рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання самостійних робіт з предмета „Основи інформатики та КТ”

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання самостійних робіт з предмета „Основи інформатики та КТ” - раздел Педагогика,  ...

 

 


МІНІСТЕРСТВО НАУКИ, ОСВІТИ ТА СПОРТУ МОЛОДІ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ

Одеської національної академії харчових технологій

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До виконання самостійних робіт

    для студентів IІ курсу денного відділення

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До виконання самостійних робіт

з предмета „Основи інформатики та КТ”

 

 

для студентів IІ курсу денного відділення

спеціальностей 5.05160201 - „Швейне виробництво”

та 5.05160202 - „Виготовлення виробів зі шкіри”

 

Розглянуто та схвалено цикловою комісію фізико-математичних дисциплін Протокол № ___ від __________ Голова циклової комісії ___________________ Т.В. Качан

 

 

 
 

ОДЕСА - 2013

ЗМІСТ

 

 

Введення……………………………………………………………………………………...
Самостійна робота 1 Вивчення прийомів роботи з об’єктами……………………………
Самостійна робота 2 Налаштування та оформлення робочого столу…………………….
Самостійна робота 3 Робота з Проводником
Самостійна робота 4 Прийоми роботи з текстовим та графічним редакторами…………………………………………………………………………………..
Самостійна робота 5 Зіставлення прийомів впровадження і зв’язування об’єктів……...
Самостійна робота 6 Первинні настройки текстового процесора Microsoft Word XP…..
Самостійна робота 7 Первинні настройки параметрів друкованого документа…………
Самостійна робота 8 Введення спеціальних символів…………………………………….
Самостійна робота 9 Буфер обміну в MS Word……………………………………………
Самостійна робота 10 Вставка формул в документ, створення автоматично нумерованої назви……………………………………………………………………………
Самостійна робота 11 Меню Формат. Створення списку, буквиці, колонок…………….
Самостійна робота 12 Вивчення ефективних прийомів роботи з графічними об’єктами
Самостійна робота 13 Вставка таблиці в документ………………………………………..
Самостійна робота 14 Створення діаграм на основі таблиць……………………………..
Самостійна робота 15 Створення та використання електронних форм та шаблонів……
Перелік використаних джерел………………………………………………………………

 


Введення

Для кращого засвоєння матеріалу необхідно дотримуватися наступних правил: завдання необхідно виконувати пункт за пунктом відповідно до посібника;… В даному посібнику для самостійної роботи студентів спеціальностей 5.091812… Після виконання комплексу самостійних робіт студенти навчаться прийомам роботи з об'єктами операційної системи…

Мета: Навчитися створювати нові папки за допомогою рядка меню і контекстного меню, давати папкам імена.

Теоретичні відомості.

Основні об'єкти і прийоми управління Windows

Робочий стіл Windows XP.Стартовий екран Windows XP є системним об'єктом, званим Рабочий стол. Практично, екран Windows XP являється Рабочим столом.… Рабочий стол – це графічне середовище, на якому відображаються об'єкти Windows…

Хід роботи

2. Клацанням на розкриваючій кнопці розверніть вікно на повний екран. 3. У рядку меню застосуєте команду Файл ► Создать ► Папку.… 4. Клацніть правою кнопкою миші на вільній від значків робочій області вікна поточної папки. У контекстному меню, що…

Мета: Ознайомитися з оформленням Рабочего стола, пошуковою системою Windows XP. Одержати навик роботи з програмою Проводник.

Теоретичні відомості. Настройка фону Рабочего стола.Операційна система Windows XP дозволяє…  

Хід роботи.

2. Виберіть в контекстному меню пункт Свойства – відкриється діалогове вікно Свойства: Экран. Відкрийте вкладку Рабочий стол. 3. У списку Фоновый рисунок виберіть малюнок Японский мотив. Клацніть на… 4. Повторіть пункти 2-3, змінюючи на вкладці Рабочий стол спосіб розташування фонового малюнка за допомогою списку,…

Мета: Одержати навик роботи з програмою Проводник.

