Комплексний пдхд до розвитку творчо дяльност студента

Комплексний пдхд до розвитку творчо дяльност студента.

Комплексний пдхд до розвитку творчо дяльност студентв явля собою цлсну систему далектично взамозалежних науково-педагогчних принципв, методв засобв виховання хньо активност.

Комплекснсть у розвитку творчого потенцалу майбутнього фахвця виступа як спосб оптимзац всього учбово-науково-виховного процесу, основа формування всебчно розвитий особистост. Формування творчо активност особистост майбутнього фахвця обумовлю необхднсть органчно дност утворення, навчання виховання, нтеграц навчально, науково-дослдно виховно роботи в рамках цлсного педагогчного процесу.

Сьогодн це одне з головних вимог комплексного пдходу, виплива воно з сутност багатобчних задач, як стоять перед вищою школою в умовах яксного вдновлення суспльства5. Професйно-трудове виховання поляга в тому, щоб студент усвдомив свою пзнавальну дяльнсть як специфчний вид прац, а творче, вдповдальне вдношення до оволодння професю розглядав як найважлившу соцально-моральну задачу, чтку продуману систему органзац навчального процесу. Уся розматсть дючих форм суспльно корисно прац в роки навчання повинна бути зорнтована на виховання в майбутнх фахвцв поваги до прац, вироблення умння творчо застосовувати в прац отриман у вуз теоретичн професйн знання.

Професйна пдготовка поза свтоглядною, моральною основою може обернутися для майбутнього фахвця пересчним технократизмом та безпринципнстю. Професйно-трудове виховання стимулю у студентв розвиток творчо активност за умови, що ц напрямки органчно повязан з моральним вихованням. гнорування цього звязку завда серйозно шкоди професйно-трудовому й дейно-полтичному розвитков особистост студента.

У процес перебудови вищо школи необхдне подолання просвтительського пдходу до морального виховання, що, як правило, обмежуться пропагандою в студентському середовищ етичних знань. Тим часом зводити моральне виховання лише до етично освти значить спрощувати процес формування особистост фахвця. Пдхд до студента лише як до субкта морального виховання здатний породити в його свдомост вчинках розрив мж словом справою, мж навчанням вихованням.

Джерела розвитку творчо активност особистост, що характеризуться конструктивно-творчим типом дяльност, лежать у вузвському педагогчному процес, у якому нтегруються вс принципи, методи форми навчання, виховання й органзац наукових дослджень. Сама органзаця педагогчного процесу може виховувати в студентв творчий пдхд до оволодння знаннями поверхневе вдношення до дослджуваних наук, здатнсть до активно рзнобчно дяльност й ндиферентну пасивнсть.

Тип органзац педагогчного процесу ма принципове значення у вихованн розвитку творчо активност. Тому комплексний пдхд до розвитку нерозривно повязаний з забезпеченням дност методологчних органзацйно-методичних основ педагогчного процесу 5.