Натхнення - акумуляція енергії та інформації.

В яких ємностях акумулюється надлишкова енергія, зароблена під час натхнення? Це дуже важливе питання. Адже якщо не акуму­лювати енергію натхнення, вона перегорить — і залишиться лише ін­формаційний і енергетичний нейтральний слід в пам'яті.

З ерзацем натхнення саме так і відбувається. З істинним натхнен­ням - ніколи. Воно заповнює три ємності: 1) акумулюється в фоку­сі вершини енергетичної хвилі почуттів; 2) в новій території, яку ми скорили (в створеному предметі); 3) в структурі нашої душі - меха­нізмі творчості.

І якщо енергетичну хвилю нерозумними витратами можна по­гасити,- виконавця можна примусити забути весь світ, в якому жив, то у творця спроможність розв'язувати задачі і проблеми (структура механізму творчості) непідвладна жодним зовнішнім впливам. І часу теж. Саме тому - як би життя не давило творця, не розбещувало його — він ніколи не буде переможений. Щоб ме­ханізм творчості підняти з руїн, не потрібно спеціально накачува­ти його енергією. Вистачило б трохи енергії, щоб підняти віко — і розгледіти, де ти є.


Духовність, натхнення, свобода, спокій — це стани людського життя. Вони досяжні лише завдяки величезній мудрій праці, вели­чезним терпінню і самообмеженню. Але вони варті цієї ціни, тому що навіть той, хто лише один раз побував на цих вершинах, усвідо­мить: не дарма жив. Що то було б за життя без цих вершини. Адже тепер ви знаєте, куди ми вас ведемо.

У принципі для розвитку механізму творчості людини меж немає. Людина відкрита природі — логосу і ноосфері, може підняти і за­брати з собою стільки, скільки вистачить сил у душі. (До речі, муд­рець прагне жити легко.)

Логос - це не сама природа, а ЇЇ закони. Закони, за якими природа живе. Закони, які не мають ані початку, ані кінця; зако­ни, що однаково успішно працюють і в цілому світі, і в будь-яко­му конкретному випадку. Ми стикаємося з логосом на мізерно малому відтинку часу і простору і кожний такий дотик фіксуємо словом.

До створення слова контакт з логосом був безформним; ми зна­ходимося в логосі, але не відчуваємо його. Геракліт деталізував цю ситуацію: Логос звертається до кожної людини, але одні його не чують, другі — чують його сигнали, але не розуміють про що вони, треті — чують, розуміють і керуються законами природи у своїх справах.

Щоб відбувся контакт - потрібне зусилля. Колосальне зусилля, щоб з'єднати дві сутності - нашу і сутність логосу. У момент і в точ­ці дотику виникає спалах світла, пітьма на мить розступається, і лю­дина фіксує те, що встигла розгледіти, як ви вже знаєте, словом — перетворює почуття на думку.

Логос — це закони, що упорядковують енергію природи.Де ж зна­ходиться логос? У душі кожного з нас. Усе є у всьому; ось чому, піз­наючи себе, — ми пізнаємо логос — верховний закон природи. А що ж ноосфера?