Теоретичні відомості

Провідник

Створення папок

Для створення нової папки всередині вже існуючої (у тому числі на робочому столі) досить клацнути правою клавішею миші на вільному місці робочої області відкритої папки і з контекстного меню, що з'явилося, вибрати пункт «Создать», а в ньому — підпункт «Папка», потім увести ім'я папки і натиснути на клавішу <Enter>.

Другим дуже поширеним способом створення нової папки всередині відкритої під час використання багатьох додатків є натиснення на кнопку «Создать папку» панелі інструментів діалогового вікна при зберіганні документа. Ця кнопка дублює команду меню Файл — Со­здать.

Відкривання папок

Якщо потрібно відкрити папку, що міститься всередині вже відкритої, то слід у робочій області цієї папки знайти значок папки, що відкривається, і двічі клацнути на ньому мишею.

Для виконання зворотної дії (переходу з укладеної папки до папки вищого рівня) досить на панелі інструментів клацнути мишею на кнопці «Вверх»

Для повернення до папки, що була відкрита перед цим, потрібно на панелі інструментів клацнути мишею накнопці «Назад». При цьому можна знову повер­нутися до вихідної папки, клацнувши мишею на кнопці «Вперед»

Переміщення папок і файлів

Спосіб 1 (через буфер обміну). Клацнути правою клаві­шею миші на переміщуваному об'єкті у вихідній папці і з контекстного меню вибрати пункт… Спосіб 2 (перетягання мишею): а) відкрити вікна вихідної і цільової папок, натиснути на праву клавішу миші на переміщуваному об'єкті і, не…

Перейменування файла або папки

Щоб перейменувати папку або файл, треба ввійти в режим редагування його імені одним із таких способів:

* позначити об'єкт і клацнути лівою клавішею миші на його імені або натиснути на клавішу <F2>;

* клацнути правою клавішею миші на об'єкті й вибра­ти пункт «Переименовать».

Потім змінити ім'я і натиснути на клавішу <Еnter>.

Windows ХХ запам'ятовує всі дії щодо перейменуван­ня, копіювання, переміщення і вилучення файлів. Це дає змогу скасувати ці дії у порядку, зворотному їх виконан­ню. Для цього досить викликати контекстне меню й у ньому вибрати відповідний пункт або в меню відкритої папки вибрати пункт «Правка - Отменить удаление», чи на панелі інструментів клацнути мишею на кнопці «Отменить».

Windows Commander

F3 – просмотр файла

F4 – редактирование файла

F5 – копирование файлов и каталогов

F6 – перенос, переименовка и перенос с переименовкой.

F7 – создание папки

F8 – удаленте файлов и папок

F9 – вход в меню

Alt+F4 – выход.

Створення текстового файлу Shift + F4 .

Для вибору декількох файлів чи папок використовується клавіша Ins.

Хід роботи

2. Створіть папку з назвою своєї групи на робочому дику студента. 3. Створіть в ній дві папки, одну з ім’ямь Текст, а другу Копия. В папці Текст… 4. Скопіюйте файли 1,3,5 в папку Копия та перемістіть файли 2 та 4 в папку Копия.

Контрольні питання.

1. Ярлик – це:

2. Папка, в якій тимчасово зберігаються знищені файли називається:

3. Для управління станом вікна використовують кнопки:

4. Для розміщення вікон зручним користувачеві способом потрібно:

5. Перемістити вікно на робочому столі можна:

6. Відкрити головне меню ОС WINDOWS можна:

7. Контекстне меню відкривають клацнувши мишкою по:

8. Створити нову папку в ОС WINDOWS можна:

9. Щоб увійти в програму Проводник потрібно:

 

Самостійна робота №4

Тема: Прийоми роботи з текстовим редактором Блокнот, графічним редактором Paint.

Мета: Навчитися виконувати введення і редагування текстів в редакторі Блокнот, освоїти декілька прийомів виділення і переміщення фрагментів тексту через буфер обміну.

Теоретичні відомості.

Програма Блокнот.Блокнот – це простий текстовий редактор, якого можна також використовувати як зручний засіб перегляду текстових файлів (формат ТХТ і деякі інші). Для створення текстових документів його застосовують рідко (тільки для невеликих записок), але дану програму зручно використовувати для відробітку навиків роботи з клавіатурою. Програма запускається командою Пуск ► Программы ► Стандартные ► Блокнот. Приклад її робочого вікна показаний на мал. 5.1.

 

Мал. 5.1. Вікно програми Блокнот.

Введення тексту за допомогою клавіатури.Текст вводять за допомогою алфавітно-цифрових клавіш. Для введення прописних букв використовують клавішу SHIFT. Якщо потрібно ввести довгий ряд (потік) прописних символів, клавіатуру можна перемкнути за допомогою клавіші CAPS LOCK.

Коли текст досягає правої межі вікна, він може автоматично перетікати на новий рядок, але може продовжуватися далі, поки не буде натиснута клавіша ENTER.Щоб включити (або відключити) режим автоматичного перетікання тексту, використовують команду Формат ► Перенос по словам.

Поняття курсора.Місце документа, в яке відбувається введення тексту (точка введення), наголошується на екрані вертикальною межею, яку називають курсором. Не треба плутати курсор з покажчиком миші – це два різні поняття. Покажчик миші – це активний елемент управління, а курсор – це тільки маркер, що не виходить за межі документа.

У минулому, до появи графічних операційних систем, покажчик миші називали курсором, але сьогодні ці поняття розрізняють. У редакторі Блокнот неважко переконатися в тому, що, коли курсор знаходиться в одному місці в тексті документа, покажчик миші можна вільно переміщати по полю документа і навіть поза вікном програми.

Перемикання між російськими (українськими) і латинськими символами. При наборі тексту іноді доводиться перемикатися між російськими (українськими) і латинськими символами. Це робиться загальносистемним способом, тобто метод перемикання між символьними наборами не залежить від конкретної програми, а виконується у всіх програмах однаково. Це функція операційної системи.

Для того, щоб дізнатися, якою комбінацією клавіш на даному комп'ютері виконується перемикання розкладок клавіатури, треба подивитися, як настроєні властивості мови (Пуск ► Настройка ► Панель управления ► Языки региональные стандарты). Вибравши вкладку Языки, клацніть на кнопці Подробнее. Далі треба клацнути на кнопці Параметры клавиатуры. Для вибору способу перемикання розкладок треба вибрати потрібну дію в списку і клацнути на кнопці Смена сочетания клавиш. Звичайно для перемикання між російською (українською) і англійською розкладками використовують комбінацію клавіш CTRL+SHIFT. Якщо включене відображення мовної панелі на Панели завдань , то індикатор поточної мови відображається поряд з Панелью индикации. В цьому випадку для перемикання між мовами досить клацнути мишею на даному індикаторі.

Вибір шрифту.Розмір і форма символів мови визначаються використаним шрифтом. Редактор Блокнот дуже простий для того, щоб дозволити використання різних шрифтів в документі, але вибрати один шрифт, використовуваний для відображення документа, він дозволяє. Це виконується командою Формат ► Шрифт, яка відкриває системне діалогове вікно Выбор шрифта, представлене на мал. 5.2.

У списку Шрифт можна вибрати один з можливих шрифтів. Тут представлені всі шрифти, встановлені на комп'ютері. Не всі шрифтові набори можуть мати в своєму складі символи російської мови, тому при виборі шрифту потрібен або попереднє знання, або вільне експериментування.

У списку Начертание можна задати зображення для вибраного шрифту. Звичайно використовують чотири основних типу зображення: пряме світле (звичайне), похиле (курсив), напівжирнеі напівжирний курсив. Вибір зображення, як і вибір шрифту, відноситься тільки до способу відображення документа (у могутніших текстових редакторах і процесорах в одному документі можна застосовувати різні шрифти і різні зображення).

