Визначення поняття памят

Визначення поняття памят. Памяттю з давнх-давен цкавилися флософи, психологи та фзологи, але про явища памят складн, феноменальн ще багато потрбно дзнатися.

А поки що уточнимо вдоме почнемо з визначень понять, в свой рзнобарвност доповнюючих одне одного.

У Великй Радянськй Енциклопед сказано память це здатнсть до вдтворення минулого досвду, одна з основних властивостей нервово системи, що виражаться в можливост довгостроково збергати нформацю про под зовншнього свту та реакц органзму багаторазово вводити у сферу свдомост та поведнки. 6 Радянський психолог А. Р. Луря говорить про память Кожне наше переживання, враження та рух залиша певний вдбиток, який збергаться достатньо довгий час при вдповдних умовах проявляться знову ста предметом свдомост.

Тому пд памяттю ми розуммо запис, збергання вдтворення вдбиткв минулого досвду, що да людин можливсть накопичити нформацю мати справу з слдами минулого досвду псля того, як явища, що породили х, зникли. 13, с. 42 ще одне визначення Запамятовування, збергання та наступне вдтворення ндивдом його досвду називаться памяттю. В памят розрзняють так основн процеси запамятовування, збергання, вдтворення забування. 15 З того, шо мститься в цих визначеннях, видлимо найбльш стотне, а саме 1. Явища памят спричинен нервовою системою, викликаються нею, складають одну з основних якостей, властивостей. 2. Будь-який вплив под зовншнього свту або внутршн реакц залишають вдбиток, нформацю у сфер наших рухв, емоцй або думок. 3. Память забезпечу довгострокове збергання одержано нформац. 4. Те, що стало надбанням памят, при вдповдних умовах ожива, становиться предметом свдомост. 5. Процеси памят запамятовування, збергання, вдтворення та забування Часто, кажучи про процеси памят, говорять про сприйняття, запамятовування, вдтворення Отже, память поняття багатозначне.

З його не побутових, а наукових ознак флософських, фзологчних, психологчних вчитель повинен видлити свй аспект х розгляду педагогчний, виршальний у вплив на школяра при органзац його складно учбово дяльност.

Головна та постйна турбота вчителя озброювати учнв мцними знаннями, тобто у великому обсяз надовго.

Щоб школяр зберегли здоровя та емоцональну стйксть, рвновагу, вчителю недостатньо знати тльки свй предмет сучасну методику його викладання. Крм цього вн повинен враховувати вдомост, що стосуються психки та безпосередньо памят учня. Спершу т, що випливають вже з визначень памят будь-який вплив, що йде вд вчителя, залиша вдбиток в сфер почуттв, думок або рухв учня довгострокове збергання потрбно нформац в його памят можна органзувати процесом навчання при дотриманн певних умов слди памят оживають набута школярами нформаця знання виявляться, актуалзуться в залежност вд нервово системи унверсальних, вдповдних вку, та ндивдуальних особливостей школярв мнемчна дяльнсть ма як загальн, так специфчн риси. Стихйно або свдомо вчитель вплива на характер явищ памят, сприя х правильному рухов, але бува заважа повноцнному функцонуванню памят та розвитку. 21, с. 8-9 1.2.