Анкетування

Анкетування — один із способів психологічного опитування. За допомогою анкети досліджуються літературні, мистецькі, спортив­ні, професійні інтереси та вподобання, мотиви, ставлення до вибо­ру дій, вчинків, різновидів праці, до тих або тих переживань, їх оцінка. На запитання, сформульовані в анкеті, відповіді даються письмово.

До того запитання ставляться так, що відповіді на них можуть бути описовими або альтернативними: «так», «ні», «не знаю», «важ­ко відповісти». Анкета може містити варіанти відповідей, з яких учасникові пропонують вибрати одну, на його погляд, правильну відповідь. Вибір залежить від особистих переконань і зацікавлень респондента.


Запитання анкети мають констатуючий і мотиваційний характер, як і запитання під час бесіди та інтерв'ю. Анкета може бути іменна, де піддослідний указує своє прізвище та ім'я, дещо повідомляє про себе, та анонімна.

Анонімне анкетування здійснюють з метою отримання більш від­вертих відповідей.

Анкетне дослідження дає змогу зібрати великий за своїм обсягом матеріал, що дає можливість вважати отримані відповіді досить імо­вірними. Його недоліком є суб'єктивність і випадковість відповідей, неможливість перевірки їх правильності та щирості.