 

Мал. 5.2. Вибір шрифту в програмі Блокнот.

 

У списку Размер вибирають розмір шрифту. Розміри шрифтів вимірюються в пунктах. Пункт – це друкарська одиниця вимірювання, рівна 1/72 дюйма (0,353 мм). Для того, щоб документ добре читався на екрані, звичайно використовують шрифт розміром 12 пунктів.

Збереження створеного документа. Створений документ зберігають на жорсткому або гнучкому магнітному диску у вигляді нового, файлу. При збереженні слід вказати ім'я файлу. Програма Блокнот не здійснить збереження, поки ім'я не задане. Для збереження нового документа служить команда Файл ► Сохранить как. По цій команді відкривається діалогове вікно Сохранение, представлене на мал. 5.3.

У цьому вікні вибирають папку, в яку зберігатиметься файл, і дають йому ім'я. Прийоми збереження файлів однакові для всіх застосувань Windows. Освоївши їх один раз, далі можна користуватися ними в будь-яких програмах.

puМал. 5.3. Збереження файлу документа.

Як папка, в яку редактор Блокнот зберігає документи за умовчанням, служить папка \Мои документы. Більшість застосувань Windows пропонують за умовчанням використовувати для збереження документів саме цю папку. У ній можна створити декілька папок для роздільного зберігання документів, що відносяться до різних тем (проектам). Папка \ Мои документы зручна ще і тим, що якщо з одним комп'ютером працюють декілька чоловік і при запуску операційної системи кожен користувач проходить реєстрацію, то система створює кожному свою особливу папку \Мои документы, щоб документи різних людей не перемішувалися між собою.

Якщо запропонована папка \Мои документы відповідає бажанню автора, то залишається тільки ввести ім'я файлу в поле Имя файла і клацнути на кнопці Сохранить. Якщо в цій папці потрібно створити нову папку, треба використовувати кнопку Создание новой папки і дати новій папці змістовне ім'я.

Якщо ж для збереження документа треба використовувати довільну папку, відмінну від папки \Мои документы, її треба розшукати. Пошук по файловій структурі починається з клацання на розкриваючій кнопці справа у поля Папка. До деяких папок є зручний доступ через панель, розташовану в лівій частині вікна. Особливої уваги заслуговує значок Недавние документы. З його допомогою легко перейти в будь-яку папку, до якої недавно вже зверталися.

Прийоми редагування документів. Під редагуванням розуміють зміну вже існуючих документів. Редагування починають із завантаження (відкриття) документа. Для цього служить команда Файл ► Открыть. По цій команді на екрані з'являється стандартне діалогове вікно Открыть. Як і вікно Сохранить как, воно однаково у всіх додатках Windows. За умовчанням вікно Открыть указує на папку \Мои документы. Якщо потрібний документ знаходиться в іншій папці, її треба розшукати і розкрити.

Для редагування текстових документів слід навчитися управляти курсором. Його переміщають за допомогою спеціальних клавіш управління курсором. Для переміщення курсору на екранну сторінку вгору або вниз використовують клавіші PAGE UP і PAGE DOWN. Для перекладу курсору в початок поточного рядка використовують клавішу НОМЕ, а в кінець рядка – клавішу END. У більшості застосувань Windows працюють також комбінації клавіш CTRL+HOME і CTRL+END, що переводять курсор в початок або кінець документа, відповідно. Для довільного розміщення курсору використовують покажчик миші – курсор встановлюється в місце клацання в робочій області.

Видалення помилкових символів виконують клавішами BACKSPACE або DELETE. Різниця між ними полягає в тому, що перша видаляє символи, що стоять зліва від курсору, а друга – справа. Для видалення великого блоку тексту користуватися клавішами редагування незручно. У таких випадках спочатку виділяють текстовий блок, а потім натискають клавішу DELETE (один раз). При цьому віддаляється весь виділений блок.

