рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Висновки

Висновки - раздел Педагогика, Формування мотивації здорового способу життя з використанням ігор-драматизацій Висновки. Вирішення Проблеми Збереження Власного Здоров Я Закладено У Самій Л...

Висновки. Вирішення проблеми збереження власного здоров я закладено у самій людині, у знанні та розумінні нею проблем формування, збереження, зміцнення і відновлення його, а також в умінні дотримуватися правил здорового способу життя.

Діти повинні усвідомлювати, що майбутнє кожного, як і держави в цілому - за здоровими поколіннями, бо фізично і морально здорова людина нездатна творити і приносити користь іншим людям. Вся робота з утвердження здорового способу життя повинна проводитись обдумано, ґрунтовно, з врахуванням вікових особливостей учнів. При цьому необхідно взяти до уваги наступні поради подаючи інформацію про тютюнокуріння, алкоголь, наркотики, необхідно дотримуватися принципів комплексного та систематичного викладу матеріалу щодо профілактики і зниження залежності від шкідливих звичок роботу підпорядкувати одній меті формування у дітей та підлітків орієнтації на здоровий спосіб життя.

Метою загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів є збереження рівня життєдіяльності молодого покоління. Тому необхідно надавати реальну допомогу кожному учневі з розвитку позитивних якостей, необхідних для повноцінного життя привернути увагу учнівської молоді до власного здоров я постійно пропагувати принципи здорового способу життя інформувати дітей про вплив згубних звичок на їх здоров я розвивати уміння і навички здорового способу життя залучати батьків та широку громадськість до утвердження принципів здорового способу життя.

Для організації профілактичної роботи в загальноосвітніми позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах доцільно організовувати проведення тематичних лекцій щодо профілактики шкідливих звичок, практичних занять, психологічних тренінгів, бесід, ігор, захист рефератів, круглих столів тощо. При цьому необхідно акцентувати увагу на розвиток психічної культури, формування психологічного здоров я та профілактику шкідливих звичок в учнів на формування у дитини довіри до самої себе, сприйняття власної індивідуальності, самоповаги, впевненості в собі, почуття власної гідності на усвідомлення вибору саме здорового способу життя та осмисленому самовизначенні у виборі професії, здатності знаходити власний сенс життя та формування установки на здоровий спосіб життя засвоєння знань про шкідливі звички, їх вплив на організм людини та необхідність самоствердження у підлітковому середовищі. Проводячи заняття, педагоги, психологи повинні врахувати основні підходи надання інформації - цей підхід допускає, що підвищення рівня знань про шкідливі звички і наслідки їх вживання є ефективним засобом відмови від них емоційне навчання - цей підхід базується на припущенні про те, що залежність від наркотичних речовин і шкідливих звичок частіше розвивається у людей, що мають труднощі у розумінні і вираженні власних емоцій зміст такого навчання зводиться до надання допомоги учням у подоланні таких звичок виховання психологічної протидії щодо вживання наркотичних речовин - цей підхід фокусується на прищепленні таких Соціальних навичок, як уміння дитиною сказати Ні у відповідь на пропозицію спробувати наркотики зміцнення здоров я, що ґрунтується на взаємодії особистого вибору і соціальної відповідальності за власне здоров я. Інформація про вплив шкідливих звичок, туберкульозу та ВІЛ-інфекції на здоров я дитини має бути об єктивною, не зводитись до залякування, оскільки останнє, створюючи атмосферу таємничості та загадковості навколо тютюну, алкоголю, наркотиків, призводить до протилежних результатів, викликає у підлітків бажання пізнати цю таємницю на власному досвіді. Спокійна і ділова розмова з учнями про шкоду тютюнокуріння, вживання алкоголю та наркотиків знімає хвилюючий емоційний стан дітей, дає змогу підліткам самостійно зробити правильний вибір стосовно шкідливих звичок.

Варто також залучати до співпраці консультативні пункти Довіри, студентів, волонтерів, учнів-старшокласників, батьків, які допомогли б в організації та проведенні заходів, спрямованих на формування навичок здорового способу життя та розповсюдженні тематичних інформаційних матеріалів плакатів, буклетів, стіннівок тощо а також учасників об єднання соціально активної молоді, лідери яких мають добре сформовані навички здорового способу життя і під час дозвілля підтверджують ці переконання відповідною поведінкою. Ми вважаємо, що проблему формування навичок здорового способу життя неможливо вирішувати без плідної співпраці з органами учнівського самоврядування.

Основний принцип співпраці полягає в тому, що діти з великою довірою ставляться до тієї інформації, яку одержують від своїх однолітків, а ще більше - до тієї інформації, яку несуть старші друзі, батьки.

Для учнів старших класів не зашкодить повторення курсу валеології, біології у формі презентації певної системи організму людини з наступним обговоренням впливу на неї шкідливих звичок, наприклад, вплив алкоголю на роботу легень, серця, органів травлення, нервову систему, нирки.

При проведенні даного циклу занять необхідно влаштовувати письмові анонімні опитування учнів, які доцільно використати у наступній роботі з учнями та батьками.

Учнів необхідно залучати до самостійної роботи та підбору матеріалів з тем Алкоголь і нещасні випадки , Алкоголь і захворювання , Алкоголь і наркотики , Тютюн та його дія на органи людського організму тощо, а також до підбору відомостей з реального життя про негативний вплив алкоголю, наркотиків на стан здоров я людини, за якими учні складають таблиці, плакати.

Доцільно використовувати велику кількість різноманітних форм і методів роботи вправи, ігри, дискусії, бесіди, тренінги, круглі столи тощо. Заняття необхідно будувати таким чином, щоб теоретичні знання закріплювалися через практичні вправи. Педагог повинен передбачити запитання учасників і проблеми, які можуть їх турбувати.

При проведенні занять з учнями необхідно зробити наголос на отримання знань з безпеки статевих стосунків, профілактику інфікування ВІЛ, підліткової вагітності. Всі види занять повинні допомагати учням навчитися свідомо керувати власною поведінкою за будь-яких обставин, формувати активну позицію, світогляд молодої людини, розвивати навички і свідомого вибору здорового стилю життя, створювати атмосферу позитивної уваги один до одного, довіри, психологічного комфорту і безпеки.

V. Використана література 1. Варивончик Д.В. Девіантна поведінка підлітків та ризик соціальних захворювань сучасні методи залучення до здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок та захворювань у дітей та підлітків К С. 120- 123. 2. Володин В.Д Иванец Н.Н Пемтас В.Е. Профилактики наркомании.

Профилактика заболеваний и укрепление здоровья 1999 1 3-7. 3. Волонтерський рух в Україні Тенденції розвитку Вайнола Р.X Капська А.Й Комарова Н.Н Київ. Академпрес, 1999. 4. Гаркава К.Г. Знову про здоров я наших дітей Почат. освіта 2001 19 С 10. 5. Діяльність центрів соціальних служб для молоді України Сучасний стан і перспективи розвитку керівник авт. кол Толстоухова С.В Київ, 1999. 6. Книга класного керівника Довідкове методичне видання Упоряд.

С.В. Кириленко, Н.І. Косарєва Харків Торсінг-плюс, 2005 560 с. 7. Команєва О. Валеологія Школа здоров я Навч. посіб. для 2-3 кл. чотиріч. почат. шк К. Літера, 1999 80 с. ілюстр. 8. Латохіна Л.О. Дбайте про своє здоров я Практ. поради учневі Джерело пед. майстерності Наук метод. бюл. Харк. облас. ін-т удоскон. вчителів 1996 Вип. 16 С. 22. 9. Лозинский В.С. Учитесь быть здоровыми К Центр здоровья, 1993 160 с. 10. Проблеми наркоманії, ВІЛ-інфекції та ЗПСШ в Україні. Інформаційний вісник. 1 За ред. Б.П. Лазоренко 2001 44 с 11. Рахманова А. Г Чайка Н. А. ВИЧ СПИД сегодня это должен знать каждый Саnada AIDS Russia Projekt, 1998 - 16 c. 12. Сечейко О. В. Статеве виховання підлітків у сучасних умовах Педагогіка і психологія 1999 4 С. 93 - 98. 13. Формування здорового способу життя молоді проблеми і перспективи О. Яременко, О. Балакірєва, О. Вакуленко та ін К. Український ін-т соціальних досліджень, 2000. -207 с. 14. Формування навичок здорового способу життя в дітей та підлітків навч. посіб. за ред. В.Г. Панка К. Ніка-Центр, 2002. 15. Шахненко В Цуканова Є. Школи здорового способу життя та безпеки життєдіяльності Концепція Освіта 2001 28 листоп 5 грудн. 69-70 С 6-7.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Формування мотивації здорового способу життя з використанням ігор-драматизацій

Системність полягає у взаємопогоджених знаннях, уміннях та навичках, сформованих у дітей та молоді, які забезпечують необхідний рівень їх… Здоровою може вважатися людина писав ще у 1941 році американський теоретик… Вона повністю реалізує свої фізичні і розумові здібності, може пристосовуватися до змін в оточуючому середовищі, якщо…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Висновки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Эта работа не имеет других тем.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги