Тести інтелекту

Це випробування — вимірювання і оцінювання, до якого вдаєть­ся дослідник, визначаючи рівень інтелектуальних здібностей і швид­кості їх розвитку в дитини. У тестах, призначених для визначення міри вияву інтелектуальних здібностей, учасник дослідження отри­мує декілька окремих оцінок, кожна з яких характеризує рівень роз­витку певної розумової здатності, наприклад, схильність до логічно­го мислення, просторової уяви, гнучкість думки тощо. Оцінювання здійснюється відповідно до норми (вікової, статевої тощо).

У тестах, призначених для визначення темпу інтелектуального розвитку, оцінкою є коефіцієнт інтелектуальності. Найвідоміші тес­ти цієї категорії — тести Біне-Сімона і тест Векслера. Тести для ви­значення рівня розвитку інтелекту поділяються на індивідуальні та групові. Групові тести інтелекту є бланковими. Але думка, що тести інтелекту визначає так званий генетичний інтелект, є помилковою, що й доводять численні експерименти.

Більшість психологів вважає, що тести інтелекту визначають або актуальний рівень розумових здібностей, або актуальний темп їхньо­го розвитку.