Методи фінансової діяльності

Методи фінансової діяльності - це сукупність прийомів і засобів, за допомогою яких уповноважені державою органи від свого імені формують, розпоряджаються і використовують фонди грошових коштів.

В залежності від стадій фінансової деят-ти існують наступні методи:

Стадія формуванні:. Ця група методів передбачає встановлення виду платежу, його розміру, строку сплати та санкції за невиконання приписів. Методи мобілізації ділиться на обов'язкові та добровільні. Обов'язковий метод мобілізації полягає у примусовому безоплатному вилученні частини грошових коштів у їх власників на користь держави (податки, внески). Поряд з обов'язковими методами застосовуються і добровільні методи мобілізації грошових коштів (спонсорська допомога, гос.муніціпальний кредит, госуд.лотерея)

Стадія розподілу. При розподілі державних коштів застосовуються два основні методи: метод фінансування (безповоротний, безстроковий, безвідплатний, цільовий, плановий відпуск грошових коштів з централізованого фонду) і метод кредитування (строкове, возрвратное і оплатне виділення фінансових ресурсів для досягнення попередньо визначених цілей: кредитування малозабезпечених сімей на придбання житла, кредитування молодих людей для отримання вищої освіти)

Стадія використання. До цієї групи методів відносить метод встановлення компетентними органами фінансових нормативів і лімітів використання грошових коштів.

Застосовуючи метод встановлення компетентними органами фінансових нормативів і лімітів використання грошових коштів держава встановлює мінімальні та максимальні межі, а також розміри виділення та витрачання грошових коштів на ту чи іншу операцію або одиницю.

Стадія контроля.На цій стадії використовуються такі методи як перевірка, контроль здійснюється на всіх стадіях фінансової діяльності, виділяю види фінн.контроля: необхідний, поточний, наступний.