Апеляційне узгодження суммподаткового обов’язку.

Щодо узгодження податкового зобов'язання у разі звернення платника податків до суду Щодо визнання недійснім Рішення Контролюючим органом

Підпунктом 57.3 Статті 57 Податковий кодекс України (Далі - Кодекс) встановлено, Що у разі визначення грошового зобов'язання Контролюючим органом за підставамі, зазначеним у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 Статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатіті нарахованого торбу копійчаного зобов'язання Протяг 10 календарних днів, Що настають за днем ​​Отримання податкового Повідомлення-Рішення, крім віпадків, коли Протяг такого рядок такий платник податків розпочінає процедуру Оскарження Рішення Контролюючим органом.

Згідно з п. 57.2 ст. 57 Кодексу у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України Контролюючим орган самостійно візначає Податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушеннях податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатіті нарахованого торбу податкового зобов'язання у рядки , візначені в цьому Кодексі, а ЯКЩО Такі рядки не Визначіть, - Протяг 30 календарних днів, Що настають за днем ​​Отримання податкового Повідомлення-Рішення про таке Нарахування.

У разі коли платник податків вважає, Що Контролюючим орган неправильно Визначіть суму грошового зобов'язання або прийнять будь-яке Інше Рішення, Що суперечіть законодавству або виходе за Межі Повноваження Контролюючим органом, встановлених ЦІМ Кодексом або іншімі законами України, ВІН має право звернутий до Контролюючим органу віщого рівня Із Скарга про Перегляд цього Рішення (п. 56.2 ст. 56 Кодексу).

Відповідно до п. 56.15 ст. 56 Кодексу Скарга, подана Із дотримання строків, визначених пунктом 56.3 цієї Статті, зупіняє виконан платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня Подання Такої скарги до Контролюючим органом до дня Закінчення процедури адміністратівного Оскарження .

Протяг зазначеним рядок Податкові вимоги з податку, Що оскаржується, не надсілаються, а сума грошового зобов'язання, Що оскаржується, вважається неузгодженою.

Так, п. 56.10 ст. 56 Кодексу Визначіть, Що Рішення Державної податкової адміністрації України та спеціально уповноваженого центрального органу віконавчої влади в Галузі мітної справи, прийнятя за Розгляд скарги платника податків, є залишкова І не підлягає подалі адміністратівному Оскарження, альо Може буті Оскарження в судовому порядку.

Грошове зобов'язання платника податків відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Кодексу - сума коштів, Якові платник податків повинний сплатіті до відповідного бюджету Як Податкове зобов'язання та / або штрафну (фінансову) санкцію, а кож санкції за Порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахування штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку Оскарження, альо НЕ сплаченого у встановленому ЦІМ Кодексом рядків, а кож пеня, Нарахована на суму такого грошового зобов ' язання.

Таким чином, у разі коли платником податків НЕ виконують умов, візначені п. 57.3 ст. 57 Кодексу, Нараховані грошові зобов'язання після Закінчення десятіденного та тридцятиденний терміну набуваються статусу податкового Боргу. Водночас, відповідно до п. 56.18 ст. 56 Кодексу з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

У разі коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до пункту 56.17 цієї статті (п. 56.19 ст. 56 Кодексу).

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення суду (постанови) першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення або протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Рішення судів (постанови) апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, що вважається датою узгодження грошового зобов’язання. Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами