Під час відпочинку між діями розгортається найактивніша робота механізму інтуїції.

Витрачена в процесі виконання дії енергія не лише відновлюєть­ся (регенерується) до вихідного рівня, а й зростає в певних кількос­тях.Значить, енергетичні ресурси людини збільшуються, а вона на­буває можливості більш продуктивно діяти.

У людському тілі на відновлення і нагромадження енергії працює дивовижний механізм енергопотенціалу, який забезпечує індукцію надлишкового анаболізму,або інакше — механізм примноження енер­гетичного резерву людини.

Відновлення енергії з надлишком - захисна функція організму.Прогнозуючи можливість майбутніх енергетичних витрат, що пере­вищують попередні, тіло чинить дуже мудро — прагне нагромадити більше енергії, ніж витрачено, тобто енергія запасається, щоб бути готовим подолати ще більше напруження, залишаючись при цьому в гармонії з самим собою.

Не вдаючись до подробиць механізму обміну енергії - мудрості тіла, зазначимо лише, що індукція надмірного анаболізмунайяскраві­ше помітна в дітей. Вона має дві форми:

1) забезпечує розвиток і збільшення розмірів тіла, що потребує величезних енергетичних витрат;


2) забезпечує енергією психомоторну активність, роботу мислен­ня, почуттів, уяви та інших психічних функцій і здібностей.

Механізм індукції надлишкового анаболізму ще мало вивчений, але відомо, що завдяки його активності (більшій або меншій) ство­рюються органічні речовини. Завдяки дії сукупності хімічних про­цесів (що нагадують асиміляцію) ці речовини нагромаджуються в клітинах і тканинах живого організму.

Індукція надмірного анаболізму речовин — захисна функція ор­ганізму людини. І вона може бути доцільно використана для віднов­лення і нагромадження енергії з надлишком.