Виділення великих блоків проводять методом простягання миші. В цьому випадку для видалення зручно використовувати команду Удалить контекстного меню. Існує і прийом виділення текстових фрагментів за допомогою клавіатури. Він виконується клавішами управління курсором при натиснутій клавіші SHIFT. Виділені фрагменти тексту можна не тільки видаляти, але і копіювати або переміщати. Ці прийоми дуже часто застосовуються при редагуванні. Копіювання і переміщення відбувається через буфер обміну Windows. Нагадаємо комбінації клавіш, які слід запам'ятати:

CTRL+C – копіювати в буфер;

CTRL+X – вирізувати в буфер;

CTRL+V – вставити з буфера.

Програма Блокнот не дозволяє працювати більш ніж з одним документом, але її можна запустити два і більше разів. В цьому випадку на екрані можна мати декілька вікон програми з різними документами. Поставивши такий експеримент, неважко переконатися, що перенесення текстових фрагментів через буфер обміну можливе не тільки усередині одного вікна, але і між вікнами.

Збереження відредагованого документа. Збереження документа, що пройшов редагування, відрізняється від збереження нового документа хоч би тим, що файл цього документа вже існує і не треба вибирати папку і давати файлу ім'я. Для його збереження досить застосувати команду Файл ► Сохранить, і нова копія документа замістить стару. Проте бувають випадки, коли стару копію документа не слід заміщати. В цьому випадку документ зберігають або в іншу папку, або під іншим ім'ям. В цьому випадку порядок дій той же, що і при збереженні нового документа командою Сохранить как.

Хід роботи.

2. Переконайтеся, що включена російська розкладка клавіатури. Інакше клацніть на покажчику мови на мовній панелі і виберіть в меню, що відкрилося,… 3. Введіть з клавіатури слово Конденсатор (при введенні заголовної букви… 4. Далі введіть з клавіатури терміни Резистор, Катушка индуктивности, Выключатель, Амперметр і Вольтметр, натискаючи…

Хід роботи.

1. Запустіть графічного редактора Paint (Пуск ► Программы ► Стандартные ► Paint). 2. Переконайтеся, що на палітрі заданий чорний колір як основне і білий – як… 3. Застосуйте команду Рисунок ► Атрибуты, в діалоговому вікні Атрибути задайте ширину малюнка, рівну 300…

Самостійна робота №5

Тема: Зіставлення прийомів впровадження і зв’язування об'єктів.

Мета: Навчитися виконувати операцію зв’язування об'єктів з текстовим документом, досліджувати відмінність між операціями впровадження і зв’язування.

Теоретичні відомості. Впровадження Об'єктів.Під впровадженням об'єктів мається на увазі створення… Імпорт об'єкту, що вставляється, забезпечується перемикачем Создать из файла а його вибір на диску – кнопкою Обзор.…

Хід роботи.

1. Запустіть текстовий процесор WordPad (Пуск ►Программы ► Стандартные ► WordPad).Відкрийте файл dict.doc. 2. Видаліть упроваджений малюнок. Виділіть його клацанням і натисніть клавішу… 3. Застосуйте команду Вставка ► Объект. У діалоговому вікні Вставка объекта встановите перемикач Создать из…

Мета: Навчитися виконувати первинні настройки текстового процесора

Теоретичні відомості. Робоче вікно процесора Microsoft Word 2000.Робоче вікно процесора Microsoft… Режими відображення документів.Починаючи з шостої версії, текстовий процесор Microsoft Word підтримує декілька режимів…

Хід роботи.

2. Відкрийте наперед підготовлений файл (довільний). 3. Відкрийте меню настройки панелей управління (Вид ►Панели управления)… 4. Як режим відображення документа виберіть Режим разметки. Для цього використовуйте відповідну кнопку в лівому…

Мета: Навчитися створювати і настроювати друкарські документи

Теоретичні відомості. Параметри друкованого документа.Форматування документів, призначених для друку…

Хід роботи.

