рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Предмет, завдання та структура психології як науки Психологія –наука і система знань про закономірності, механізми, психічні факти і явища в житті людини

Предмет, завдання та структура психології як науки Психологія –наука і система знань про закономірності, механізми, психічні факти і явища в житті людини - раздел Психология, 1. Предмет, Завдання Та Структура Психології Як Науки...

1. Предмет, завдання та структура психології як науки

Психологія –наука і система знань про закономірності, механізми, психічні факти і явища в житті людини.

Основними механізмами психіки людини є:відображення, проектування і опредмечування – перетворення людиною своїх сил і хисту в форму матеріальних речей або знакових систем.

Об'єктом вивчення психології є психіка як функція мозку. Предмет психології - закономірності розвитку і проявів психічних явищ та їхні механізми. / Вихідною категорією психології є відображення.

Предмет психології складають конкретні факти психічного життя, що характеризуються якісно та кількісно. Наприклад, під час сприйняття образ предмета зберігає свою відносну сталість навіть за змінених умов сприйняття (книжкова сторінка буде білою і в напівтемряві, і в сонячному світлі). Або ж тривалість часу реакції різних людей на той самий подразник буде різною (звук, спалах тощо).

Однак наукова психологія не може обмежуватися самим лише описанням психологічних фактів, хоч би якими цікавими вони були, їх треба пояснювати.

Ось чому слід відкривати закони, за якими відбуваються ці явища, тобто психологічні закони. Якщо виникнення психологічних фактів спостерігається кожного разу, коли для цього виникають відповідні умови, то кажуть про закономірний характер психічного явища.

Завданням психології, нарівні з вивченням психологічних фактів і закономірностей, є встановлення механізмів психологічної діяльності. Це означає вивчення роботи конкретних анатомо-фізіологічних апаратів, які здійснюють той чи інший психічний процес. Тут психологія стикається з рядом наук: медициною, фізіологією, біофізикою, біохімією, кібернетикою та ін.

Отже, психологія, як наука, вивчає факти, закономірності та механізми психіки.

Психологія (від грец. душа і слово, вчення) - наука про закономірності виникнення і діяльність психіки у людини і вищих тварин, про психічні процеси, які є складовими діяльності та спілкування людей, поведінки тварин.

Структура психологічних дисциплін. Сучасна психологія являє собою досить розгалужену систему наукових дисциплін, які знаходяться на різних ступенях формування, пов'язані з різними галузями практики.

Одна з можливостей класифікації полягає у принципі розвитку психіки в діяльності. Звідси можна вирізнити ряд галузей психології, які вивчають психологічні проблеми конкретних видів людської діяльності.

Педагогічна психологія вивчає психологічні закономірності навчання і виховання людини.

Вона досліджує формування в учнів (студентів) мислення, вивчає проблеми управління процесом засвоєння методів і навичок інтелектуальної діяльності; визначає психологічні чинники, які впливають на успішність процесу навчання; вивчає взаємостосунки між педагогом і учнями та стосунки в учнівському колективі; індивідуально-психологічну різницю між учнями, психологічні особливості навчально-виховної роботи з дітьми, які мають відхилення в психічному розвитку; досліджує психологічну специфіку роботи з дорослими в процесі їхнього навчання тощо.

До розділів педагогічної психології належать: • психологія навчання (психологічні основи дидактики, окремих методик, програмного навчання, формування розумових дій і т. ін. ); • психологія виховання (психологія учнівського колективу; психологія гуманістичного виховання; психологічні основи виправко-трудової педагогіки); • психологія вчителя; • психологія навчально-виховної роботи з аномальними дітьми.

Вікова психологія вивчає онтогенез різних психічних процесів і психологічних якостей особистості людини, яка розвивається. Вона розгалужується на: • дитячу психологію; • психологію підлітка; • психологію юнацтва; • психологію дорослої людини; • геронтопсихологію.

Вікова психологія досліджує вікові особливості психологічних процесів, можливості засвоєння знань, фактори розвитку особистості тощо.

