Природного середовища

 

5.11.1. Командир з'єднання, військової частини (начальник підприємства) несе відповідальність за виконання природоохоронного законодавства України на території з'єднання, військової частини (у районі дислокації), запобігання негативного впливу особового складу військ на природне середовище в ході бойової підготовки, службово-бойової і повсякденної діяльності.

 

5.11.2. Начальник штабу військової частини (з'єднання) організує доведення до відома посадових осіб керівних документів з питань охорони природного середовища та контроль їх виконання, а також здійснює планування екологічної підготовки особового складу.

 

5.11.3. Заступник командира військової частини (з'єднання) з тилу відповідає: за стан природоохоронних об'єктів на підпорядкованих дільницях, виконання вимог керівних документів з питань охорони природи і раціонального природокористування; здійснює керівництво розробкою заходів щодо охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання його ресурсів; погоджує з ГУВВ МВС України питання будівництва, реконструкції і капітального ремонту природоохоронних об`єктів; очолює роботу постійно діючої комісії з питань охорони навколишнього природного середовища; аналізує стан і виконує природоохоронні заходи, організує обстеження всіх джерел викидів і скидів шкідливих речовин у навколишнє природне середовище та контроль за їх технічним станом; веде контроль забезпеченості військової частини (з'єднання, підприємства) комунальними спорудами, системами очищення та утилізації шкідливих речовин, пунктами збирання виробнично-побутових відходів (сміття).

 

5.11.4. Заступник командира військової частини (з'єднання) з технічної частини та озброєння відповідає: за стан природоохоронних об'єктів на підпорядкованих дільницях, безумовне виконання вимог природоохоронного законодавства в автопарках (парках техніки, ремонтних майстернях (підприємствах); за запобігання забруднення навколишнього природного середовища під час експлуатації (ремонту) бойової, автотранспортної та іншої техніки (за понаднормові гранично допустимі викиди і скиди шкідливих речовин); за організацію перевірки на діагностичному пункті техніки на токсичність відпрацьованих газів під час експлуатації та контролю технічного стану й ефективності експлуатації джерел забруднення на підпорядкованих дільницях, внесення пропозицій щодо їх ремонту, реконструкції або капітального будівництва природоохоронних споруд; за забезпечення робочих місць на пунктах технічного обслуговування, ремонту інструкціями щодо зменшення, ліквідації викидів (скидів) шкідливих речовин; за обладнання та надійну роботу пункту миття техніки з системою очищення і повторного використання води, підтримання на території парку надійного порядку, виключення проливання нафтопродуктів під час проведення технічного обслуговування та ремонтних робіт на техніці; за контроль за дотриманням особовим складом на території парку техніки норм і правил охорони природи і раціонального використання природних ресурсів під час експлуатації (ремонту) техніки (за економним витрачанням водних ресурсів, нафтопродуктів тощо).

 

5.11.5. Начальники служб військової частини (з'єднання, підприємства) залежно від посади, яку займають, відповідають за: охорону природи і раціональне використання природних ресурсів у підпорядкованих підрозділах; екологічну підготовку і виховання особового складу; підтримання природоохоронних споруд у належному стані; організацію утримання бойової, автомобільної та спеціальної техніки у підпорядкованих підрозділах у належному стані, виключення забруднення навколишнього природного середовища; здійснення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства і виконанням вимог керівних документів з питань охорони природи та раціонального природокористування у підпорядкованих підрозділах; забезпечення посадових осіб у підпорядкованих підрозділах інструкціями щодо скорочення (утилізації) викидів (скидів) забруднюючих речовин (відходів) у навколишнє природне середовище; здійснення контролю за утриманням у чистоті та порядку робочих місць (ділянок збирання, утилізації відходів та стоків, які містять нафту та інші забруднюючі речовини); організацію підготовки і проведення занять з екологічного виховання з підлеглим особовим складом.

 

5.11.6. Відповідно до Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” з'єднання, військові частини і установи сплачують плату за викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення в ньому відходів промислового, сільськогосподарського, будівельного та іншого виробництв.

 

5.11.7. Плата за забруднення навколишнього природного середовища стягується за: викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин у поверхневі води, територіальні та внутрішні морські води, а також підземні горизонти, у тому числі скиди, що проводяться через систему комунальної каналізації; розміщення відходів у навколишньому природному середовищі.

 

5.11.8. Платежі за викиди (скиди, розміщення відходів) стягуються з підприємств незалежно від форм власності й відомчої належності.

 

5.11.9. Розміри вказаних платежів встановлюються місцевими державними адміністраціями і органами Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України.

 

5.11.10. Ліміти викидів (скидів забруднюючих речовин і розміщення відходів) встановлюються в тоннах на один рік територіальними природоохоронними органами у формі видачі дозволів на викиди (скиди, розміщення).

 

5.11.11. За викиди (скиди, розміщення відходів) у межах встановлених лімітів визначаються нормативи плати і коефіцієнти, що враховують територіальні екологічні особливості.

 

5.11.12. Вказані нормативи і коефіцієнти розробляються і затверджуються Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України за погодженням з Міністерством економіки України і Міністерством фінансів України.

 

5.11.13. За понадлімітні викиди (скиди, розміщення) встановлюється підвищений розмір плати на підставі базових нормативів плати і коефіцієнтів кратності.

 

5.11.14. Коефіцієнти кратності плати за понадлімітні викиди (скиди, розміщення) встановлюються сільськими, селищними, міськими радами в межах від 1 до 5.

 

5.11.15. За відсутності на підприємстві затверджених у встановленому порядку лімітів викидів (скидів, розміщення відходів) плата за них стягується як за понадлімітні.

 

5.11.16. Платежі підприємств за викиди (скиди, розміщення відходів) у межах лімітів зараховуються на витрати виробництва, а за понадлімітні здійснюються за рахунок доходу, що залишається в розпорядженні підприємства.

 

5.11.17. Контроль достовірності звітних даних обсягів викидів (скидів, розміщення відходів) здійснюють органи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і Державний комітет статистики України.

 

5.11.18. Якщо підприємство своєчасно не сплатило платежі, після закінчення строку при остаточному розрахунку за рік, платежі знімаються у безакцептному порядку.