Психомоторика — живий акумулятор енергії

Сучасна психологія розглядає мускул (і психомоторику в цілому) як шостий орган чуттів.Винятковість і універсальність його поляга­ють у тому, що мускул оперує в діях усією тріадою: енергією, мис­ленням, почуттями.

Усі інші органи чуттів працюють лише на сприйняття енергії та інформації, бо вони мінімально моторизовані, позбавлені природою власного моторного апарату і тому не можуть виконувати іншої про­дуктивної роботи, крім пізнання— відображення енергії і інформа­ції, що надходить ззовні.


Мускульна система — своєрідний біологічний пристрій у нашому тілі, здатний нагромаджувати в собі енергію. Ця здатність — прояв мудрості тіла.

Мудрість тіла,як ви вже знаєте, — комплекс механізмів, створе­них досвідом життя на землі, що призначений для збереження внут­рішньої рівноваги — гомеостазу — гармонії внутрішнього біологічно­го середовища.

Як працює ця функція мудрості тіла?

На вплив, на витрачання енергії тіло відгукується протидією більшої сили — із запасом; на той випадок, якщо цей вплив наступ­ного разу обрушиться на нас зі ще більшою силою. Воно здатне здійснювати не лише захист, а й нагромаджувати прибуткову енер­гію та інформацію. Таким самим способом захищається шкіра но­ги від черевика, що муляє палець — збільшенням товщини шкіри — мозолем.

Нагромадження енергії та її концентрація відбуваються в тих ор­ганах і системах тіла, які більше ніж інші зазнають навантаження. Але психомоторика, мускульна система не є монополістом енергії. За умови наявності оптимальної кількості енергії людина може ви­користовувати її всіма механізмами тіла і душі.