2. Застосуйте команду для створення нового документа: : Файл ► Создать. 3. Клацніть на посиланні Новый документ в Области задач, яка відкрилася в… 4. Відкрийте діалогове вікно Параметры страницы (Файл ► Параметры страницы).

Мета: Ознайомитися з п'ятьма прийомами введення спеціальних символів.

Теоретичні відомості. Спеціальні засоби введення тексту.Автотекст – це режим автоматичного введення… Текстовий процесор зберігає словник автотексту, що складається із слів і фраз, що зустрічаються в документах достатньо…

Хід роботи.

1. Заміна шрифту. Введіть текст: Довжина кола рівна 2pR. Виділіть букву «р». На панелі Форматирование розкрійте список шрифтів і виберіть… Якщо панель Форматирование прихована, то доступ до списку шрифтів можна… 2. Класичний підхід. Введіть текст: Довжина кола рівна 2xR. Виділіть символ «x». Відкрийте програму Таблица символов…

Мета: Ознайомитися з прийомами роботи буфера обміну, навчитися створювати примітки.

Теоретичні відомості. Для виділення за допомогою клавіатури слід виконати такі дії: 1. Помістити курсор в початок фрагмента, який потрібно виділити.

МЕТА: Освоїти команди панелі інструментів Формула. Навчитися вставляти формули в текст документу, створювати автоматично нумеровану назву та створювати предметний покажчик.

Теоретичні відомості

Панель инструментів Формула включається кнопкою, відміченою символом , який знаходиться на панели инструментів. Якщо ця кнопка відсутня, установіть її на панель інструментів Стандартная через меню Вид – Панели инструментов – Настройка. Верхній рядок панелі інструментів Формула містить більше 150 математичних символів. Нижній рядок використовується для вибору різних шаблонів, призначених для вводу дробів, інтегралів, сум та інших виразів.

Вставка формулы

1. Укажите место для вставки формулы.

2. В меню Вставка выберите команду Объект, а затем откройте вкладку Создание.

3. В списке Тип объекта выберите Microsoft Equation 3.0.

4. Нажмите кнопку OK.

Изменение формулы

1. Дважды щелкните формулу, которую следует изменить.

2. Для изменения формул используйте команды панели инструментов Формула и возможности клавиатуры

Створення автоматично нумерованої назви

Для того щоб створити автоматично нумеровану назву необхідно:

1. Встановити курсор під тим об’єктом для якого створюється автоматично нумерована назва;

2. В меню Вставка вибрати команду Название.

3. У вікні яке з’явиться необхідно вибрати необхідну назву, або створити нову.

Примітка: При послідуючому виборі цієї назви цифра буде збільшуватися на одиницю.

Створення предметного покажчика

1. Встановлюємо курсор на тій сторінці де повинен з’явитись предметний покажчик;

2. Вибираємо в меню Вставка команду Ссылка, ав ній Оглавление и указатели;

3. У діалоговому вікні, що з’явиться необхідно вибирати вкладку Список илюстраций;

4. Вибираємо необхідний вид дивлячись на зразок.

 

Контрольні запитання

2. Як запустити редактор формул? 3. Що робити, якщо кнопка відсутня? 4. Як редагувати формулу?

Розриви сторінки

F клацніть місце, звідки слід почати нову сторінку; F натискуйте клавіші Ctrl+Enter або виберіть команду Розривши (Break) у меню…

Вставка розриву розділу

з наступної сторінки (Nextpage) — починає новий розділ з наступної сторінки. Як правило, з наступної сторінки починають нову главу; на поточній сторінці (Continuous) — починає новий розділ, не починаючи… з парної сторінки (Even page) — починає новий розділ з наступної парної сторінки. Якщо розділ закінчується на парній…

Колонтитули

Кнопки панелі інструментів Колонтитули (Header and Footer) дозволяють перейти від одного колонтитулу до іншого, вставити автотекст, номер сторінки,… Мал. 10.2 Відображення верхнього колонтитулу

Вирівнювання тексту в колонки

Для наочнішого оформлення документа його текст можна розташувати в декілька колонок, як в газетах, брошурах, інформаційних листках. Текст в кінці колонки переходить в початок наступною. Для зміни кількості колонок треба створити новий розділ.

Створення колонок

Аби швидко створити колонки в поточному документі або розділі, виберіть в групі І мя (Presets) один з можливих варіантів кількості колонок і їх… Якщо колонки матимуть різну ширину, то зніміть прапорець колонки однакової…  

Буквиця

Мал. 10.7 Діалогове вікно Буквиця У групі Положення (Position) можна виділити одне з полів:

Мета: Освоїти прийом вставки зображення в текст.

Теоретичні відомості. Робота з графічними об'єктами.У документах Microsoft Word можна… Малюнки – об'єкти векторної природи (лінії, прямі і криві, геометричні фігури, стандартні і нестандартні). Прості…

Хід роботи.

2. Створіть новий документ на базі стандартного шаблону. 3. Як режим представлення документа включите Режим разметки (Вид ►… 4. Введіть декілька рядків довільного тексту.

Мета: Навчитися створювати таблиці методом малювання.

Теоретичні відомості. Текстовий процесор Microsoft Word володіє дивно гнучкими і могутніми засобами… · кнопка Добавить таблицу на панелі інструментів Стандартная;

Хід роботи.

Переход Содержание Перехода Инструмент (код и наименование) Режим обработки To Tb … Мал. 12.2. Фрагмент карти механічної обробки деталі.  

Мета: Освоїти метод створення діаграм, заснований на використанні базової таблиці, яка міститься в документі.

Теоретичні відомості. Робота з діаграмами.Текстовий процесор Microsoft Word XP надає два методи для… Другий, приватний метод заснований на тому, що діаграма створюється на базі конкретної таблиці, наявної в документі. В…

Хід роботи.

  Пара трения   Износ верхнего образца, мг 15 мин 30 мин 45 мин 60 мин 75…   У цій роботі ми побудуємо діаграму на базі даної таблиці.

Вміти створювати власні шаблони, редагувати та форматувати їх, заповнювати даними.

Для створення кількох однакових текстових документів завжди можна скористатися буфером обміну. Створивши документ один раз, можна скопіювати його… Для вирішення таких завдань у текстовому редакторі Microsoft Word можна… Будь-який документ текстового редактора Word створюється на основі шаблону. Навіть порожній документ, який ми звикли…

Початок роботи із шаблону форми

2. Виберіть пункт Створити. 3. У розділі Шаблони Office.com виберіть пункт Форми (рис.2) 4. Виберіть папку, яка відповідає типу форми, яку потрібно створити.

Вставлення текстового елемента керування, в якому користувачі зможуть вводити текст

1. Клацніть місце, де потрібно вставити елемент керування. 2. На вкладці Розробник у групі Елементи керування виберіть елемент керування… Вставлення елемента керування "Рисунок"

Вставлення поля зі списком або розкривного списку

1. На вкладці Розробник у групі Елементи керування натисніть кнопку Елемент керування вмістом "Поле зі списком" або Елемент керування… 2. Виберіть елемент керування вмістом, а потім на вкладці Розробник у групі… 3. Щоб створити список варіантів вибору, натисніть кнопку Додати в розділі Властивості поля зі списком або Властивості…

Додавання тексту інструкцій до форми

Тексти інструкцій можуть полегшити використання створюваних і розповсюджуваних форм. Стандартні тексти інструкцій в елементах керування вмістом можна змінювати. Щоб змінити стандартний текст інструкції для користувачів форми, виконайте такі дії:

1. На вкладці Розробник у групі Елементи керування виберіть пункт Режим конструктора .

2. Виберіть елемент керування вмістом, в якому потрібно змінити текст інструкції покажчика місця заповнення.

3. Редагуйте та форматуйте текст покажчика місця заповнення довільним чином.

4. На вкладці Розробник у групі Елементи керування виберіть пункт Режим конструктора, щоб вимкнути режим конструктора та зберегти текст інструкції.

Вставлення прапорця

1. Клацніть місце, де потрібно додати елемент керування "прапорець".

2. На вкладці Розробник у групі Елементи керування натисніть кнопку Елемент керування вмістом "прапорець".

Установлення захисту форми

1. Відкрийте форму, яку потрібно захистити.

2. На вкладці Основне у групі Редагування натисніть кнопку Виділити й виберіть пункт Виділити все. Або натисніть сполучення клавіш Ctrl+A (рис.7).

Рис.7. Виділення змісту форми

3. На вкладці Розробник у групі Елементи керування натисніть кнопку Групувати, а потім знову виберіть пункт Групувати (рис.8).

Рис.8. Групування змісту форми

Практична частина.

Хід роботи

2.У тесті необхідно використати 4 варіанти питань: a.Можливість написання правильної відповіді використовуючи елемент керування… b.Можливість вибору правильності твердження (відповіді так, ні або можливо) використовуючи елемент «Прапорець»;

Контрольні питання

1.Поняття "форма" у MS Word.

2.Як створюється форма?

3.Які компоненти може містити форма?

4.В якій закладці знаходяться елементи керування формою?

5.Як відобразити закладку Розробник?

6.В якому режимі відбувається форматування інструкції?


Перелік використаних джерел

1. Баженов В.А., Венгерський П.С., Горлач В.М. та ін. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології.– Київ: ”Каравела”, 2003р. 2. Карп. Д. Хитрости Windows XP для профессионалов.-СПб.:“Питер”, 2004. 3. Левин А.А. Самоучитель работы на компьютере.–М.: «Нолидж», 2004.

Редакційно-методичний відділ

Одеського технічного коледжу

Редактор: Алексєєнко К.В.
Технічний редактор, художній дизайн та макет: Алексєєнко К.В.
Оператор: Алексєєнко К.В.

 

 

Матеріал є власністю Одеського технічного коледжу.

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації коледжу.


 

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, виконання, самостійних, робіт, предмета, основи, інформатики, КТ0.113

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання самостійних робіт з предмета „Основи інформатики та КТ”

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ для самостійної підготовки та виконання лабораторних робіт з дисципліни «Економічна інформатика» на тему: «Робота в середовищі табличного процесора Microsoft Excel. Засоби створення презентацій»
Київський національний торговельно економічний університет... Вінницький торговельно економічний інститут... Кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем...

Методичні вказівки До виконання лабораторних робіт з предмета «Спецмалюнок» Для студентів спеціальності «Виготовлення виробів із шкіри»
Одеський технічний коледж... ОНАХТ... Методичні вказівки...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ щодо оформлення курсових та магістерських робіт для студентів факультету інформатики
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КИЄВО МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Методичні вказівки щодо виконання домашніх завдань, контрольних, розрахунково-графічних та курсових робіт з дисципліни “Виробництво електронних апаратів”
Київський політехнічний інститут... Методичні вказівки щодо виконання домашніх завдань контрольних розрахунково графічних та курсових робіт...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З ФІЗИКИ РОЗДІЛ “МЕХАНІКА”
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ...

Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Теорія автоматичного керування".
Криворізький технічний університет... Кафедра інформатики автоматики і систем управління... Методичні вказівки...

Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічних робіт з “ Цивільного захисту “
Одеський національний політехнічний університет... Кафедра управління системами безпеки життєдіяльності...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До практичних робіт з дисципліни "Основи охорони праці"
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... Природничо гуманітарний коледж... Закарпатського державного університету...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ « ПРОГРАМУВАННЯ»
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... Дніпропетровський національний університет ім Олеся Гончара...

0.033
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам