рп.разр. = 68212,2 / 101952,0×100% = 66,91%

Рп.зар. = Псум заг×100%, де Псум. сумарний прибуток за рік.

Рп.заг. = 97446 / 101952,0×100% = 95,58%

План грошових надходжень і витрат представлено в таблиці 1.2.

Таблиця 1.2

План грошових надходжень і витрат

  Термін окупності: Ток. = Взаг./ Пчис.×п = 101952,01 / 68212,2 × 12= 17,93 місяця = 1,49 року.

Суть проекту та характеристика послуг………………….……………………………..39

1.3. Оцінка ринку збуту............................................................................................................40

1.4. Аналіз стану справ у галузі та оцінка

конкурентоспроможності…………………………………………………………….............40

1.5. План маркетингу................................................................................................................40

1.6. Організаційний план..........................................................................................................41

1.7. Оцінка ризику та страхування..........................................................................................42

1.8. Фінансовий план…………………………………………………........................................42

Розділ 2. Вплив зниження ставки ПДВ з 20 до 10% на економічні

показники підприємства «Анталія”………………................................................................47

Розділ 3. Виробнича програма підприємства …………………………………………51

3.1.Виробнича програма та її виконання………………………………...............................51

3.2.Чисельність працюючих……………………………………………................................51

3.3.Середньорічна вартість основних фондів…………………………................................54

3.4.Складання кошторису витрат…………………………………………………………....55

3.5.Складання калькуляції витрат на виготовлення виробів ……………………………...57

3.6.Розрахунок нормативу оборотних засобів……………………………………………...59

3.7.Визначення ціни виробів…………………………………………………………………60

 

Висновки...........................................................................................................................................61

Література..................................................................................................................................62

 

– Конец работы –

Используемые теги: виконання, курсової, роботи, ЕКОНОМІЧНЕ, обґрунтування, діяльності, під, ємства0.106

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: До виконання курсової роботи ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Сутність та організація Підприємницької діяльності. Економіка підприємництва. Особливості регулювання Підприємницької діяльності
ВСТУП... РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ КОРОТКИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ...

КУРСОВА РОБОТА з дисципліни Операційні системи ЗАВДАННЯ НА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ Розробка додатків з використанням різних бібліотек та технологій
Інститут інформаційно діагностичних систем... Кафедра безпеки інформаційних технологій... КУРСОВА РОБОТА ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

З дисципліни Економіка І ФІНАНСИ підприємства Для виконання розрахунково-графічної роботи
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМЕНІ О М БЕКЕТОВА...

Основи організації Фінансів підприємств. Поняття фінансів підприємств, їх зміст, функції
Тема... Основи організації... Фінансів підприємств...

Лекція 6. Методологічні підходи до оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств 1. Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств
План... Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних... Критерії та показники конкурентоспроможності туристичних підприємств...

Грошові кошти та організація розрахунків на підприємствах. Розрахунок планування прибутку. Розрахунок загального та чистого прибутку, їх розподіл і використання. Санація підприємства
Основними завданнями фінансової роботи являються - мобілізація фінансових ресурсів в розмірі, необхідному для забезпечення нормального процесу… Призначення фінансового планування і прогнозування полягає в визначенні потреб… Оперативна фінансова робота складається з комплексу заходів з мобілізації фінансових ресурсів, необхідних для…

Для виконання курсової роботи з дисципліни Аудит галузь знань 0305 Економіка і підприємництво
Миколаївський національний університет імені В О Сухомлинського... Факультет економіки... Кафедра Обліку та фінансів...

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам