Фінансова діяльність держави і органів місцевого самоврядування: поняття, мета і правові основи

Реалізація завдань, що стоять перед державою, пов'язана з необхідністю використання відповідних елементів фінансової системи. Тобто фінансова діяльність обумовлена ​​об'єктивною необхідністю збору, розподілу, перерозподілу та використання централізованих і децентралізованих грошових фондів, що забезпечують практичне виконання функцій держави.

Фінансова діяльність - це:

• процес збору, розподілу (перерозподілу) та використання коштів, що забезпечують виконання завдань і функцій держави;

• діяльність уповноважених державних органів, органів місцевого самоврядування, пов'язана з прямим плановим збором та розподілом коштів.

Відносини, що виникають у процесі фінансової діяльності, є не тільки економічними. За допомогою правових норм держава надає їм юридичний характер. Правове регулювання фінансової діяльності є однією з форм державного управління економікою.

Фінансова діяльність держави і органів місцевого самоврядування базується на відповідних принципах - основоположних правилах і вимогах, які відображають її суттєві особливості і цілеспрямованість, а основний зміст їх визначається Конституцією України та нормами права, безпосередньо регламентують цю

Фінансова діяльність впливає на госуд.отношенія і на відносини у сфері місцевого самоврядування, оскільки в процесі її реалізації територіальні утворення та їх компетентні органи наділяються відповідними повноваженнями, при цьому повноваження можуть передаватися з 1 територіального рівня на інший територіальний рівень, але при дотриманні умов фінансування переданих повноважень.