ПЕРЕДМОВА

 

 

Широке застосування локальних комп’ютерних мереж (ЛКМ) можна віднести до одної із характерних особистостей впровадження комп’ютерних технологій. Сучасні локальні комп’ютерні мережі об’єднують від двох персональних комп‘ютерів до сотень. Об’єднання персональних комп’ютерів в мережах створює багато переваг користувачам. В першу чергу це їх взаємний зв’язок та можливість мати доступ до використання збільшених комп’ютерних ресурсів.

Методичні вказівки до розрахункової роботи на тему “Проектування локальної мережі” передбачають виконання самостійної роботи з курсу “Комп’ютерні мережі”. В цьому курсу розглядаються основні принципи побудови локальних та глобальних комп’ютерних мереж, організація їх роботи, рівні та засоби управління, пасивне та активне обладнання, що використовується при проектуванні, інженерні розрахунки параметрів та інше.

Виконання розрахункової роботи передбачає закріплення знань та придбання практичних навичок що до проектування локальних комп’ютерних мереж. Вихідні дані передбачають створення такої мережі для заданого плану розміщення будинків на обмеженій території. В роботі потрібно розмістити комп’ютерне обладнання в будинках та на їх поверхах, застосувати різні види топології (шина, зірка, дерево) їх з’єднання, різні фізичні середовища (скручену пару, оптоволокно) для передачі сигналів, передбачити на окремих ділянках мережі використання підвищених швидкостей передачі сигналів, відносно скорочення витрат та з вимог надійності виконати вибір та розміщення потрібного комутаційного обладнання, вибрати можливе пасивне обладнання. Для прийнятих конструктивних параметрів мережі провести розрахунки фізичної довжини окремих фрагментів з’єднувальних ліній, розрахувати максимальне віддалення комп’ютерів друг від друга, виконати перевірку допустимого затримання та загасання сигналів та оцінити можливу ефективність роботи створеної мережі. Крім того виконати початкове адміністрування мережі, а саме: розподілити спроектовану локальну мережу на декілька ІР-мереж (шляхом обрання та налаштування маршрутизатора).