Уява - продукт синтезу багатьох образів в один.

За змістом продукт уяви може бути в широкому діапазоні дійснос­ті: від фантастичних мрій до творчих образів. Але так або так вони як почуття, думки і поняття стають безпосередніми регуляторами:

— життєдіяльності людини на багато років вперед;

- вчинків - дій, що створюють соціально-культурні цінності;

— дій — процесу розв'язання розумових або психомоторних за-


дач, якими людина перетворює невідоме на відоме, нове для себе і для інших.

Продукти уяви — образи, створені спільною роботою з почуттям, здатні прокладати шляхи із сучасного в майбутнє, будувати силами душі те, чого ще не було в даному місці і часі, але можливість існу­вання якого передбачалась.

Ось чому минуле — знання, уміння та навички учня — в кожну мить життя повинні існувати у свідомості із спрямованістю в майбутнє.

Пам'ять, яка навантажується знаннями, уміннями та навичками, не може слугувати людині основою активності і дієвості. Пам'ять призначена бути сховищем досвіду, минулого. А творча людина спрямована на майбутнє - прагне вирватися із сучасного в майбут­нє своїх створінь.

Здорова уява, не затьмарена фантазією, поза діяльністю людини просто не існує. Здорова уява завжди працює: в роботі людина тран­сформує предмет або сировину не просто уявно, а й насправді — за допомогою уяви людина прокладає шлях до бажаного, передбачає технологію його втілення, контролює практичне її застосовування.