Природне покликання рослинної душі — бути живій істоті.

Природа через рослинну душу здійснює досі не пізнане — пере­творення неживого на живий матеріал. Тому буття рослинної душі — це:

сприймання енергії з навколишнього енергетичного поля;

тропізми — ростові рухи органів рослин (згинання «тулуба», ко­
реня, повертання листка до сонця тощо), що спричиняються одно­
бічним впливом факторів навколишнього світу — світла, тепла, во­
логи, земного тяжіння тощо;

пошук їжі і утилізація мінеральних речовин, з яких душа мурує
свою будівлю;

це виконання родової програми;


боротьба за власну територію і прагнення її приростити (бажа­но не завдавши збитків подібним собі, але за рахунок території «рос­линних душ» іншого виду).

Природне покликання тваринної душі — підтримувати життя власне та подібних собі в стані комфорту.

Через тваринну душу жива істота зберігає гармонію всього живо­го на землі.

Тваринна душа на відміну від рослинної не прив'язана до місця, а має змогу пересуватися. Рівновага в природі, непочування впливів природи — ось ідеал тваринного існування.

Якщо тварина сита і здорова - вона або спить, або грається. Як­що комфорт усередині неї або ззовні порушений — тварина починає рухатися, щоб усунути причину дискомфорту. Тварина живе за ра­хунок рослинного або іншого тваринного життя, але ніколи без крайньої потреби не зробить нічого, що порушувало б гармонію природи.

Тварина своїм буттям немовби нічого не змінює у світі, а насправ­ді - вона виконує величезну роботу заради збереження життя на зем­лі. Тварина не може свідомо, як людина, впливати на процеси в при­роді. Але тваринна душа виконує функції, які нічим не можна замі­нити: 1 ) фіксує порушення гармонії, 2) оцінює його і 3) реагує на по­рушення протидією, щоб гармонію вирівняти силоміць.

Природне покликання поетичної душі — творити.

Поетична, творча душа людини - суть, плід спільної роботи ме­ханізмів 1) почуття, 2) мислення і 3) уяви.

Це означає, що поетична душа людини: 1) чутлива до найменших порушень гомеостазу (за рахунок змін навколо неї), 2) оцінює ситу­ацію і 3) включає моторику, щоб зберегти свою цілісність.

Щоб виникло почуття, зовсім не обов'язковими є прояви очевид­ної агресії або — навпаки — збільшення комфорту. Досить енергетич­ного або інформаційного впливу — і душа відгукується почуванням.

Людина саме через поетичну душу перетворює живе на духовне — продукт роботи почуттів, мислення і уяви.

Тваринна душа - це єдність троігізмів, інстинктів, пам'яті і емоцій.

Механізм творчості — не орган тіла, а орган людини. Але все-та­ки орган. І тому - як будь-який орган, без якого неможливе нор­мальне життя людини — він має подвійну природу.

Якщо ви вже призвичаїлися до думки, що людина живе в ноосфе­рі, ви легко дійдете висновку: щоб жити в ноосфері, людина повин­на бути їй відкрита. Задля досягнення своєї мети вона користується її здобутками, як і її тіло фізіологічне потребує повітря, води і їжі.

Аби використовувати здобутки ноосфери, людина повинна прий­мати енергію та інформацію, як антена. Людина бере для себе мате­ріал та енергію із природи, а інформацію — із ноосфери.


Якщо програма життя людини скерована на духовність, вона бе­ре інформацію і енергію з ноосфери.

Духовність — це гармонійні форми енергії та інформації, сили людини, якими вона здатна винаходити, відкривати і створювати ху­дожні образи.

Дух створює душу. Дух - це муляр, що будує душу з цеглин ноосфери.

Отже, якщо новонароджений не має контактів з ноосферою (Ма-углі, що мешкає серед звірів), у його духу не буде матеріалу для бу­дівництва душі. Замість механізму творчості в людині розвивати­меться тваринна сутність. І головна відмінність між людиною і тва­риною — здатність створювати духовність — лишиться брунькою, яка не розпустилася.

Духовність — продукт роботи механізму творчості, перетворення живого, душевного на духовне.