Методичні рекомендації до семінарського заняття

 

У цій темі вивчається суть світового господарства, особливості його функціонування та взаємозв’язок із національною економікою.

При розгляді першого питання слід з’ясувати, як винник і розвивається міжнародний поділ праці, яка його роль у створенні сучасного світового господарства, яке значення відіграє світова інфраструктура (міжнародні банки та біржі, транспортна система, інформаційні комунікації).

Вивчення другого питання включає аналіз процесів інтернаціоналізації господарських відносин, тому слід засвоїти, що на цій основі розвивається міжнародна економічна інтеграція, яка зумовлює тенденцію до економічної єдності світу, глобалізації економічних явищ і процесів. При цьому необхідно розглянути причини і закономірності виникнення міжнародних економічних угрупувань, виявити їх роль у створенні основ цивілізованого розвитку світового господарства.

Вивчення третього питання потрібно почати з аналізу різних форм міжнародних економічних зв’язків: міжнародної торгівлі, міжнародного руху капіталу, міжнародних валютно-фінансових відносин, міжнародної міграції робочої сили.

Слід врахувати, що на міжнародному ринку продається і фінансовий капітал, і технології. Аналіз міжнародного руху капіталів повинен включати його причини, форми та соціально-економічні наслідки, зокрема в сучасних умовах. При розгляді валютних курсів важливо зрозуміти, на основі чого встановлюються співвідношення іноземних валют, врахувати наявність курсу продажу і скупки, проаналізувати системи визначення курсів валют.