ГЛОСАРІЙ

Амбілокальність (від лат. Ambo - обидва і locus - місце), норма шлюбного поселення, при якій молоді за вибором (визначеного самими різними обставинами) поселяються або там, де до шлюбу жив наречений, або там, де до шлюбу жила наречена.
Бажана кількість дітей у сім'ї - кількість дітей, яку індивід чи сім'я хотіли б мати за наявності всіх необхідних для цього з точки зору індивіда умов.

Білокальність (від лат. Bi - подвійний і locus - місце), норма шлюбного поселення, при якій подружжя по черзі живуть то там, де до шлюбу жив наречений, то там, де до шлюбу жила наречена.
Вокатівна система термінів спорідненості (на відміну від референтівної), система термінів звернення (тато, мама).

Депопуляція (DEPOPULATION) систематичне зменшення кількості населення. Основна причина депопуляції - зниження народжуваності до вкрай низького рівня.

Дислокальність (від лат. Dis - приставка, що означає поділ, розмежування, і locus - місце), норма шлюбного поселення, при якій молоді не живуть спільно, а продовжують жити окремо, зустрічаючись лише час від часу.

Домогосподарство (HOUSEHOLD) особа або група осіб, які проживають в одному приміщенні (будинку, квартирі і т.п.) і пов'язаних спільною діяльністю. Розрізняють сімейні (якщо хоча б деякі члени домогосподарства пов'язані відносинами шлюбу, батьківства, спорідненості) і несімейні (в протилежному випадку) домогосподарства.

Ідеальна кількість дітей у сім'ї - уявлення індивіда про найкращу кількість дітей у сім'ї, без урахування конкретної життєвої ситуації й особистих уподобань, або в ідеальних, найкращих для всіх людей умов.

Едипів комплекс, фаза раннього психологічного розвитку індивіда, коли дитина відчуває сильне почуття любові до своєї матері і одночасно почуття ненависті до свого батька, тому що батько володіє сексуальними правами на матір. Цей період настає у віці 4-5 років (Едіпова стадія), коли більшість дітей навчається обходитися без постійної присутності своїх батьків.
Екзогамія (від грец. Exo - поза і gamos - шлюб), норма, відповідно до якої дозволяються шлюби тільки за межами певної, найчастіше родинної групи.

Ендогамія (від грец. Endon - всередині і gamos - шлюб), норма, що приисує укладення шлюбу в межах певної соціальної групи або категорії.