Поняття про спілкування

Спілкування - важлива духовна потреба людини як суспільної іс­тоти. Потреба людини в спілкуванні зумовлена суспільним спосо­бом її буття та необхідністю взаємодії в процесі діяльності. Будь-яка спільна діяльність, і в першу чергу трудова, не може здійснюватися успішно, якщо між тими, хто її виконує, не будуть налагоджені від­повідні контакти та взаєморозуміння.

Спілкування — явище глибоко соціальне.

Соціальна природа спілкування виявляється в тому, що воно зав­жди відбувається в середовищі людей, де суб'єкти спілкування по­стають як носії соціального досвіду. Соціальний досвід спілкування виявляється в змісті інформації, що є його предметом (знання, ві­домості, способи діяльності), у засобах (мовна та немовна комуніка­ція при спілкуванні), у суспільне вироблених упродовж всього істо­ричного розвитку видах спілкування.

За змістом спілкування охоплює всі царини людського буття та діяльності, об'єктивні та суб'єктивні їх вияви. Спілкування між людьми має місце при передаванні знань, досвіду, коли формують­ся різноманітні вміння та навички, погоджуються та координують­ся спільні дії тощо.