Висновки

Висновки. В процесі виконання курсової роботи ми провели аналіз літератури з даної теми і з’ясували, що в літературних джерелах вона висвітлена дуже мало, що і дало привід для подальшого розгляду цієї проблеми. Нами було проведено аналіз педагогічного досвіду та розкрито педагогічну сутність системи знань і вмінь з технології обробки металу на верстатах.

Ми довели, що знання і вміння дійсно є цілісною системою і при виконанні токарних і фрезерних робіт повинні використовуватись комплексно.

Було встановлено, що успішними передумовами формування вмінь (навичок) є: – чітка визначеність завдання; – розуміння кінцевої мети завдання; – знання засобів її досягнення; – відповідність завдання сформованим вмінням; – ефективність інструктажу вчителя; – об’єктивне оцінювання; – наявність зацікавленості (інтересу) в учня до завдання; – можливість для учня проявити ініціативу; – самоконтроль та самооцінка своєї роботи.

Також було з’ясовано, що на ефективність трудового навчання у формуванні системи знань і умінь з технології обробки металу на верстатах на заняттях у 9 класі впливають планування та нормування праці, відзначення результату праці, застосування різних форм організації праці. Було розроблено методику формування вмінь і знань, потрібних для роботи на токарних і фрезерних верстатах, розроблено календарно-тематичний план і два план-конспекти уроків з використанням розробленої методики та на практиці проведено педагогічний експеримент над учнями 9-тих класів рівненської школи №9. За результатами експерименту можна стверджувати, що запропонована методика формування системи знань і умінь з технології обробки металу на верстатах на заняттях з трудового навчання у 9 класі цілком себе виправдовує і дає кращі результати в порівнянні з традиційною методикою.

Отже, завдання, які ставились перед курсовою роботою на тему “Розробка методики формування в учнів системи знань і умінь з технології обробки металу на верстатах на заняттях з трудового навчання у 9 класі при вивченні профілю “Металообробка”, успішно виконані. Література. 1. Муравйов Е.М. Уроки по технологии. – //Школа и производство: №5, 1998 2. Батышев С.Я. Трудовая подготовка школьников.

Вопросы теории и методики.– М.:Педагогіка, 1981.–192с. 3. Воловиченко А.И, Совершенствование организации трудового обучения в школьных мастерских.

К.: Рад.шк 1987.–206с. 4. Кальней В.А. и др. Основы методики трудового и профессионального обучения.

Под ред. В.А. Полякова.– М.: Просвещение, 1987.– 191с. 5. Кругликов Г.И. Методика изучения технологий ручной и машинной обработки металлов. // Школа и производство: №8, 1999. 6. Концепція трудової підготовки школярів України: Проект //Освіта.– 1993.– 30 серпня. с.8–9. 7. Муравьев Е.М Молодцов М.П. Практикум в учебных мастерских.

Ч1. М.: Просвещение, 1987.–271с. 8. Демин В.В. Тесты по технологии (токарные и фрезерные работы). //Школа и производство: №9, 2000. 9. Муравьев Е.М Молодцов М.П. Практикум в учебных мастерских.

Ч2. М.: Просвещение, 1987.–239с. 10. Програма трудового навчання для 8–9 класів.(Профіль “Металообробка”) 2000. 11. Рожнев Я.А. Методика трудового обучения с практикумом в учебных мастерских: уч. пос.для уч М.: Просвещение, 1988.– 240с. 12. Тхоржевський Д.О. Методика трудового і професійного навчання та викладання загально технічних дисциплін. К.: Вища школа, 1992.– 332с. 13. Скаткін М.Н. Методологія і методика педагогічних досліджень.

К.: Вища школа, 1999. 14. Суриков Р.С. Професійне навчання. // Педагогіка і психологія:№4.1997. 15. Педагогика / Под ред. Г. Нойнера, Ю. К. Бабанского. – М.: Педагогика, 1984.–368с.