 

Структура психіки людини

1) психічні процеси, 2) психічні стани, 3) психічні властивості. Психічні процеси - динамічне відображення дійсності в різних формах психічних… Психічний процес - це протягом психічного явища, що має початок, розвиток і кінець, що проявляється у вигляді реакції.…

Структура свідомості

Можна виділити такі рівні свідомості та їх елементи. 1. Базовим і найбільш давнім рівнем свідомості є чуттєво-афективний пласт, до… – відчуття – відображення в мозкові окремих властивостей предметів та явищ об'єктивного світу, що безпосередньо діють…

Види пам'яті

мимовільна — інформація запам'ятовується без спеціальних прийомів заучування, під час виконання діяльності або роботи з інформацією. довільна — цілеспрямоване заучування за допомогою спеціальних прийомів.… За характером переважаючої психічної активності:

Акцентуації характеру, розкрити характеристику основних типів акцентуації.

Німецький вчений К. Леонгард виділив 12 типів акцентуацій характеру. Його класифікація базується на оцінці стилю спілкування людини з оточуючими.… · Демонстративний тип - схильність до «витіснення» зі свідомості тих оцінок,… · Педантичний тип - інертність психічних процесів, схильність «загрузати» в дрібницях, наявність проблеми складності…

Розвиток мовлення у дошкільному віці.

На думку Ж. Піаже, раннє мовлення ще не є комунікацією, воно має егоцентричний характер. Малюки, стверджував він, не розуміють, що точка зору… На п'ятому році життя дитина починає оволодівати різними модифікаціями темпу… Особливості сенсорного розвитку дошкільника. У дошкільному дитинстві відбувається перехід від застосування предметних…

Комунікативна, перцептивна, інтерактивна сторони спілкування.

Структура спілкування має взаємопов'язані сторони: · Комунікативна сторона спілкування пов'язана із виявленням специфіки обміну… · Інтерактивна сторона спілкування: організація суб'єктами спілкування спільної стратегії взаємодії. Розрізняють…

Загальна характеристика великих соціальних груп

 

Малі групи: кількісна характеристика, класифікація. Динаміка розвитку.

Визначення фіксує і специфічну ознаку малої групи, що відрізняє її від великих груп: суспільні відносини виступають тут у формі безпосередніх… Тепер необхідно розшифрувати кількісні характеристики малої групи, бо сказати:… Практично все одно доводиться рахуватися з тим фактом, що мала група «починається» або з діади, або з тріади.

Типи сім'ї

розширена (або складна) сім'я — сімейна група, що складається більше як з двох поколінь родичів, які проживають в одному будинку (квартирі) або дуже… повна сім'я, в якій є обидва члени подружжя; неповна сім'я, в якій тільки один із батьків (чоловік або жінка) виховує дітей;

Юридичне визначення

Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли… Права члена сім'ї має одинока особа. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених…

Соціально-психологічні методи впливу в процесі спілкування.

В якості суб'єктів соціальних впливів можуть виступати як людина, окрема особистість, так і спільності. Об'єктом соціальних впливів виступають найрізноманітніші… Ефективність впливу в чималому ступені залежить і від способу організації і стратегії подачі інформації, які, у свою…

Види комунікативних бар’єрів

Бар'єр взаєморозуміння. Може виникати через огріхи в процесі передачі інформації. Наприклад, коли комунікатор говорить невиразно, надто швидко,… Семантичний бар'єр. Виникає, коли одне і те ж слово різні люди розуміють… Стилістичний бар’єр. Він виникає при невідповідності стилю мови того, хто говорить, і ситуації спілкування або стилю…

Міжособистісне сприйняття в процесі спілкування: ефект ореолу, новизни.

Серед ефектів міжособистісного сприйняття найбільш досліджені три:ефект ореолу ( "галоеффект"), ефект новизни і первинності а також… Сутність ефекту ореолу полягає у формуванні специфічної установки на що… Тісно пов'язані з цим ефектом і ефекти "первинності" (або "порядку")і "новизни". Обидва…

Міжособистісні водносини та їх вплив на продуктивність праці.!?

Міжособистісні відносини - це об'єктивно пережиті, різною мірою усвідомлювані взаємозв'язку між людьми. В їх основі лежать різноманітні емоційні стани взаємодіючих людей та їх психологічні особливості. На відміну від ділових відносин міжособистісні зв'язку іноді називають експресивними, емоційними.

Розвиток міжособистісних відносин обумовлюється статтю, віком,національністю і багатьма іншими чинниками

 

НЕТ ВОПРОСОВ:

3 ,4 ,5 ,6 ,7 ,12 ,17,20,30,50,66,71,74,75,80,81,82,83,84.

 

Номер вопроса соответственно списка,данного нам преподавателем.

 

– Конец работы –

Используемые теги: Предмет, завдання, структура, психології, науки, Психологія, наука, система, знань, про, закономірності, механізми, психічні, Факти, явища, житті, людини0.183

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Предмет, завдання та структура психології як науки Психологія –наука і система знань про закономірності, механізми, психічні факти і явища в житті людини

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Вступ до курсу Людина і світ . Поняття людина як біосоціальна істота, розкрити основні завдання курсу, уявлення про його роль у формуванні світогляду людини
ЗАНЯТТЯ... Вступ до курсу Людина і світ Поняття людина як біосоціальна істота... Мета розкрити основні завдання курсу уявлення про його роль у формуванні світогляду людини розкрити зміст основних понять людина особистість...

Опорний конспект лекцій з курсу Основи екології Тема 1. Предмет, історія, структура та методи екології 1. Предмет, об’єкт і завдання екології 2. Історія розвитку екології як науки
Кафедра екології харчових продуктів та виробництв... Опорний конспект лекцій... з курсу Основи екології...

Конспект лекцій Змістовий модуль 1. Психологія і педагогіка як наука про людину, її світ і діяльність. Лекція 1 Тема І. Теоретичні основи психології та педагогіки
Змістовий модуль Психологія і педагогіка як наука про людину її світ і діяльність... Лекція...

Предмет, завдання та структура психології як науки
Психологія наука і система знань про закономірності механізми психічні факти і явища в житті людини... Основними механізмами психіки людини є відображення проектування і... Об єктом вивчення психології є психіка як функція мозку Предмет психології закономірності розвитку і проявів...

Лекция 1. Криминология как наука, ее предмет, методология и место в системе других наук
Предмет криминологии... Цели задачи функции науки... Система методов криминологии...

ПОНЯТИЕ, ПРЕДМЕТ, МЕТОДОЛОГИЯ И ИСТОЧНИКИ НАУКИ КОНСТИТУЦИОННОГО ПРАВА. КОНСТИТУЦИОННОЕ ПРАВО КАК УЧЕБНАЯ ДИСЦИПЛИНА КП ® юридические науки ® общественные науки
ПРИМЕРЫ СОБЫТИЙ И ДЕЙСТВИЙ... Событие смерть Президента РФ новые выборы... Правомерное действие принятие законопроекта в м чтении ГД передачу его на рассмотрение СФ...

ПРЕДМЕТ, ОБ’ЄКТ І ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ. Предмет економічного аналізу та його роль в умовах ринкової економіки. Основні поняття, об’єкт і завдання економічного аналізу
ПРЕДМЕТ ОБ ЄКТ І ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ... Предмет економічного аналізу та його роль в умовах ринкової економіки... Основні поняття об єкт і завдання економічного аналізу...

ЛЕКЦИЯ 1. 3 ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ. Правовая информатика как наука и учебная дисциплина. О месте правовой информатики в системе наук и правоведении. 14
ВВЕДЕНИЕ... ЛЕКЦИЯ... ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ Правовая информатика как наука и учебная дисциплина...

Лекция 1. Тема: Операционная система. Определение. Уровни операционной системы. Функции операционных систем. 1. Понятие операционной системы
Понятие операционной системы... Причиной появления операционных систем была необходимость создания удобных в... Операционная система ОС это программное обеспечение которое реализует связь между прикладными программами и...

0.033
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам