Практичні завдання

1. Для розроблення диференційованого підходу у формуванні регіональної економічної політики згрупувати всі регіони України за такими критеріями:

а) індустріально розвинуті регіони;

б) промислові депресивні регіони;

в) індустріально слаборозвинуті, сільськогосподарські регіони;

г) екологічно несприятливі;

ґ) рекреаційні.

Сформулювати свої пропозиції щодо основних напрямів формування економічної політики в цих реґіонах.

2. На основі таблиці додатку 19 проаналізувати за регіонами обсяг податкових надходжень до місцевих бюджетів у розрахунку на одиницю населення.

3. Проаналізувати на основі додатку 20 видатки місцевих бюджетів на охорону здоров’я, культуру, мистецтво, соціальний захист та соціальне забезпечення. Виявити регіони де є найвищі та найнижчі показники видатків місцевих бюджетів у розрахунку на душу населення. Відповідно визначити чинники та причини, що зумовили такий стан.

4. На основі додатку 15 «Доходи Державного бюджету України у 2012 р.» розкрити формування доходів бюджету. Визначити які податкові та неподаткові надходження мають найвищу і найнижчу частку у формуванні загального та спеціального фонду бюджету.

5. Згідно додатку 16 «Видатки Державного бюджету України у 2012 р.» виявити обласні державні адміністрації, що мають найвищі та найнижчі видаткові показники споживання (по оплаті праці, комунальних послугах та енергоносіях) та видатки розвитку, із загального та спеціального фондів бюджету. З’ясувати чинники та сформулювати висновки.